Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İtiraf Köşesi

@amaneden

Bir insanın yapabileceği söylenen her şeyi yapmış ya da yapacak olan biri mutlaka vardır. Ama gene de bu durum için dış görünüşü önemsememek doğru tanım olmaz. Zevk algısını geliştirmiş olmak doğru tanım olur. Mesela sen ne kadar akıllı zeki vs olursa olsun maymun suratlı her yanından sümükler akan biriyle birlikte olmak ister misin? Bu arada bu mecaz falan değil, gerçekten öyle bir yaratık hayal et. Muhtemelen hayır. Bir de net bir çirkin güzel tarzı bir ikilem Yok. Yani belli vücut ölçüleri veya ten özellikleri var ve bunlardan hoşlanıp hoşlanmama durumu var. Mesela neden bilmiyorum ama ben kadın yüzünde iri beni çok kötü bulurum. Sırf bu yüzden Marilyn Monrae'yi çok güzel bulmam ve Scarlet Johansonn'un yüzüne tiksinip bakamadığım zamanlar oldu.

Ayrıca şu aslında herkes güzel de işte medya olayına pek katılmıyorum. Geme de genellenebilecek evrensel bir güzellik algısı var bence. Yani eski dönem tablolarına, heykellerine bakınca bu durum meydana çıkıyor. Şimdiyle farkı eskiden biraz daha balık etliler daha fazla revaçtaymış.
Öncelikle maymun suratlı demek bir hayvana hakaret etmekse kınıyorum. Biri maymun suratlıysa zaten farklı bir türe aittir. Her yanında sümükler akıyorsa da bir hastalığı vardır. Her şeyiyle beğendiğin bir insanın yüzünde tümöre rastlanması halinde yüzü "maymuna" dönecek ya da her yanında sümükler akacak ve sen onu bırakıp gideceksen ben zaten sana bir şey demiyorum. Ben hayatımda bu dediğin tabirlere uyan birini de görmedim zaten.

Bununla birlikte değil Scarlet Johansonn herhangi bir insanın yüzüne bakmaktan tiksinmeyi sadece o insanın yapmış olduğu kötü şeylerden dolayı doğru bulabilirim. Aksi takdirde hiç kimsenin bir başkasının tipinde tiksinmeye hakkı olduğunu da düşünmüyorum.

Şu an gayet medya sebebi ile bariz bir şekilde güzellik algısı belirli standartlara oturtuldu. Geçmişte farklı yollar ile oluyor olması şu an bu şekilde olmasını inkar edemez. Her daim genellenebilecek bir güzellik algısının oluşması tamamen insanın doğasından kaynaklanıyor. Muhtemelen o zamanlarda balık etin moda olmasının sebebi o yıllarda takip edilen, herkesin gözdesi olan birilerinin balık etli olmasından kaynaklanıyordur. Kraliçeler vs. gibi.

Neyse, bu sohbet beni rahatsız etti.

İkincisi

Evet. Eksikliğini çekiyorum galiba. Nasıl bir şey olduğunu merak ediyorum şahsen.
Bence girişimlerde bulun. Kendiliğinden olmaz. Bunu burada yazdığına göre kafanda soru işareti ve içinde eksikliği seni etkilemiş. Kaybedecek bir şeyin yok. Hatta hayatında bir farklılık oluştuğunda keşke daha önce yapsam diyebilirsin.

o_O Spordan sonra yanıma gel öyleyse. :/
Gerçi geçenlerde bir haber okumuştum. Eğer ki kişinin teri leş gibi kokmuyorsa o ter karşı cinsin ilgisini çekiyormuş. Salgılanan bir hormonla alakalıymış.
Bunu bende belgeselde mi ne görmüştüm ama onda her ter kokusu değildi. Gen uyumuyla alakalıydı. Ama adamlar pratikte deneyince olmadı tabii :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık