Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Jesus Burgess vs. Jinbe

Kim kazanır?

• Jesus Burgess

Kullanılan: 0 0.0%
  • Jinbe

Kullanılan: 4 100.0%
  • Yenişemezler

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    4
Arkadaşlar anlamadığım nokta neye göre daha çeviktir veya Amiral seviyesindedir diyorsunuz. Adamın neyini gördükte kıyaslama yapalım. A grubunu dağıtmış, A grubundaki adamların güçleri hakkında bir fikrimiz yok neye yorum yapalım. Karasakal Yonko olunca adamları süper güçlü olmak zorunda mı? Güçlü adamı yoktur anlamında demiyorum. Ama lütfen Karasakal'ın yonko olmasını konuşurken bu adamın hayvan gibi 2 meyveye sahip olduğunu unutmadan konuşalım.
Bana ithafen yazdin sanirim.
Burgess tutuyor bi binayi 10-15 metre ziplayip firlatiyor bunu goz onune alarak ceviktir yazdim.benim hatam.
Yonkolar guc acisindan denk karakterler gibi gozukuyor.tayfa acisindanda boyledir.animede shanks savasi bitirmeye geldiginde shanksin adamlari ile teachin adamlari karsilikli sanki bir vs olsa direk bunlar birbirine dalıcak.gibisinden gosterildi.bir yonkonun en iyi adamlari amiral seviyesine yakindir.marco,jozu ve biraz hafif olsada vistada gordukki boyleymis.ben beckman,lucky roo ve yasoppunda(bu ikisine gore daha zayif bence vista gibi)bir amiral ile kapisabilecek seviyede olduklarini dusunuyorum.bunu dusunmemin sebebi nasil yonkolarin guc seviyeleri basabas ise tayfalari arasinda fark olmasi bana gore sacmadir.

2 yıl önce, jinbei teachle bile denk dövüsürdü.yani burgessi yenmesi cok dogaldı, tartısılmaz bir biçimde.üstelik elde ace verisi var.haki bilmeseler bile,teach, ace gücünde olmadıklarını söyledi,auger ve burgesse,jinbei ise seneler önce, onla denk dövüsebilmiş birisi.

2 yıl sonraya gecersek, elde veri az.burgess sanırım saf güc ve vurus gücünde asar jinbeiyi, ama dayanıklılıgı nasıl belirliyecegiz? eldeki verilerle, saglıklı bir karsılastırma olmaz.burda tek bir durum var,eger gercekten burgess, marco veya beckman gibi en önemli adam olarak, birinci tümen komutanı olmussaki hiç sanmıyorum...çünkü,avalo pizarro kaptan ben olayım,shiliew depremi almazsa dagılırız dedi teache. yani onlar muhtemelen cok daha güçlü,burgessten...ee o zamanda, yinede az bir farkla bile olsa, teknik kabiliyet ve akainu karsısındaki performansına ve su bulması durumunda, 10 kat daha güçlü olucagına istinaden, jinbeiye oy vericem.

Monkey :D Luffy

burgess sadece güç olarak üstündür ama diğer yönlerden kabiliyet tecrübe gibi jinbe daha çok öne çıkan karakter burgess her yer saldırdığı sahnede çok akılsızca saldırıyor o yüzden jinbe denildiği gibi epik bir meyve almadıysa bencede kazanması lazım

Yorum yazmıyordum ama şöyle bir gerçek var.
zaman atlamasından önce Jinbei ve ace [ ki oda ondan 3-4 yıl önce felan oluyor ] ile dövüşmüş ve 2-3 gün süren dövüş sonucu berabere kalmışlar.

Ancak BB vs Ace savaşında gördük ki burgess ace'e dokunamadı bile [ haki yok tabi o zamanlar :D ] bu süre içinde peki Jimbei ne kadar güçlendi [ şu anki zaman dilimi ] aynı gibi ancak Burgess haki öğrenmiş üstüne meyve almış olabilir ek olarak yonkou'nun 1. tümeni olmuş ise en az bir amiral ile kapışabilecek bir adam olmalı.

2 yıl önce Jinbei akainudan kaçamadı bile [ akainu imzayı attı ] yani çok çelişkili bir durum yediği meyveye göre yener veya yenemez ama yenmesi gerekir diye düşünüyorum :oleyo2:

1. Tümenin en güçlü olduğuna nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz? Wb korsanlarında bile boşalan yere yenisi geliyor bir alt sıradaki üste çıkmıyor.(Ki bana göre Jozu, Ace'yide alır Marco'yuda) Bence Burgess hatrı sayılır bir güce ulaşmıştır ama 1. tümen komutasının verilmesini ilk nakamalarından olmasına bağlıyorum. Ya da yönetim gücü bakımından tayfada ikinci sırada olabilir. Çünkü Marco liderlik açısından WB'den sonra gelen kişi olarak gözüküyordu.

burgess dakikalar içinde a grubunu yedi.Ama nasıl ? Gruplar arasında fark olacağını sanmam.Varsa da çok azdır.Ama bilmiyoruz burgess haki öğrendi mi,meyve yedi mi.İlerde cevaplanacak soru bence bu.Şuan yorumlarda ''bence'' den öte gidemeyiz.

1-burgess 2 yıl once aceden kaçıyordu
2-jimbe ve ace denk güçte dendi ama bu acein küçüklük zamanlarıydı son haliyle ne olur bilmem
bu 2 sinden çıkarımımla jimbe burgess i alır diyebiliriz 2 yıl önce ace ile wb kafa kafaya gidiyordu demekki bence jimbe aceden düşük seviyedeydi ve şu açıdan bakarsak adam wb nin 2. tümen komutanıydı heralde bunun için saglam bir gücü olması lazım ben tamamen risk diyip jesus burgess e basarım oyumu

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık