Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Jinbe vs. Donquixote Doflomingo

Jinbei Doflomingo Karşısında Ne Duruma Düşer ?

• Kullanılan toplam oy
    217
Olay tabi ki isimler. Isimler üzerinden değerlendirme yapıyoruz çünkü. Eğer ben Mama ile Jinbei'yi karşılaştırsam ve Jinbe'nin doğal ortamında şansı var deseydim o zaman "kendi ortamı" tezini one sürebilirdin. Ben zaten aralarında fazla güç farkı olmayan iki isim için örnek verdim. Luffy kendinden yüzlerce kat güçlü olan Enel'i sırf anti diye yenebildiyse birbirine yakın iki isimden biri de kendi doğal ortamında olduğu için kazanabilir. Bundan doğal birşey yok. Sana tamamen bağımsız olarak şu soruyu sorsam:

Croco çölde mi yoksa başka bir yerde mi güçlüdür ?

Cevabın çöl olacak. Bu cevaba binaen Jinbe'nin doğal ortamında daha güçlü olduğunu da kabul ediyorsundur. Kabul ediyorsan da güçleri birbirine yakın olan bu ikilinin dövüşünde Jinbe'nin bir şansı olduğuna itiraz etmemen gerekir.

Ace'le olan vs. sini şu an için baz alamazsın. Çünkü aradan en az 5 yıl geçmiş bir vs. bu. Nasıl ki Arabasta'daki Croco'yu baz alıp şimdi vs. değerlendiremezsin, aynı mantık ;)

Üstelik çelişkili bir durum var verdiğin örnekte. Çaylak Ace'le dövüşüp yere yıkılan Jinbe nasıl oluyor da Akainu'nun saldırısını bloklayabiliyor ? Sırf bu bile Jinbe'nin güçlendiğine ve eskiyi baz alarak değerlendirilemeyeceğine bir kanıt.
Yahu tabii ki kendi doğal ortamında olursa daha şanslı olacaktır. Olay şu, Jinbei'nin Dof'a kendi ortamında olacak bir avantajla fark atacağını düşünmüyorum. Çünkü benim için aradaki güç farkı bariz. Kendi ortamında olursa, Doflamingo'yu zorlar. Ama yine de alabileceğine ihtimal vermiyorum.

Eğer Oda, Jinbei'yi tayfaya alacağı için şişirirse görüşlerim değişir. Mecbur değişecektir. Dediğin gibi Croco'dan da beklentim arttı çünkü. Ama şu ana kadar ki gördüklerimle mümkün değil. Ayrıca bahsettiğin çelişki benden değil, mangakadan kaynaklı. Ve marineford örneğini sağlıklı bulmuyorum. Çünkü kurgu için zorlanan en fazla sahnelere mevcut olan arc.

Akainu'nun çok övdüğün saldırısını yerse Mingo, hatta Ace gibi tam da böğründen yesin. Organlarını diker. Oldu mu?
Organlar yerinde kalırsa diker :)
Şaka ise komik değildi be hacü. :( Dof tek tekmeyle iki kule kesiyor rastgele ip sallayınca taaa adadaki kuleyi biçiyor Oz Jrnin bacağını peynir gibi ayırıyor. Jinbei ise haki kullanamayan bir balık sadece. Dof rahat ayıklar kılçığını. :)
Diğer taraftan, uyanışla birlikte kullandığı, en güçlü saldırılarından bir tanesi ile 10 dakikalık baygınlıktan sonra güç bela ayağa Luffy'e saldırıyor ama hiç bir şey yapamıyor. Kule biçmek, Oz'un bacağını kesmen Op evreninde bi karakterin çok güçlü olduğunu göstermez ki. Hem Moria, bacağını kesmekten öte, Oz'u deldi geçti hatta son darbeyi vurdu.

Ben hep şunu savunuyorum; Mingo belli bir seviyenin üzerindeki savaşçılara zarar verecek saldırı gücüne sahip değil. Bence buna Jinbei'de dahil.

Pekala :)

Yalnız bu durumu kendimce açıklayayım. Bana göre Jinbei'nin muazzam bir dayanıklılığı var ve Mingo'nun Jinbei'ye Akainu seviyesinde zarar verbileceği bir saldırısının olmadığı gün gibi ortada, buna uyanış da dahil. Bu yüzden Jinbe, Mingo ile başabaş dövüşür hatta bilmediğimiz çok güçlü saldırıları varsa kazanabilir diyorum.

Elbette kazanması için Akainu seviyesi saldırılara ihtiyacı yok ama Jinbei'nin o saldırıdan sonra hayatta kalması Mingo ile rahatlıkla dövüşeceği anlamına geliyor. Sonuçta Mingo'dan çok güçlü saldırılar görnedik. Bu durumda Jinbei'ye nasıl zarar verecek ki?

Sonuç olarak, bazı arkadaşların söylediği gibi Mingo kesinlikle kazanan taraf olamaz.

Bana göre Crocodile'ın muazzam bir saldırı gücü var. Ve Mingo'nun Crocodile'a Akainu seviyesinde zarar verebileceği bir saldırısı olmadığı gün gibi ortada. Buna uyanışta dahil. Bu yüzden Crocodile, Mingo ile başa baş dövüşür. Crocodile'ın Akainu'nun saldırısını engellemesi, Mingo ile rahatlıkla dövüşebileceği anlamına geliyor. Sonuçta Mingo'dan...

Bana göre Crocodile'ın muazzam bir saldırı gücü var. Ve Mingo'nun Crocodile'a Akainu seviyesinde zarar verebileceği bir saldırısı olmadığı gün gibi ortada. Buna uyanışta dahil. Bu yüzden Crocodile, Mingo ile başa baş dövüşür. Crocodile'ın Akainu'nun saldırısını engellemesi, Mingo ile rahatlıkla dövüşebileceği anlamına geliyor. Sonuçta Mingo'dan...
Hahahaha :D Helal olsun.

Edit: Croco da döver Mingo'yu..

Crocodile Akainu'ya zarar mı vermiş?

Doflamingo'nun değeri git gide düşüyor.

Unutulmuş Dressrosa arkı.

Moria 2 yıl sonra görünsün onunda yenecegi iddia edilecek.

Bizim Kum Adam 2 yıl sonra sağlam gelir. Dof'u zorlar yani. Hatta denk falan bile olur belki.

Haki savunması ve biraz fizik kasarsa zaten Amiral altı olur.

Doffyye hakaret bu vs. Doffynin yaptıkları ne çabuk unutulmuş. G4 ten dayak yiyip banamısın demeyen adama Jinbei neyle hasar vericek merak konusu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık