Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İtiraf Köşesi

Aslında şöyle mümkün böyle şeyler, iki taraf arasında da en ufak bir cinsel çekimin olmaması lazım. Mesela benim birkaç tane var öyle ve hiç ihtimal dahilinde bile değil benim gözümde. Yani huy bir yere kadar dış görünüş belli bir yüzdenin altında olursa olmaz.
Gene de ikiyüzlülük oluyor aslında bir şekilde. Ayrıca çok acımasızsın başka şeylere de değer ver. :/

Gene de ikiyüzlülük oluyor aslında bir şekilde. Ayrıca çok acımasızsın başka şeylere de değer ver. :/
Acımasız değil gerçekçiyim. Çoğu insan dış görünüş önemli değil der ama bu pratikte mümkün değildir. Sadece laf ve mantıklı da. Ben de Brad Pitt değilim hatta daha aşağısı bile değilim ama gerçekler bu. Ayrıca tek önemli olan faktör dış görünüş değil şimdi tabi ama belli bir seviyenin altındaysa çok zor.

Üst not*: Sadece sana yazıyor gibi olsam da genel konuştum. Yazmaya başlarken ne yazacağımı bilmiyordum o yüzden böyle oldu. Benim görüşümdür elbette.

Acımasız değil gerçekçiyim. Çoğu insan dış görünüş önemli değil der ama bu pratikte mümkün değildir. Sadece laf ve mantıklı da. Ben de Brad Pitt değilim hatta daha aşağısı bile değilim ama gerçekler bu. Ayrıca tek önemli olan faktör dış görünüş değil şimdi tabi ama belli bir seviyenin altındaysa çok zor.
Bunları aşabilen insanlar var ama bu durumu Salt Maruz Kalma Etkisi ile açıklamak mümkün. Medya da sürekli bu etkiye maruz kaldığımız için güzellik standartlarımız belirli tiplemelerin altına giriyor. Fakat bu etkinin dışına çıkabilmek mümkün.
Aynı muhabbet dile takılan nakarat gibi yerlerde var. Pop kültürünün bu kadar dinlenmesi ve en çok dinlenen şeylerin bu tür kendini tekrar eden melodiler olması da yine bu sebepten geliyor.

Dış görünüş önemli değil diyen insanların bunu ne zamandan beri demeye başladığı önemli. Ayrıca içten olup olmadığı da. Kimisi bunu sadece şu sık kullanılan tabir ile ifade etmem gerekirse *duyar kasmak* için kullanabiliyor. Fakat bunun gerçekten de böyle olması gerektiğini düşünen ve buna gerçekten de inanan insanlar var. Hiç bir şey bu kadar net değil.

Her şeyin bu kadar standart hale getirildiği bir dünyada etrafınızda da belli başlı olayların sık tekrarlanıyor olması bu örneklerin genel geçer bir kanıya varmak ve bunun her daim böyle olacağını dile getirmek için yeterli olmayacaktır. Ayrıca bunun değiştirmek kendimizi değiştirmekten geçiyor.

@amaneden
Ben aşamadım be amaneden, olmuyor. Dış görünüşünden etkilenmediğim birisiyle birliktelik bana çok uzak geliyor. Yanlış mı? Evet. Elimden bir şey geliyor mu? Hayır.

Gerçekçi konuşmak gerekirse evet doğru. Fakat sana isyanım başka şeyleri de hesaba katmanı istememdi. Bir kişinin dış görünüşü dışında başka şeylerinden de etkilenmeyi başarabilirsek ne güzel olur değil mi? :/

Ama evet özellikle bu zamanlarda ve bu insanlarla biraz zor. İnsanlar tamamen şekilci oldu. Malesef.

@amaneden
Zaten sırf şu dış görünüş olayında da değil her şeyde dediğin duyar kasma durumu oluştu. İnsanlar cidden ikiyüzlü oldu ya. Adamlık muhabbeti yapan tipler gidip en yakın arkadaşının sevgilisine yazar, sadakat muhabbeti çeken kızlar gidip sevgilisi varken bir sürü başka erkekle flört yapar. Dış görünüşe önem vermem diye dolanıp sadece dış görünüşünden ötürü bir kişiye farklı davranırlar.

Geçen şey görmüştüm. Adam bildiğin tacize karşı twitterda böyle en başta bayrak tutanı gibi takılıyor. Sonra mesajları patlıyor. Bulduğu her kızı bir şekilde mesajlarla taciz etmiş. :)

@amaneden
Ben aşamadım be amaneden, olmuyor. Dış görünüşünden etkilenmediğim birisiyle birliktelik bana çok uzak geliyor. Yanlış mı? Evet. Elimden bir şey geliyor mu? Hayır.
Sıkıntı değil. Bir gün herkesin bunu aşabileceğine inanıyorum ben. Hiçbir şey değiştirilemez değil. Az önce bahsettiğim etkiye göre zaten sürekli gördüğün biri sana giderek daha güzel gelmeye başlayacaktır.

Ben mesela bir kişi ile duygusal bağ kurana dek o kişi bana güzel ya da çirkin gelmez. Fakat ne zaman bir kişiyle yakınlaşmaya başlarım işte o zaman o kişi bana güzel gelmeye başlar. Sen de zaten bir kişiyle duygusal bir bağ kurduktan sonra o kişiyi görmekten bıkacak noktaya gelmediğin sürece bence o kişi senin için her daim etkileyici olacaktır. Her zaman kişilerin arasındaki bağ uyumlu gidecek değil tabii. Ama böyle kişileri yıllar sonra dinlediğin bir şarkı da olduğu gibi hafif bir tebessümle andığını görüyor insan.

@amaneden
Zaten sırf şu dış görünüş olayında da değil her şeyde dediğin duyar kasma durumu oluştu. İnsanlar cidden ikiyüzlü oldu ya. Adamlık muhabbeti yapan tipler gidip en yakın arkadaşının sevgilisine yazar, sadakat muhabbeti çeken kızlar gidip sevgilisi varken bir sürü başka erkekle flört yapar. Dış görünüşe önem vermem diye dolanıp sadece dış görünüşünden ötürü bir kişiye farklı davranırlar.

Geçen şey görmüştüm. Adam bildiğin tacize karşı twitterda böyle en başta bayrak tutanı gibi takılıyor. Sonra mesajları patlıyor. Bulduğu her kızı bir şekilde mesajlarla taciz etmiş. :)
Aynen öyle. Zaten bu tür insanların ilgi arsızlığı yüzünden -bkz: Hem ben şöyle güzelim şöyle iyiyim ayağına yatıp gidip bir de başkalarına ilgi yalvardığı mesajlarının patlaması- gibi olaylar olduğu için insanların da böyle şeylere ütopya gözüyle bakması normal hale geliyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık