Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Inuarashi

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

  • Severim

    Kullanılan: 45 93.8%
  • Sevmem

    Kullanılan: 3 6.3%

  • Kullanılan toplam oy
    48

Inuarashi bir köpek minkidir ve Mokomo Dükalığı'nı yöneten iki yöneticiden biridir. Gündüz Yöneticisi olarak bilinir ve dükalık saat 6.00-18.00 saatleri arasında onun yönetimindedir. Aynı zamanda Wano Ülkesi'ndeki Kozuki Hanesi'nin uşaklarından biri ve Dokuz Kızıl Kın olarak bilinen ekibin bir parçasıdır.
Kozuki Oden'e hizmet ettiği dönemlerde Beyazbıyık Korsanları ve Roger Korsanları içerisinde yer almıştır. Pedro, "dünyanın onları beklediğini" söyleyerek Inuarashi ve Nekomamushi'nin ölmemeleri gerektiğini söylemiştir.

Görünümü

Inuarashi inanılmaz derecede büyük bir köpek minkidir. Mavi renkte küçük bir güneş gözlüğü takar. Omuzlarına kadar uzanan kahverengi kulakları, beyaz bir sakalı ve tüylü büyük bir kuyruğu vardır.

Jack'e karşı savaşırken fırfırlı yakalı, kemerli, açık renkte pelerini ve miğferi olan çizgili bir takım elbise giymiştir. Komadan uyandıktan sonra sırtına kralların giydiğine benzeyen bir pelerin takmıştır.

Tıpkı Kozuki Hanesi'nin diğer uşakları gibi, Inuarashi'nin de vücudunun bir yerinde Kozuki Hanesi'nin armasının dövmesi vardır.
Inuarashi, Jack'in işkenceleri esnasında sol bacağını kaybetmiştir. Onigashima'ya geldiğinde kaybettiği bacağının yerine bir kılıç taktığı görülmüştür.

Kişiliği

Inuarashi halkı tarafından derinden sevilen ve saygı duyulan nazik, asil ve alçakgönüllü bir minktir. Hasır Şapka Korsanları'nın Mink Kabilesi'ni kurtardığını öğrendikten sonra onlarla tanışmak için oldukça hevesli görünmüştür, bu da onun minnettar bir kişiliğe sahip olduğunu işaret eder. Monkey D. Luffy onun çok güçlü olduğunu söylediğinde, gücünü küçümseyerek alçakgönüllü bir portre çizmiştir.

Inuarashi çok rafine ve sofistike bir kişiliğe sahip olduğundan oldukça kibar ve yumuşak bir konuşma tarzı vardır. Kendisinden bahsederken "watashi" zamirini kullanır ve düşmanları da dahil olmak üzere karşısındakilerle her zaman için çok nazik bir şekilde konuşur. Jack'in tamamen mantıksız ve şiddet eğilimli hareketleri karşısında büyük ölçüde şok olmuş, aşırı derecede centilmen biri olduğu için de barbarlıktan kesinlikle hoşlanmadığını dile getirmiştir. Ayrıca saldırgan ve vahşi kişiliği nedeniyle Canavar Kedi olarak seslendiği Nekomamushi'yi de bulduğu her fırsatta küçümser.

Inuarashi, Zo'daki en güçlü iki savaşçıdan biri olmasına rağmen, düşmanlarla uğraşırken savaşmaktan çok sorunu diplomatik yollarla çözmeyi tercih eder. Jack ve Canavar Korsanları ile ortak noktada buluşma için kılıcını bırakmaya istekli olduğunu göstermiş ve saldırılarını durdururlarsa onların Raizo'yu aramalarına izin vereceğini söylemiştir. Yapılacak bir savaşta ülkesine neler olacağını bildiğinden böyle bir yolu tercih ettiği de söylenebilir. Bu durum aynı zamanda Inuarashi'nin halkına ve zengin kültürel tarihlerine son derece önem verdiğini göstermektedir. Canavar Korsanları tarafından Raizo'nun nerede olduğunu öğrenmek için yapılan acımasız sorgulama sırasında, kendisi de korkunç işkencelere maruz kalmasına rağmen, Jack ve adamlarına halkına zarar vermemeleri için yalvarmıştır. Bununla birlikte, dostlarına son derece sadıktır ve inanılmaz derecede güçlü bir iradeye sahiptir. Bacağını kaybettiğinde bile Raizo'nun Zo'daki varlığını itiraf etmemiş ve arkadaşını korumak için bütün ülkesinin yok edilecek olmasını göze almıştır.

Diğer köpek minkleri gibi Inuarashi de Brook'u kemikli vücudu nedeniyle lezzetli bulur, ancak yaralarını gördükten sonra iyileştikten sonra onu çiğneyeceğini söylemiştir.

Yetenek ve Güçleri

Mokomo Dükalığı'nın iki yöneticisinden biri olan Inuarashi, Mink Kabilesi üzerinde önemli ölçüde büyük bir etkiye sahiptir. Inuarashi, Inuarashi Silahşör Timi'nin tamamı üzerinde tam yetkiye sahiptir. Ayrıca Shishilian ve iki Silahşör emirleri doğrudan ondan alır.

Wanda'ya göre, Inuarashi ülkenin en güçlü savaşçısıdır ve bir İmparator olan Kaido'nun en güçlü üç adamından biri olan 1.000.000.000 Beri ödüllü Jack'le denk bir şekilde savaşmıştır.

Fiziksel Yetenekleri

Inuarashi, Nekomamushi ile birlikte Mokomo Dükalığı'nın en güçlü iki minkinden biridir. Muazzam bir fiziksel güce ve dayanıklılığa sahiptir, Jack'in birkaç binayı tek bir vuruşta yıkmış olan devasa hortumunu tek eliyle durdururken sadece hafifçe sarsılmıştır. Diğer tüm minkler gibi o da Elektro kullanabilir. Ayrıca iri fiziğine rağmen son derece çeviktir. Jack'in hortumu ile yaptığı hızlı saldırılardan kolayca kaçınabilmiştir.

Bacağını kaybetmesinin Inuarashi'nin genel savaş yeteneklerini ne kadar etkilediği bilinmemektedir, ancak tek kollu Nekomamushi ile eşit bir şekilde çarpışmayı başarabilmiştir. İkilinin çarpışmaları sırasında ortaya çıkan şok dalgası, çevredeki minkleri uçuracak güçlüdür. Ayrıca Ashura Doji ile yaptığı kılıç düellosunda onunla denk olduğunu göstermiştir

Ay Aslanı Formu
Bir Mink olan Inuarashi, diğer tüm minkler gibi dolunayı gördüğü zaman Ay Aslanı formunu uyandırabilir. Bu formda gücü, hızı, çevikliği, Elektro'su ve dövüş yetenekleri önemli ölçüde artar. Bu forma girdiğinde Nekomamushi ile birlikte, Canavar Korsanları'nın birden fazla adamını ortadan kaldırabilmiş ve Jack'i tamamen alt edebilmiştir. Hatta Kaido müdahale etmeseydi onu öldürebilirdi. Yine de bu formun uzun süre kullanılması kullanıcıyı tükettiğinden riskli bir güçtür. Ancak gözlerini kapatarak kendini dolunay ışığından sakınırsa normal formuna geri dönebilir.

Kılıç Ustalığı

Silahşörler Timi'nin lideri olarak Inuarashi, kılıç kullanma konusunda son derece yüksek bir beceriye sahiptir. Antik Zoan formunda Jack'e karşı kolayca kendini koruyabilmiş ve Jack'in saldırılarına kendini savunmak için kılıcıyla güçlü savunma hamleleri yapabilmiştir. Inuarashi'nin kılıçtaki ustalığı, Nekomamushi'nin mızrağına karşı koyabilmesi için yeterlidir. Kesilen bacağının yerine taktığı kılıcı kullanmaya hızla adapte olmuş ve onu da kılıç kullanım tarzının bir parçası haline getirmiştir. Ay Aslanı formundayken kılıcı ile ejderha formundaki Kaido'ya önemli ölçüde zarar verebilmiştir.

Inuarashi, Oden'in imza tekniği olan Oden'in İki Kılıç Stili'ni taklit edebilir ve iki kılıç kullanarak onun tekniklerinden birini yapabilir.

Silahları
Inuarashi genelde Elektro'yu kanalize edebileceği bir meç kullanır. Doji ile yaptığı düelloda bir katana kullanmıştır. Bacağını kaybettikten sonra onun yerine bir kılıç monte etmiştir. Kaido'ya karşı, Oden'in imza tekniğini gerçekleştirmek için hem meçini hem de katanasını birlikte kullanmıştır.

Haki
Silahlanma Hakisi

Inuarashi, Silahlanma Hakisi kullanabilir. Silahlanma Hakisi ile kılıçlarını ileri seviyede sertleştirebilir. Bu sayede Kaido'nun son derece sert derisini kesebilmiştir.

Gözlem Hakisi
Inuarashi, Gözlem Hakisi de kullanabilir.

Ek Bilgiler

- Inuarashi'nin en sevdiği yiyecekler kemik ve tavuk kanadıdır.
- Vivre Card isimli One Piece karakter tanıtım kartlarında Inuarashi'nin boyu 322 cm olarak yazılmıştır, ancak kartlar çıktıktan sonra yayınlanan bir SBS'de Oda, Inuarashi'nin boyunun 511 cm olduğunu açıklamıştır.
- Inuarashi'nin Nekomamushi ile olan düşmanca ilişkisi ve gece ve gündüzün hükümdarı olan rollerinin popüler Batı deyimlerine dayandığı söylenebilir. Sık sık kavga eden iki kişinin, "kedi ve köpek" gibi didiştikleri ya da "gece ve gündüz gibi" oldukları söylenir.
- Inuarashi'nin Wano'nun koruyucularından biri olması, Japon folklorundaki Japon köpek ruhu Inugami'ye benzer.

Künye

Adı: Inuarashi
Okunuşu: Inuarashi
İngilizce Adı: Dogstorm
Eski İngilizce Adı: Dogupine
İlk Göründüğü Bölüm: Manga 808, Anime 756
Bağlantıları: Mokomo Dükalığı, Silahşörler, Kozuki Hanesi, Inuarashi'nin Silahşör Timi, Ninja-Korsan-Mink-Samuray İttifakı, Dokuz Kızıl Kın, Beyazbıyık Korsanları (Eski), Roger Korsanları (Eski)
Unvanları: Mokomo Dükalığı Yöneticisi, Silahşörler'in Komutanı, Uşak, Samuray
Doğduğu Yer: Büyük Hat (Mokomo Dükalığı)
Yaşadığı Yer: Zo (Kurau Şehri), Wano Ülkesi (Eski)
Lakapları: Dük Inuarashi (Jap. Inuarashi Kōshaku, İng. Duke Dogstorm), Gündüz Yöneticisi (Jap. Hiru no Ō, İng. Ruler of Day)
Durumu: Canlı
Yaşı: 40
Doğum Günü: 11 Ekim
Boyu: 511 cm
Kan Grubu: X

Hak Sahibi

Kaynak: https://onepiece.fandom.com/wiki/Inuarashi
Çeviren: Smoker
Yayınlandığı Site: http://korsanfan.com
 
Son düzenleme:
Resimler falan çok hoş durmuş. Bir ara ben de Kaido için böyle bir şey ayarlamak istiyordum. Birazdan okurum, teşekkürler.
 
Neko'dan daha çok sevdiğim bi karakter.Hakkı olan dövüşleri de kazandı.Hatasız yoluna devam ediyor.Seviyoruz
 
Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2021.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık