Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İzlediğiniz Son Film

Hımm. Sen ağır yorum görmemişsin. 2 paragraflık yazı da seni eleştirdiğim tek bir yer var o da fragmana dayanarak filme yorum yapıp önceki filmlerle kıyaslaman. Ona da bu yorumu yapman komik. Bir dahakine sert eleştireyim seni de bari dediğin laflar boşa gitmiş olmasın. ;)
Ne okur sert eleştir beni ya bi film fragmanından dolayı ne olur sert eleştir. ;)

Kimi no Na wa

Öncelikle şunu söyleyeyim şimdiye kadar izlediğim en iyi anime olabilir. Evet Miyazaki ustanınkiler de dahil! Bugün sabaha karşı izledim ve hala kendime gelemedim. Spoiler vermeden kısaca anlatmaya çalışacağım. Çünkü aranızda bu filmi izlemeyi düşünüpte spoilere dayanamayıp bakanlar çıkabilir. Bu kötülüğü kendinize ve bu muhteşem başyapıta yapmanıza izin veremem.
Konusu
Mitsuha, kırsal kesimde, dağların etrafını sardığı bir kentte yaşamaktadır. Vali olan babası genellikte evde bulunmadığından evinde daha çok ilkokul öğrencisi kız kardeşi ve büyük annesiyle kalan Mitsuha her ne kadar dürüst bir kişiliğe sahip olsa da ailesinin Shinto tapınağına ait geleneklerden ve babasının seçim kampanyasında yer almasından hiç hoşlanmamaktadır. Kırsal kesimde yaşadığı için içten içe üzülmekte ve Tokyo’daki harikulade şehir hayatını arzulamaktadır. Taki ise Tokyo’nun merkezinde yaşayan liseli bir gençtir. Arkadaşlarıyla zaman geçirmekten hoşlanan ve bir İtalyan restoranında yarı zamanlı çalışan Taki, mimariye ve güzel sanatlara ilgi duymaktadır. Bir sabah uyandıklarında, kendilerini birbirlerinin bedenlerinde bulacaklardır. Ve bu sonraki günlerde tekrar ettikçe, aralarında bir bağ olduğu anlaşılacaktır, ama bu sırrı ikisi de o sırada bilmemektedir.

Ancak inanın film bundan ibaret değil. Yıldızlar, zaman kırılması, ruh değişimi, aşkın gerçek gücü gibi çeşitli konuların dışında muazzam görsel şöleniyle izleyiciyi filmin içine çekiyor. İlk 50 dakikası huzur içinde gülerek izlediğim filmin 50.dakikasında yani 2. yarısında ''Noluyo lan!'' tepkileriyle beni yattığım yerden kaldırdı ve olaylar bambaşka bir boyut kazandı. Sonuda izleyiciye açık bırakıldı. Yani spoiler vermeden filmi nasıl anlatabilirim bilmiyorum ama diyebileceğim tek şey izlerseniz kesinlikle pişman olmazsınız!

En dramatik filmlerin bile vız gelip tırıs gittiği bana gözyaşı döktürmüştür :(
Not: Japonya'da şimdiye kadar en fazla hasılat yapan film olmuş. Tayland'da ise en fazla hasılat yapan japon filmi olmuş.

Edit: İzleyen arkadaş var mı? Aklıma birkaç soru takıldı da belki ona danışabilirim
Teşekkürler.Sayende bende izlemişim oldum izlediğim en iyi filmlerden birisiydi.

Forumda bu filmi izleyipte hakettiği değeri veren, beğenen bir seni buldum ya asıl ben teşekkür ederim. Sonu nasıldı ama? Hayal etmeye çalıştım devamını ama beceremedim :(
Ben birbirlerinin adını söylesinler diye bekledim ama olmadı.İnsanda bir burukluk bırakıyor sonu, keşke hep beraber mutlu mesut bir iki kare daha çizselerdi. Ama böyle de iyi, dediğin gibi herkes kendine göre farklı son yazabiliyor böylece.

Ben birbirlerinin adını söylesinler diye bekledim ama olmadı.İnsanda bir burukluk bırakıyor sonu, keşke hep beraber mutlu mesut bir iki kare daha çizselerdi. Ama böyle de iyi, dediğin gibi herkes kendine göre farklı son yazabiliyor böylece.
Aynen bende çok bekledim. namaywa, kimi no na wa falan derken aha hatırlayacaklar dedim ama göstermedi. Yalnız İtomori'de ki herkes mi Tokyo'ya gelmiş arkadaş. Mitsuha'nın köyünde ki elemanlarda evlilik hazırlıkları falan konuşuyorlardı Tokyo'da.Diğer dalga geçen 2 kızla çocukta vardı sanırım.

Filmi de hala tam olarak oturtamadım kafama. Şimdi bunlar eş zamanlı birbirlerinin bedenlerine giriyorlardı ama aslında kız 2 sene önce oğlanın vücuduna girip o şeyleri yaşamış. Ama oğlan 1-2 haftadır bağımız koptu diyip İtomori'ye geldiğinde 2 yıl önce yıkıldığını öğreniyor. Şimdi mangaka bunu Şinto tanrılarına mı bağladı başka bir şey mi vardı tam hatırlamıyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık