Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Jozu'yu Tam olarak Elmas Görememizin Sebebi

Arı doğa da bulunuyor Balmumu yapıyor Logia ? Oldu bende akışkan bir şeyler yaratayım Logia olsun böyle saçmalık mı olur.Hocam ben ne diyorum sana Doğadaki şeylerin birbiriyle tepkimeye girmesiyle oluşan şeylere Logia deniyor.Madem Güneşin ısısıyla Oksijen tepkimeye giriyor ve Zehir oluşuyor bak sen de diyorsun 2 tane Doğa da var olan şey tepkimeye giriyor ve Logia oluşuyor diyorsun ama Zehri bir canlı üretiyor bu konu da anlaşamıyoruz sanırım.Dumanın ortaya çıkması için bir şeyin yanması ve ya ısınması şart evet,Dünyanın var oluşundan beri Magma kendine kendine yanıyor ve Duman her zaman vardı bence mesela Doğadaki bir nesne yanmadan önce ufak dumanlar çıkabiliyor o maddeden.Küresel ısınmaya konuyu bağlaman tartışmayı başka boyuta taşır bence.Küresel ısınma insan eliyle olan bir şey çünkü biz Logia'ların Doğa'da sadece Doğanın kendi kendine tepkimeye girmesiyle oluşup oluşmadığını tartışıyoruz.
Sana göre canlılar doğa da yer almıyo mu? Yani hayvanlar, bitkiler, virüsler, mantarlar doğal değiller bu nedenle hayvanın yada bitkinin ürettiği şey güneşin ürettiği gibi doğal kabul edilmiyo öyle mi???

Sana göre canlılar doğa da yer almıyo mu? Yani hayvanlar, bitkiler, virüsler, mantarlar doğal değiller bu nedenle hayvanın yada bitkinin ürettiği şey güneşin ürettiği gibi doğal kabul edilmiyo öyle mi???
Güneş zaten herşeyi oluşturan şey Güneş olmasa Işık da ateş de Kum vs vs bunlar olmazdı.Güneşi bu yüzden Doğa'nın bir parçası sayıyorum.Bu arılar,hayvanlar vs vs bunlar güneşsiz yaşayamaz ama Güneş kendi kendine var olup Doğal dengeyi sağlayıp bu Logia diye sınıflandırdığımız şeyleri üretebiliyor.

Güneş zaten herşeyi oluşturan şey Güneş olmasa Işık da ateş de Kum vs vs bunlar olmazdı.Güneşi bu yüzden Doğa'nın bir parçası sayıyorum.Bu arılar,hayvanlar vs vs bunlar güneşsiz yaşayamaz ama Güneş kendi kendine var olup Doğal dengeyi sağlayıp bu Logia diye sınıflandırdığımız şeyleri üretebiliyor.
İyi de elimizde direkt olarak güneşle ilgili bi meyve yok. İkiside doğal bi tepkime yada süreç. Güneş ne kadar doğalsa bitkilerde o kadar doğaldır...

Yani acıya dayanabildiği sürece diğer logialar gibi hasar almıyor diyorsun, peki sanırım bu konuda anlaşamayacağız,

Ama son bir soru daha sormak istiyorum, hakisi olmayan bir kılıç ustası Teach'in bacağını koparırsa ne olur, tekrar birleşebilir mi..?
Meyvesinin özelliği emiş gücü karanlığın yani ne yaparsan yap emiyor ve acı olarak ilertiyor bu yüzden acıya katlandıkça ölmüyor meyvesi gereği.
Teach'e hakili veya hakisiz saldır her türlü saldırıyı vuruyorsun bunda hemfikiriz üstte de yazdığım gibi hangi saldırı olursa olsun (örnek Ace'in alevi b.haki yüklenmeden Taech'ı yaktı ancak karanlık emdi alevleri) emecek bu yüzden saldırı şiddetine göre zarar görür B.hakiyle direk bedenine vurursun karanlık o saldırıyı emmez ama hakisiz vurursan şiddeti devreye girer eğer Mihawk'ın Zoro'a attığı çizik gibi bir saldırı ise karanlık emecek eğer boydan direk kesme ise acıyı taşıyamacağı için ölecek.

Bunlar kendi fikrim en azından ben böyle düşünüyorum ortak nokta değilde fikir alışverişi bir nevi.

Meyvesinin özelliği emiş gücü karanlığın yani ne yaparsan yap emiyor ve acı olarak ilertiyor bu yüzden acıya katlandıkça ölmüyor meyvesi gereği.
Teach'e hakili veya hakisiz saldır her türlü saldırıyı vuruyorsun bunda hemfikiriz üstte de yazdığım gibi hangi saldırı olursa olsun (örnek Ace'in alevi b.haki yüklenmeden Taech'ı yaktı ancak karanlık emdi alevleri) emecek bu yüzden saldırı şiddetine göre zarar görür B.hakiyle direk bedenine vurursun karanlık o saldırıyı emmez ama hakisiz vurursan şiddeti devreye girer eğer Mihawk'ın Zoro'a attığı çizik gibi bir saldırı ise karanlık emecek eğer boydan direk kesme ise acıyı taşıyamacağı için ölecek.

Bunlar kendi fikrim en azından ben böyle düşünüyorum ortak nokta değilde fikir alışverişi bir nevi.
Evet, bu yüzden son bir fikrini daha öğrenmek istiyorum :), Teach kopan bir uzvunu tekrar birleştirebilir mi sence.?

Evet, bu yüzden son bir fikrini daha öğrenmek istiyorum :), Teach kopan bir uzvunu tekrar birleştirebilir mi sence.?
Bence birleştiremez, karanlık emdiği saldırnın boyutunu aşınca dediğim gibi kullanıcısı taşıyamadığı için bu acıyı gücü kopan uzuvu birleştiremez.

İyi de elimizde direkt olarak güneşle ilgili bi meyve yok. İkiside doğal bi tepkime yada süreç. Güneş ne kadar doğalsa bitkilerde o kadar doğaldır...
Ama şöyle bir durum var Bitki ve Arı canlı ve ürettikleri şey o yüzden Logia sınıfına girmiyor.Diğer Logialar cansız şeylerin tepkimesiyle oluşuyor.

Bu konuda ne düşündüğünün farkındayım. O yüzden şöyle anlatayım. Logialar akışkan/süzülgen özellikleri sayesinde kuvveti boşa çıkarıyorlar. Ama BB'ün karanlığı bunun aksine kuvveti emiyor. Bir insanın organına zarar veren, parçalayan, kesen şey aslında kuvvettir. BB kuvveti emdiği için bedeni kalıcı olarak hasar alıyor. Yani "acı emmek" saçma bir yaklaşım. Acı dediğin şey kuvvetin bedene yaptıgı etkinin bir sonucu. Bu yuzden BB'nin bir uzvunu kesersen geri gelmez.

Bu arada yazdığım mesajları görmezden gelmeyin. Bana akışkan olmayan bir logia gösterebiliyormusunuz? Ya da logiaların normal saldırılardan neden hasar almadığını açıklayabiliyor musunuz? Çeliğe dönüşen bir adamı haki uygulamadan hala çelikken kestiğinizde de kişi hasar alıyor ve yaralanıyor. Mesele maddeyi deforme etmek. Logialar ise akışkan oldukları için kuvvet kişinin dönüştüğü maddeye etki etmiyor olay bu.

Bu konuda ne düşündüğünün farkındayım. O yüzden şöyle anlatayım. Logialar akışkan/süzülgen özellikleri sayesinde kuvveti boşa çıkarıyorlar. Ama BB'ün karanlığı bunun aksine kuvveti emiyor. Bir insanın organına zarar veren, parçalayan, kesen şey aslında kuvvettir. BB kuvveti emdiği için bedeni kalıcı olarak hasar alıyor. Yani "acı emmek" saçma bir yaklaşım. Acı dediğin şey kuvvetin bedene yaptıgı etkinin bir sonucu. Bu yuzden BB'nin bir uzvunu kesersen geri gelmez.

Bu arada yazdığım mesajları görmezden gelmeyin. Bana akışkan olmayan bir logia gösterebiliyormusunuz? Ya da logiaların normal saldırılardan neden hasar almadığını açıklayabiliyor musunuz? Çeliğe dönüşen bir adamı haki uygulamadan hala çelikken kestiğinizde de kişi hasar alıyor ve yaralanıyor. Mesele maddeyi deforme etmek. Logialar ise akışkan oldukları için kuvvet kişinin dönüştüğü maddeye etki etmiyor olay bu.
Acı dediğin şey kuvvetin bedene yaptığı etkidir diyorsun (Bb kuvveti emiyor diyorsun ), sonrasında kalıcı hasar diyorsun
Alev mızrakları , bedende kalıcı hasar bırakıyor mu ? Karanlığın herşeyi emme gücü vardır .
Bb alev mızrağını yediğinde karanlık ile emdi ve hasar masar kalmadı.
Kalıcı hasar olarak adlandırdığın durumu tam olarak açıklar mısın ? (ben mi yanlış anladım )

Logialar akışkan ve süzülgen olmak zorunda değiller.Aokiji katı bir maddenin logiası.Buz katı bir madde.
Daha önce açıkladığım şeyi tekrarlamama gerek yok. Şuradan bakabilirsin:

http://www.korsanfan.com/forum/konu...memizin-sebebi?p=396714&viewfull=1#post396714

Acı dediğin şey kuvvetin bedene yaptığı etkidir diyorsun (Bb kuvveti emiyor diyorsun ), sonrasında kalıcı hasar diyorsun
Alev mızrakları , bedende kalıcı hasar bırakıyor mu ? Karanlığın herşeyi emme gücü vardır .
Bb alev mızrağını yediğinde karanlık ile emdi ve hasar masar kalmadı.
Kalıcı hasar olarak adlandırdığın durumu tam olarak açıklar mısın ? (ben mi yanlış anladım )
Herşeyi emme gücü var ama kuvveti de emiyor Ace'in saldırısında BB hasar aldı ama bu yakıcı bir saldırıydı. Bu yuzden yaralamadı BB'yi. BB üzerindeki ateşi kendi elleriyle söndürdü. Orada uygulanan kesici bir saldırı olsaydı durum farklı olurdu. Mesela birisi hakisiz bir kesme saldırısıyla karasakalın kafasını koparsa, o kafa geri gelmez. Zaten BB'ün bedeninin dokunulabilir olması bunun en büyük kanıtı. Ateş mızrağı adamın içinden geçip gitmiyor bak, ya da karanlığın içine gömülüp kaybolmuyor,dışarıdan uygulanan saldırılar adamın bedenine etki ediyor. O zaman bir kılıçla kafasını uçurursan kuvvet BB'nin bedenine etki eder ve BB ölür.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık