Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Jozu vs. Marco

tüm tümen komutanları mı ? o tümen komutanları ile marco yu bir mi görüyorsun sen yoksa ? marco vistayı bile emri altına alabiliyor, o tümen komutanlarını marco tek başına döver, orada marco teke tek akainu ile dövüşüyor, birazda vista yardım ediyor işte, tüm tümen komutanlarına tek gidiyormuşmuş :D hayret birşey...

bak bakayım mangaka kime özel çerçeve açmış orada ;

hepsi marconun arkasına saklanmış, sol karede görmüyorsun galiba son sözü marco söylüyor ve akainu bir tek marco yu orada kaale alıyor, orada marco olmasa hepsini ezer geçer zaten, diyorum ya boşa konuşuyorum, marco > jozu > vista >>> diğer tümenler diye, biraz vista işe yarar orada diğerleri hiç bir işe yaramıyor akainu karşısında
O kalınlaştırdığım yere ne cevap verebileceğimi bilmiyorum :D
Akaiunu Marco'yu falan kaale almaz sadece ezer. Bunu yapmadan önce yaptığı serenat. Yan yana dizilmelerini de arkasına saklanma olarak almışsın, ama orda Marco'nun yaptığını görememişsin. Ramiz dayının sırtımı arkadaşlara verdim mi, raconunu izle.
Dikkatli bakarsan;
Şu siyahla yuvarlağa aldığım en önde aslında, bu da güç sıralamasının tümen komutanlarının sırasıyla ilgisi olmadığını gösterir.

sana göre bu dünyanın en güçlü kişileri heralde amele gibi ağırlık kaldıran kişiler, mesela halterciler falan var onlar mı sence ? sanji kendine göre çok daha fazla ağırlık kaldırabilen ameleleri dövebiliyor, neden ? adamın tekniği var, hızlı, nasıl vurulacağını biliyor, dövüş sanatlarını öğrenmiş, jozu anca amele gibi halter kaldırır, ağırlık kaldırır, çevik değil, bu yüzden siz tek taraflı ve yanlış bakıyorsunuz olaya, ağırlık kaldırmak değil, genel olarak savaşabilme yeteneğin önemli, marco nun savaşabilme yeteneği jozu dan daha yüksek, bunu anlamayacak birşey yok, hem savunması hem hızı hem tekniği, hakisi, herşeyi daha üstün marconun

tutturmuşsunuz jozu diye, jozunun kizaru karşısında yenilmeyeceği ne malum, akainu karşısında yenilmeyeceği ne malum, kizaru marco yu yenebilmek için kairoseki kullanıyor düşünün artık bu adam o kadar üstün, jozu sadece aokiji ile savaşıyor ve yardımsız bir şekilde ekarte ediliyor, marco ise 3 amiralle akainu dahil kapışabiliyor, jozu dan daha böyle bir yetenek ve güç görmedik, ancak beyazsakal ile savaşır halde olan aokijiye yandan gelip vurdu ve biraz kanattı, sırf buna bakarak jozu daha güçlü demek abes, marco jozuya birçok alanda daha güçlü kalıyor
Nerden biliyorsun ağırlık çalıştığını yeni dünya fitness salonu yada dojo falan mı var ? Teknik diyorsun marco'nun Wing Chun tekniklerini falan gösterdiler de biz mi kaçırdık ? Tutturmuşsun daha çok kare verildi, yok sınırı var dedi diye marco daha güçlü olmalıymış diye. Üstüne tek taraflı bakıyorsun diyorsun peki sen Jozunun toriko'dan fırlama kas manyağı elinden dambıl düşürmeyen dövüş sırasında nereye vuracağını bilmeyen nereyi savunacağını bilmeyen adam yapıyorsun ve bunu mangayı doğru algılamak diye adlandırıyorsun.

:) iyi günler.

Nerede geçti hakisinin daha iyi olduğu? Teknik derken? Tekme la bildiğin.Ki teknik önemli olsa da eğer yeteri kadar güçlüysen düz vuruşların bile muazzam olur.Garp bildiğin düz yumruk atıyor ama 500'lük adam teke gidiyor.Çünkü hakisi ve saf gücü muazzam.

Benim gördüğüm saf güçte Jozu.Hakileri belli değil,ama şu var Jozu elmas+haki yapıyor vururken.Garp bile genç döneminde b.haki koka kullanıyor ve koka=sertleştirme.Garp'ın yumruğunun kokalı hali elmas kadar sert midir belli değil,diyelim ki sert.Jozu'nun normal hali elmas sertliğinde çünkü elmas adam yahu.Üstüne de b.haki,siz hesaplayın.Bu neden önemsenmiyor bir türlü anlamadım.Saf gücü de hayvan gibi,saldırıda Marco diyeni bence Allah çarpsa az.
Ben anlatamıyorum :D

Jozu amele gibi ağırlık kaldırır anca demekten ne anlıyorsun ? Bak Jozu birebirde bir amirale vuramaz, ama Marco vurabilir, yani Marco amirali daha çok uğraştırır, Jozu bir kere vurdu tamam, nasıl vurdu ona bakacaksın. Aokiji Beyazsakal ile dövüşürken gelip vurdu demi? Sonra vurabildi mi ? Hayır. Marco Kizaru ile teke tekte havada karşılaşıyor ve gidip vurabiliyor, işte teknik bu. Jozu bire birde amiralle karşılaşıp vurabiliyor mu ? Hayır. Bu yüzden amele gibi ağırlık kaldıranlar bu dünyanın en güçlüleri değil, teknik olan nasıl vurulacağını bile hızlı kişiler en güçlü. Jozu rakibine doğru düzgün vuramazken, Marco 5 defa vurur, bu yüzden Marco nun saldırısı daha iyidir diyorum ben. Bunda anlamayacak bir şey yok. Jozu çevik değil, Marco kadar hızlı değil, tekniği yok vesaire vesaire.

@montana, onlar hepsi Marco'nun emrindeler. Vista bile Marco'nun emrinde, bunun neresini anlamıyorsunki, yani Marco istese bütün tümen komutanları tek başına dövebilir (Jozu ve Vista hariç) bizim tayfada Zoro vs. Nami, Usop, Brook vesaire gibi düşün işte.

[YOUTUBE]j4SzdVhd_m0[/YOUTUBE]

Bak burada Marco nasıl alıyor bir sürü eziği, böyle böyle bütün tümenlerini dövebilir Marco, en fazla 2-3 bölümde Marco Vista hariç bütün tümen komutanlarını döver.

BEn şahsen Marco'nun yeneceğini düşünüyorum.
Bir de şu var; Elmas ısıyı iletmiyor mu? Neden Jozunun vücuduna geçmesin elmastan? Aokiji kolunu hedef almış, buradan sadece elmasa işledi mantığı çıkarılamaz. Hata yapıyorsun.
Bende marco kazanır diye düşünüyorum haki seviyesi diye bir olay da var,tümenler belki ona göre verildi.Isıyı çok iyi iletiyor.Evet vücuduna işlemiş olabilir ama direk dönüştürdüğü elmas kolu dondurdu sonra da adam öbür kolunun üstüne düştü.Öbür kolunun üstüne düşmesine rağmen elmasa çevirdiği kolunu kaybetti.Jozu elmas ama insan olduğu için hareket için eklem noktaları da var.Onlar da elmasın düz yüzeyinden dolayı kolayca ayrılabilir durumda.Buz tamamen dondurduğu,kalıp halini aldırdığı ve kendi üzerinde kaydığı için kol o hali aldı bence düşmenin etkisiyle.

Ben anlatamıyorum :D

Jozu amele gibi ağırlık kaldırır anca demekten ne anlıyorsun ? Bak Jozu birebirde bir amirale vuramaz, ama Marco vurabilir, yani Marco amirali daha çok uğraştırır, Jozu bir kere vurdu tamam, nasıl vurdu ona bakacaksın. Aokiji Beyazsakal ile dövüşürken gelip vurdu demi? Sonra vurabildi mi ? Hayır. Marco Kizaru ile teke tekte havada karşılaşıyor ve gidip vurabiliyor, işte teknik bu. Jozu bire birde amiralle karşılaşıp vurabiliyor mu ? Hayır. Bu yüzden amele gibi ağırlık kaldıranlar bu dünyanın en güçlüleri değil, teknik olan nasıl vurulacağını bile hızlı kişiler en güçlü. Jozu rakibine doğru düzgün vuramazken, Marco 5 defa vurur, bu yüzden Marco nun saldırısı daha iyidir diyorum ben. Bunda anlamayacak bir şey yok. Jozu çevik değil, Marco kadar hızlı değil, tekniği yok vesaire vesaire.
Havada vurmanın teknikle alakası yok ki.Yakalıyor,vuruyor.Hızlı bir adam zaten kuş la normal yani.Hızlı olması Allah mı yapıyor anlamadım.Marco vurmak için dibe gelecek mi gelecek bitti.Sanki Kizaru gibi uzak saldırı yapabiliyor.Yani Marco Kizaru'ya vurdu beni ilgilendirmiyor,biz burada Marco vs Jozu tartışıyoruz ve Jozu 1 tane vurur Marco 5 senin fikrin.Sadece 2 kişiler,pürdikkat olacaklar ve Marco dibine kadar gelip 5 defa vuracak Jozu da garibim 6.sefer de denk getirip 1 tane vuracak :D Ayrıca saldırı gücünde 5'e,1 bakmazsın 1-1 bakarsın,tek vuruşta kim daha fazla vurur? Benim gördüğüm Jozu.Üsste sebebini saydım.

Kaan'ın sorular da güzel,ne tekniği var Marco'nun tekme,pençe la.Sanki Sanji gibi dj yapıyor,spectre gibi teknikleri falan var.

Havada vurmanın teknikle alakası yok ki.Yakalıyor,vuruyor.Hızlı bir adam zaten kuş la normal yani.Hızlı olması Allah mı yapıyor anlamadım.Marco vurmak için dibe gelecek mi gelecek bitti.Sanki Kizaru gibi uzak saldırı yapabiliyor.Yani Marco Kizaru'ya vurdu beni ilgilendirmiyor,biz burada Marco vs Jozu tartışıyoruz ve Jozu 1 tane vurur Marco 5 senin fikrin.Sadece 2 kişiler,pürdikkat olacaklar ve Marco dibine kadar gelip 5 defa vuracak Jozu da garibim 6.sefer de denk getirip 1 tane vuracak :D Ayrıca saldırı gücünde 5'e,1 bakmazsın 1-1 bakarsın,tek vuruşta kim daha fazla vurur? Benim gördüğüm Jozu.Üsste sebebini saydım.

Kaan'ın sorular da güzel,ne tekniği var Marco'nun tekme,pençe la.Sanki Sanji gibi dj yapıyor,spectre gibi teknikleri falan var.
bak onepiece oyununda marconun tekniğini ve hızını gösteriyorlar, jozu anca amele gibi kalır yani, video burada izle görürsün :D

[YOUTUBE]BAY-g8n1aKA[/YOUTUBE]

BEn şahsen Marco'nun yeneceğini düşünüyorum.
Bir de şu var; Elmas ısıyı iletmiyor mu? Neden Jozunun vücuduna geçmesin elmastan? Aokiji kolunu hedef almış, buradan sadece elmasa işledi mantığı çıkarılamaz. Hata yapıyorsun.
Eğer vücudunun üstünü elmas kaplıyorsa sıcaktan etkilenebilir. Ama vücudu elmas ise yüksek sıcaklıkları kaldırabilir. (Sabo ateş meyvesini yediğinde çok sıcak falan diyordu yani sıcağı hissediyor ama onu etkilenmiyor.) Sonuçta elmaslar da yüksek ısı ve basınçta oluşuyor.

@Byakko
Kardeş sen Nami ve Zoro arasındaki fark kadar görüyorsan onların arasındaki farkı o senin hatan. WB'nin tümen komutanları onlar, aralarında fark olur da öyle hepsini tek alabilecek kadar olmaz. Orda hepsi Marco'nun arkasına saklanıyor falan diyorsun. Halbuki orada olan Marco'nun arkasına adamları almadan Sakazuki'nin karşısına çıkamamış olması.
Hem senin dediğin gibi olsa Marco neden yuvarlağa aldığım adamın arkasına saklanıyor? Jozu'dan sonra en güçlü o da ondan.
Vücudu elmasa dönüşüyor.Katı bir cisim gibi düz bir eksende ikiye ayrıldı kolu donunca.Eğer kolu tamamen elmas olmasaydı robin düştüğünde ne olacaksa öyle olurdu.Parçalanırdı buz şeklinde tamamen yada epey bir kan görürdük.Elmas kolu tamamen dondurmuş ve eklem kısımlarından ayırmış Kuzan.Düşünce ayrılmış daha doğrusu.
Donan parmağın kopması gibi bi' şey olmuş olabilir. Orda buz kırılsa yine kolu parçalanırdı ama buz kırılmadı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık