Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] İyiler ve Kötüler

Hangisi Daha Kötü?

• Kullanılan toplam oy
    75
Yalnız kalbinin sesini dinle diyen bilgeler o lafı insanların doğru yolu seçeceklerini bildikleri için söylüyorlar.Böyle bir durumda kız yanlış olduğunu tasdiklemesi için bilgeye gelmiş danışmış.Kalbinin sesini dinle ne demek ? Bu her ne olursa olsun arzularının peşinden git demek.Arzularının peşinden gidince de ne olduğu ortada.Ve bilgeyse eğer yol açacağı sonuçları görmektedir.Hatta bunu en net gören kişidir.Yani akıl melekeleri en yüksek olan kişi.Tecrübe de var.Yargılanırken ona göre yargılanması gerek.
Bilge kalbinin sesini dinleye dinleye bilge olduysa demek ki.. Bu konu ilmin gücünün kaynağına kadar gider. Benim biraz farklı bakış açım var sanırım. Yine de hak vermiyor değilim dediklerinize. Ben bilgenin iki yollu yaklaşmasını destekliyorum, ihtimal dengesini görüyorsa bile. Yönlendirmesi daha detaylı olabilirdi tabii. Ama bana kalsa kız neticede kendi bildiğini okuyacak potansiyele sahip. Çokta direnmek istemedim, bakış açınız normal ve haklı çünkü.

O değil de kim yazdı nickine bakamadım şimdi ama `Kayıkçının küreği hop hop eder yüreği` yorumu aklıma geldikçe gülüyorum.

Bilge kalbinin sesini dinleye dinleye bilge olduysa demek ki.. Bu konu ilmin gücünün kaynağına kadar gider. Benim biraz farklı bakış açım var sanırım. Yine de hak vermiyor değilim dediklerinize. Ben bilgenin iki yollu yaklaşmasını destekliyorum, ihtimal dengesini görüyorsa bile. Yönlendirmesi daha detaylı olabilirdi tabii. Ama bana kalsa kız neticede kendi bildiğini okuyacak potansiyele sahip. Çokta direnmek istemedim, bakış açınız normal ve haklı çünkü.

O değil de kim yazdı nickine bakamadım şimdi ama `Kayıkçının küreği hop hop eder yüreği` yorumu aklıma geldikçe gülüyorum.
Bu kalbinin sesini dinle mevzusu nereden çıktı anlamadım.

Tarihte böyle mi bilge kişilikler varolmuş.

Kalbinin sesini dinle derken arzularına göre doğru olduğunu düşündüğün şeye göre hareket et anlamı çıkıyor.Tarihte arzularına göre hareket eden adamlar başarılı olmuştur evet ama bu bilgelik demek değil en fazla başarı olabilir.Kimisi de kötülüğe sapmıştır.Sezar da Hitler de kalbinin sesini dinliyordu ona bakarsan.

Bilge dediğin buda misali bir adam arzulardan arınmıştır aksine.Nefs denilen şeyi kaldırıp bir kenara atmıştır.Öyle sesini falan dinlemez bilge.Müthiş birikimi ve yargı kabiliyeti vardır.İnsanlık üstü bakış açısı olmalı hani cidden döndü dolaştı olay bu adamın dediğine geldi diyeceğimiz.Ne kadar yanılgılarla doluymuşuz diyeceğimiz şekilde.
Şu yedi ölümcül günah var ya onların hiçbirisine yaklaşmayan bunlardan arınmış birisi bilge olmalı.Kısacası yüce bir şahsiyet.

Bu arada teste göre cinsel arzuların hayatımdaki önemi/yeri düşük ve paranın önemi/yeri yüksek :oleyo2: Afedersin @Shakky ama sonuç olarak çok leş test, ajandası var. Tartışması ve farklı bakış açılarını görmek güzel ama :)

Bu kalbinin sesini dinle mevzusu nereden çıktı anlamadım.

Tarihte böyle mi bilge kişilikler varolmuş.

Kalbinin sesini dinle derken arzularına göre doğru olduğunu düşündüğün şeye göre hareket et anlamı çıkıyor.Tarihte arzularına göre hareket eden adamlar başarılı olmuştur evet ama bu bilgelik demek değil en fazla başarı olabilir.Kimisi de kötülüğe sapmıştır.Sezar da Hitler de kalbinin sesini dinliyordu ona bakarsan.

Bilge dediğin buda misali bir adam arzulardan arınmıştır aksine.Nefs denilen şeyi kaldırıp bir kenara atmıştır.Öyle sesini falan dinlemez bilge.Müthiş birikimi ve yargı kabiliyeti vardır.İnsanlık üstü bakış açısı olmalı hani cidden döndü dolaştı olay bu adamın dediğine geldi diyeceğimiz.Ne kadar yanılgılarla doluymuşuz diyeceğimiz şekilde.
Şu yedi ölümcül günah var ya onların hiçbirisine yaklaşmayan bunlardan arınmış birisi bilge olmalı.Kısacası yüce bir şahsiyet.
İşte nefsi kaldırdığında geriye kalan saflık, özün bilinci kalple, sevgiyle özdeşleştiriyor Buddha` da buna yakın düşünce de. Sen direk nefs arzu olarak yorumluyorsun ama daha derin bir konu bu. Bilge kişilerin hepsinin ortak noktası sevgi, kalptir.
Burada yönlendirme de kullanılan dil yavan ama bilgeliğe aykırı değil bence.
Bu arada teste göre cinsel arzuların hayatımdaki önemi/yeri düşük ve paranın önemi/yeri yüksek :oleyo2: Afedersin @Shakky ama sonuç olarak çok leş test, ajandası var. Tartışması ve farklı bakış açılarını görmek güzel ama :)
Test ağır dandik zaten gerçi benim cevaplarım pek uzak değildi bana ama, ben karakterleri tartışalım diye açtım konuyu

İşte nefsi kaldırdığında geriye kalan saflık, özün bilinci kalple, sevgiyle özdeşleştiriyor Buddha` da buna yakın düşünce de. Sen direk nefs arzu olarak yorumluyorsun ama daha derin bir konu bu. Bilge kişilerin hepsinin ortak noktası sevgi, kalptir.
Burada yönlendirme de kullanılan dil yavan ama bilgeliğe aykırı değil bence.

Test ağır dandik zaten gerçi benim cevaplarım pek uzak değildi bana ama, ben karakterleri tartışalım diye açtım konuyu
İyi yapmışsın.
Kayıkçıyı sonlara atmanın sebebi neydi peki? :D

Kalbinin sesini dinle diyen Bilge mi olur yahu?? Hikayede neden Bilge adam var o zaman ... Kıza diyecek az mantık ablacım diye .s ihtimal dahilinde olanları söyler... Direk şunu yap bunu yap demez ki zaten..

Tecavüzcü adam zaten ilkel birisi bu adam içgüdüsel yapıyor. Bu adama oturup şöyle böyle diye mi anlatacaksın gerçe Mop un dediğide doğru o kadar yanında medeni adam var. Hiç mi bir şey öğrenemedi yani ?
Ya ne alaka hepsi bunların insan değil mi? Bilgisiz ve Vahşi diye bu adamı ahlaki değerlerin deışında mı sayacağız? Aklıma bir makaleyi getirdin suçun aslında genlerle alakalı olduğunu savunan bir makale vardı. Bir insan suç işlediğinde bu adam zaten vahşi eğitimsiz diye serbest mi bırakılır? Düşünebiliyorsa benim için suçludur.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık