Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İzlediğiniz Son Film

mimanın katil olmadığını düşünenler var :l
Katil olan Mima değil aslında zaten Rumi. Film içerisinde hem Mima'nın gerçeklik algısı bozuluyor hem de Rumi kendisini oyuncu olan değil de idol olan Mima olarak düşünmeye başlıyor, öldürdüğü kişileri Mima'nın tekrar idol olması için öldürüyor, Me-Mania'ya kendisini gerçek Mima olarak tanıtıp onunla konuşuyor ve Mima'yı tekrar idol yapması için kışkırtıyor. Fakat Me-Mania iyice çığırdan çıkıp da Mima'ya tecavüz etmeye kalkınca en sonunda onu da öldürüyor.

Aslında bu iki olay Satoşi Kon'un işlemeye çalıştığı gerçeklik ve ilüzyon karmaşasını çok iyi işliyor.

Katil olan Mima değil aslında zaten Rumi. Film içerisinde hem Mima'nın gerçeklik algısı bozuluyor hem de Rumi kendisini oyuncu olan değil de idol olan Mima olarak düşünmeye başlıyor, öldürdüğü kişileri Mima'nın tekrar idol olması için öldürüyor, Me-Mania'ya kendisini gerçek Mima olarak tanıtıp onunla konuşuyor ve Mima'yı tekrar idol yapması için kışkırtıyor. Fakat Me-Mania iyice çığırdan çıkıp da Mima'ya tecavüz etmeye kalkınca en sonunda onu da öldürüyor.

Aslında bu iki olay Satoşi Kon'un işlemeye çalıştığı gerçeklik ve ilüzyon karmaşasını çok iyi işliyor.
ben öyle düşünmüyorum :D Mima zaten deliriyordu ve şarkıcı halini görmeye başlıyordu. Aynı zamanda Rumi de eski Mima'yı sevdiği için delirmeye başlamış ve kendini Mima sanmaya başlamıştı. Rumi'nin amacı Mima'yı öldürmekti.

Mima ise istemeye istemeye o tecavüz sahnesinde oynadığı için pişmanlık duyuyordu ve bu yüzden kendini kaybetmeye başladı. Ki balıklar ölünce yaşadığı duygu patlaması da epey hoştu. Her neyse, daha sonra Mima ne kadar çıplak pozlar vermeye başlasa da, bunu başlatanların senaristler(yönetmenler miydi hatırlamıyorum) ve menajeri olduğunu düşünüyor. Bu yüzden onları öldürmeye başlıyor. Daha sonra Rumi bunu öldürmeye çalışınca ondan kaçıyor ve en son bütün suçları Rumi'ye yıkıyor. Kendisinin akıl sağlığının hala yerinde olmadığını da en sondaki aynaya bakma sahnesinden anlayabiliriz. İçten içe hala rol yapıyor muhtemelen ve yükselmek için istemediği şeyleri de yapmaya devam ediyor diye düşünüyorum.

Bu benim için çok daha mantıklı.

John Wick ilk filmi 7/10 filan dı.
İkincisi 10/10 film olmuş.Çogu yerini geri sarıp sarıp izledim.
Ödül olayı da güzel olmuş nereye kadar gidecek acaba ödülü.:oleyo2:
6 sene sonra olsa da böyle bir efsaneyi keşfetmek güzel oldu.

Intouchables

Güzel filmdi. Daha duygusal birşey bekliyordum ama bu tam kıvamında olmuş. Filmden sonra birşey öğrendim ki bunun Amerikan versiyonu yapılmış Upside diye. Fragmanını izledim ve ne gerek vardı ki diye düşündüm. Birde kevin hart felçli birinin bakıcısı olmak için fazla kısa ve çelimsiz hiç yakışmamış .

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık