Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Jiraiya Vs Orochimaru

Kim kazanır

• Kullanılan toplam oy
    152
Yani simdi soyle birsey var.Oruchimarunun Edo Tensei ve Hashirama cakrasi sayilmasin denmis.Bu sey gibi Sasuke vs Naruto ama Sasuke'nin sharingani olmayacak.Ustelik bence yorumlamak cok da dogru olmaz cunku Itachinin(ve Kisame) koye zarar vermemek icin bilerek oyle birsey soyleyip ozellikle kacmis olma sansi da var.Ayrica Oruchimaru 4 kuyruk Kyuubi ile basa basa dovusurken Jiraiya'nin egitim sirasinda 4 kuyruk Kyuubi'den nasil bir yara aldigini da unutmamak gerekir.
Ek olarak bence gucleri denktir.
İtachi ve kisame beraber gelseler, konoha'ya zarar verebileceklerini düşünüyorsun yani, gai vs kisame hemen aklıma geldi.
Ayrıca oroçi ve Jiraiya'nın kyuubi olayı birbirinden farklı. Orochimaru bildiğin kyuubi ile dövüşüyır, Jiraiya Naruto'yu kyuubi ile eğitmeye çalışıyıp, bu sırada da zarar vermemek istiyor. Yarayıda bu yüzden alıyor.
Itachi'nin genjutsu'su, Jiraiya sennin mod'da iken işler mi muamma, hadi işledi diyelim kurbağaların müdahalesi ile yine kurtulur. Bu arada Jiraiya'da sennin mod'a çabuk giriyor, genjutsu yapması biraz uzun sürüyor.

Son zamanların en kaliteli konusunu açan arkaşı tebrik ediyorum.Naruto'ya fazla hakim değilim ama Ero Sennin döver.(Evet duygusal baktım )

İtachi ve kisame beraber gelseler, konoha'ya zarar verebileceklerini düşünüyorsun yani, gai vs kisame hemen aklıma geldi.
Ayrıca oroçi ve Jiraiya'nın kyuubi olayı birbirinden farklı. Orochimaru bildiğin kyuubi ile dövüşüyır, Jiraiya Naruto'yu kyuubi ile eğitmeye çalışıyıp, bu sırada da zarar vermemek istiyor. Yarayıda bu yüzden alıyor.
Itachi'nin genjutsu'su, Jiraiya sennin mod'da iken işler mi muamma, hadi işledi diyelim kurbağaların müdahalesi ile yine kurtulur. Bu arada Jiraiya'da sennin mod'a çabuk giriyor, genjutsu yapması biraz uzun sürüyor.
Konohaya zarar vermelerinden kastım Jiraiyayı öldürmeleriydi ki bu durumda Kyuubiyi koruyabilecek kimse Konohada kalmazdı.Kaldi ki Jiraiya sage moda gecerken ne kadar zaman kaybettigi o sure boyunca duzgun savasamadigi da asikar.Itachi ise parmak oynatmasiyla bile Genjutsuya alabiliyor.
Ustelik konunun Itachi ve Kisame ile bir ilgisi yok.Olasi bi Jiraiya vs Oruchimaruda Jiraiyanin bi sekilde sage moda gecebilecegini dusunmemle beraber normal sartlarda savasin bir galibi olursa bu Jiraiya olmaz.

Seriyi baya unutmuşum ya bittiğinden beri hiç dönüp bakmamışım :D O yüzden çok az şey hatırlıyorum. Orochi Edo kullanmadığı için Jiraiya diyorum. Edo tensei olsa Orochi derdim.

Itachi üzerinden yapılan karşılaştırmalarla ilgili Obitonun şu yorumunu da paylaşmak isterim.
Itachinin neden Konohaya döndüğünü söylemiş adam.

Orochimaruya karşı kazanmak bir anlam ifade etmiyor ki. Adam mühürlendi sorsan ama gene çıktı piyasaya. Herif harbi mikrop. Bir çeşit ölümsüz. Bırak birine tohumunu sonra bir ara alırsın. Ne güzel iş vallahi

@Dr. Hiluluk şuna ciddili yorum yapsana merak ettim. Artıları ile eksileri ile. Fikrim değişken açıkçası.

Olaya Itachi girdiğinde otomatik Jiraiya diyesi geliyor insanın ama bunu Orochimaru alır gibime geliyor geniş perdede baktığımızda. Bu sebebim de Kurama performansı

Ne diyorsun?

Ayrıca bunu edo kullanan Orochi ve kullanmayan Orochi olarak 2'ye ayir. Konuda edosuz demiş ama.

Eğer edosuz alamaz diyorsan şunu farz et.
Mesela fillerdaki gibi 3. kazekage (demir kum) edo + Orochimaru vs Jiraiya nolur?

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık