Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İzlediğiniz Son Film

Le Herisson.

Çok uzun yorum girmeyi tercih etmem genellikle. Ben filmi beğendim. Özellikle sonunu. Çok beğendiğim replikler de oldu. 12 yaşına geldiğinde intihar etmeye karar veren, o zamana kadar da çevresinde olanları kameraya alan bir kızı konu ediyor. Film onun hayata bakışını yansıtırken yaşadığı apartmanın kapıcısı Renee ve apartmana yeni yerleşen Kakuro ile olan iletişimleri ona da bir şeyler katıyor. Filmde görünüme, statüye önem veren insanlar yerden yere vurulmuş. En kısa şekilde böyle özetleyebilirim.

I'm thinking of ending things

Başlarda sıkıcı ve kafa karıştırıcı olsa da sonlara doğru açılıyor film. Güzel diyalogları olan ve biraz dikkatli izlenildiğinde daha çok keyif alınabilecek bir film.

1954 yapımı 16.yy başlarında geçen garip ama hoş 3.5 saatlik bir film (film içinde 5 dk siyah ekran ara verilmesini ilk defa bu filmde gördüm)
ilk 5-10 dakikayı saymazsak filmin ilk yarısı çok iyi diğer yarısıysa filmin finalini merak etmek ve köylülerin mızraklarla atlıları kovalamasını izlemekle geçiyor (köylüler vs atlı görmekten şikâyetçi değilim )

oyunculuklar kötü ama bu filmi eğlenceli yapmış ( bir kız vardı gülüyor mu ağlıyor mu belli değildi + ikisi için de sebebi yoktu korku filminden fırlamış gibiydi )
posterdeki sağdan ikinci abi aynı roronoa zoro film boyu gördüğümüz tek güçlü karakter de o
filmde samuray onurunun pek de güzel görülmediği - köylülerin masum olmadığı - haydutların korkup kaçmadığı onurlu davrandığı anlar oluyor (film siyah beyaz olsa da karakterler öyle değil)
posterde bir samurayın yüzü görünmüyor adama ayıp etmişler filmde 7 samuraydan birisin diye getirip postere koymamışlar
Bende yakın zamanda izledim. Zamana yenik düşmüş film, öndeki uzun katanalı abimiz olmasaydı bırakırdım izlemeyi.

Voces
Daniel ve Sara'nın 9 yaşında Eric adında bir oğulları vardır ve komşularının ona "seslerin evi" dediğini bilmeden yeni bir eve taşınırlar. Eric, her kapının arkasındaki tuhaf sesleri ilk fark eden kişidir.

İspanyolların korku filmlerinde ne kadar başarılı olduğunu bir kez daha anlamamı sağlayan bir filmdi.Kolay kolay gerilmeyen ve korkmayan biri olarak ciddi anlamda ürktüğüm yerler oldu :gamyon:

Voces
Daniel ve Sara'nın 9 yaşında Eric adında bir oğulları vardır ve komşularının ona "seslerin evi" dediğini bilmeden yeni bir eve taşınırlar. Eric, her kapının arkasındaki tuhaf sesleri ilk fark eden kişidir.

İspanyolların korku filmlerinde ne kadar başarılı olduğunu bir kez daha anlamamı sağlayan bir filmdi.Kolay kolay gerilmeyen ve korkmayan biri olarak ciddi anlamda ürktüğüm yerler oldu :gamyon:
Netflix de var mı ? Ahaha

The Intouchables.

O kadar da sevmedim. Klasik hayattan zevk alan fakir insanın sanatla yoğrulmuş zengini hayata döndürme hikayesi. Ayrıca Driss nerede nasıl davranacağını bilmemekten de öte bir hödüktü.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık