Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] İmparator'un Tanımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

DaNTeFe

Yonkou sistemini Mafya sistemi gibi düşünün.Mesela Godfather'daki aileler gibi.Bölgelere hakim olmaya çalışan ayrıca bir yandan seyir ederken bir yandan Raftel'i arayan(Hepsi değil tabiki.[Bkz : Shanks]) yeni dünyanın ağır abileridir.Mesela mafyalarda diyelim ki kasap Corleone ailesinindir orayı onlar korur bunun üzerine kasapta onların isteklerini karşılar.BigMom'ın Balıkadam adasını koruyup şeker sömürmesi gibi.

Şimdi şu Akainu yonko'dan güçlü yada denk laflarını bir kenara bırakılmalı. Bu adam Marco'ya çizik atamadı, Marco + Vista daldığında yine 'agh!' demekle yetindi, Garp Marco'ya daldığında nasıl uçurdu gördük, şimdi Akainu tüm tayfa daldılar yenemediler doğru ama Akainu'da kendi gücünden çok aşağıda olan Curiel'i indirmekten başka bişey yapamadı ve orada Luffy'yi takip etmeyi bırakmak zorunda kaldı.
Dersenizki Yonko'larda Aokiji'yi 10 günde ağır yara alarak zar zor yener, Marco'ya bir Garp'ın yaptığını yapamaz
o zaman Yonko'yu kafamızda büyük görmüşüz demektir.
Kısaca Akainu kendine denk Aokiji'nin ayrılması sonrası denizciler aşırı güç kaybına uğradı, Px'leri ne kadar geliştirirse geliştirsin belli bir sınırları olmalı gördükki Luffy,Hancock,Zoro,Sanji hatta yeni dünyanın sıradan korsanları bile rahatça px indiriyordu.

Teach belliki gura gura'yı hatmetmiş, Wb ve Magellan karşısındakinide geçin, Akainu'dan kaçan halinden bile çok daha güçlü olmalı, hem gura gura hemde diğer meyleri alıp aşırı derecede güçlenmiş ve yonko olarak ilan edilmiştir, sırf ada yamalamaylanda yonko denileceğini sanmam Amiral yada diğer bir Yonko ile karşılaşıp savaşmış bile olabilir bu 2 sene zarfında.

Wb korsanları ise dağılmış olabilir, o büyük orduyu tutan güç Wb idi, Jozusu-Vistası kendi yollarına gitmiş olabilirler çünkü azımsanacak bir güç değillerdi, Teach ne kadar güçlü olursa olsun başını ağrıtırlardı, sanırım dağılmışlar yada Teach tarafından yenildiler.
Teach WB korsanlarını yendiyse marco+jozu'nun güçleri deprem,karanlık. Üstüne bi kaç meyve gücü daha ve karşınızda shanks'a, garp'a tek atacak adam. Oda böyle bişeye izin vermez. Ayrıca BB bu kombinasyona sahip olsun, deprem,elmas,anka,karanlık vs. kendi planı varken akainu gelirse gene kaçar. Tek atıp meyvesini aldığında 3 kat güçlenecek olsa bile kaçar.

Aklıma gelen BB'nin meyve avclığı yaptığı ve ilk avı Gura Gura no mi idi, BB zamanında WB korsanlarının bir üyesiydi ve tayfadaki meyve kullanıcılarını ve yeteneklerini biliyordu ve bu özellikle Marco ve Jozu'yu hedef yapar böyle düşününce Wb korsanlarından geri kalanlarının da dağılmış olma ihtimalleri yüksek tabi sadece bu sebeple değilde başka sebeplerle de dağılmış olma ihtimalleri de var
Yukarıda da söyledim oda bu kadar abartmaz. Marco'nun iyileşmesi ve jozu'nun savunmasıyla BB evrenin en güçlüsü olur. WB'nin de söylediği gibi tek açığı savunmasıydı. Elmas savunması+anka iyileşmesi yenilmesi imkânsız ötesi bi hale getirir BB'yi.

marco@

akainu yonkuolara denk tezini öne süren benim halada arkasındayım,yaptıkları seyleri üst üste koyarsak cidden bu unvanı hakediyor.üstelik jinbei böyle demese bile.garp-sengoku ve aokiji gitmişken bunlar bir sekilde ayakta kalmalılar yani dayanaklarıda belli;kizaru ve akainu.

sende haklısın sonucta curiel haric digerlerine pek zarar verememiş ama tümen komutanlarıyla aynı anda savastıgı zaman her acıdan dezavantajlıydı.bir kere birine yönelse,vista ve marco gibi haki kullanıcıları büyük tehdit,üstelik ben digerlerininde bazılarında oldugunu düsünüyorum.sonra akainun wbden yediklerinden sonra savasabilmesi bile takdire sayan.yani kizaru veya aokiji bence kalkıp onlarla dövüsemezlerdi bile.

ve sahsen ben aokijiyi nedense hep en güclü görmek istemiştim amiraller arasında mantıgım bunu inkar etsede.ve akainun onuda yendigini ögrenince artık tartısmam.yani bu adam busoshoku sahibi ve magu magu no mi gücüne sahip.teachte elli tane bile meyve olsa,magmanın yıkıcı gücü degişmez.gördük sok dalgası bile kafasında patladı teachin ölmedi.ama kafasına dai funka yeseydi teke giderdi.o yüzden bence akainunun hakkını vermeliyiz.ve su an kizaruyla akainunun ben dahada güclenmek zorunda kaldıklarını düsünüyorum.

ve eger wb korsanları teache yenildilerse,ben teachin yerinde olsam marconun ve jozunun gücünü direk alırım.yinede ihtimal vermiyorum,böyle bir savası bence bizim tayfa bu olaya yakınken cıkarır.ve daha heyecanlı olur.ve eger dagılırlarsa ki zannetmiyorum, babalarının bayragını hepsi ölene kadar korurlar bence.büyük ihtimal baska tayfalara katılırlar buda ne biliym biraz kurgu yoksunu olur.
WB kafasına dai funka yediğinde hiçbişey olmadı. Yüzünün yarısı uçtu ama o gayet normaldi. BB'de yese o saldırıyı ayakta kalır. Tekte WB götüremediyse kimse göteremez BB'yi.

Niye inderemesin abi adam sonuçta en güçlüsü değilmi? 72 yaşına kadar ünvanı'nı kimseye kaptırmamış(shanks dahil) wb için o kılıç ne ki.Yalnız şu da var aokiji ve akainu'yu birbirlerinin antisi olduğunu varsayarsak(10 gün sürmesini ben buna bağlıyorum)ağır yara alması normal.Burada önemli olan elindeki güç.Kizaru ile akainu arasındaki dövüşün 10 gün süreceğine sen inanıyormusun peki?
Ünvan sistemi öyle işlemiyo. Shanks WB'den kat be kat güçlü olsa bile gidip WB'yi yenmeden o ünvana sahip olamazdı. Vaktiyle aldığı ünvanı gelip kimse ben seni yenerim demediği için taşımaya devam etmiş. Kupa galipleri kupası 99'da kalkmadan önce son şampiyon Lazio'ydu. İlalebette lazio kupa galipleri kupasının son sahibi unvanına sahip olacak. Ama bu lazio'nun şuanki gücünü göstermez.

Yok abi bence akainu ile aokiji arasında çok küçük bir fark yok.Çünkü dövüş sonunda akainu aokiji'yi affetmiş,bu şu anlama geliyor akainu aokiji'ye tek atacak duruma gelmiş.10 gün sürmesini ise birbirlerinin antisi olmasına bağlıyorum.Çünkü bu adamlar b.haki'yi saldırı olarak kullanamıyorlar.Eee o zaman aokiji magma'ya nasıl dayandı veya akainu buz'a nasıl dayandı?Bu iki sorunun cevabı bana göre birbirlerinin antisi olması.Bu yüzden dövüşün uzaması gayet normal.
Bi mücadele 10 gün sürüyosa aralarında burun farkı olduğu anlamına gelir bu. Akainu daha güçlü bunu da kazanmasından anlayabiliyoruz. Orda ki affetmek muhabbetinin hangi anlamda kullanıldığını bile bilmiyoruz. Belki de kazandıktan sonra coby misali kendisine isya etmesini, karşı gelmesini affetti. Senin dediğin gibi öldürmemiş bile olsa mücadelenin süresi ve sonunda ikisinin de ağar yaralı olması arada ki farkın küçüklüğüne rağmen akainu'nun güçlü olduğunun kanıtıdır.

marco@

ben ta ilk eşlesmeler yapıldıgı zaman dedim.marineford savası bize güc hiyerarsisini gösterdi.aslında e.oda her arcta dövüs eşlesmeleriyle güc hiyerarsisini gösteriyor.savasta nasıldı ;

mihawk saldırdı,jozu cıktı dediki sen babamla savasmaya layık degilsin cekil aradan,arkasından kizaru saldırdı,marco dediki sen önce beni hallet...yine arkadan aokiji saldırdı,jozu agzından kan cıkartıp dediki baba sen yola devam et.ama wb alıp götürücek her saldırıda adayı biraz daha yıkıcak derken...akainu karsısına cıktı ve bence denkede yakın bir dövüs yaptı.tamam kalbi teklemese belki vuramıyacaktı bile wbye, ama sonucta baskasıyla dövüsürkende bu olabilirdi.üstelik wb akainuyu pert ettiginde dikkati baska seye yönelmişken arkadan saldırdı.hanginiz buna yalan diyebilir ? buna ragmen akainu yüzünden bir bölüm aldı,ölmedi gitti kimlerle savastı.ya tamam kardesim serefsizin önde gideni olabilir ama adam harbi güclü,üstelik cok dayanıklı ve de sonuna kadar savasan tiplerden.bence yonkuo ayarındadır.ama bunu wb ayarındadır olarak algılamayın.cünkü ;

wb > diger yonkuolar
Akainu'nun WB'nin göğsüne delik açması için WB'nin kalbinin teklemesi gerekti. Aok'un delik açmasını jozu engelledi. Aok tek başına saldırdı, bisento'dan sıyrıldı ve saldırısını yaparken jozu araya girdi. Akainu fırsat kolladı kalbi tekledi ve hareketini yaptı. Kizaru the king'in hareketi en klas olanıydı ama orda WB çoktan yara almıştı. Kizaru'nun o kadar rahat dönüp lazeri çaktıktan sonra seni kırmayayım birlikte izleyelim ne olacağını demesi diğer amirallerin yaptığından çok farklı bi hareketti...

cagdas@

wb dai funka yemedi akainunun saldırısı meigouydu,ayrıca kenbunshokusu uyurken bile aktif olan bir adamın yerden can havliyle kalkan ve saldırması muhtemel bir adamdan kacınmasınıda beklersin herhalde.

ayrıca wbnin teache yaptıgı saldırıda artık adam nerdeyse ölmek üzereydi.ilk john giantle dövüsütügü zamnki haliyle saldırsa teache görürdüm ben o koca kıclıyı.tamam adam dayanıklı ama gura gura no mide her saldırıda wbnin kaslarını şişirmesi bize bosa gösterilmedi;) sence yarı ölü bir adammı daha fazla fiziksel güce sahipti yoksa sadece kılıclanmıs olanmı ?

ve kizaru muhabbeti.aokiji palachizanla saldırdıgında kurgu geregi jozu öne cıkılsın diye yapıldı.zaten wbyi donduramadı.ve bisentoyu bir eliyle tutabilen adam,diger eliyle saldırıyı karsılayamazmı ? üstelik aynı saldırıyı,tsunamiler donduktan kısa süre sonra kolayca berteraf etmişken.kizaruda wb bisentoyu salladıgında elemntine dönüsüp zaten etkilenmiyor.sonrasında ise wb zaten ona bakmıyor bile herkezin gözü luffyde.o meyveye sahipken,kenara kacıp bir ısın cakamaması hemde o haldeki wbye zaten abes olurdu.aslında kizarunun daha etkili dövüsebilmesi gerekir wbye karsı ama wbnin saldırılarına akainu gibi dayanamaz bence,hemde marconun bir tekmesiyle metrelerce ucmus adam.

marco@

serkanın gösterdigi resme dikkatli bakarsak bir önceki karede marconun yüzü tertemiz,ama akainuyla olan carpısmadan sonra yüzündeki yarayı ve akan teri rahatlıkla görebilirz :D

Teach çok zeki bir döşü kıllı abimiz. Wb'nin tayfasın da hem Yami Yami'yi bekledi hem de Bu gücü kazandıktan sonra ele geçireceği meyveleri öğrendi. Wb ile seyahat ederek. Vay be iyi kurgulanmış bir kez daha saygım arttı E.Oda'ya.

Ben sadece bu kısım üzerine konuşacağım kardeşim :)
Hastalık diye söze başlıyorum.
Ağızlarda sakız olmuş artık ki bir sakıncası yok "WB zaten savaşa girmeden bile yarı ölü bir haldeydi"
Hastalığını yüzüne vurduklarında delikanlılık yapıyordu. Serumları koparmalar falan.
Sebebi ne olursa olsun, bu hastalık WB'de tam bir çöküş yaptı.
İster gücünde olsun, ister savunmasında, ister Haki'sinde...
WB eyvallah bu halde bile alandaki herkesten güçlüydü, lakin yaptığı delikanlılığın da cezasını çekti...

"Uyurken bile hakisi açık olan" WB ile
"Squardo'dan kılıç yiyen" WB arasında ne fark var.

Kardeşim sen söyle...
valla o konuda herkes farklı düsünüyor. bazısı hareketi gördü,evladı oldugu için ses cıkarmadı diyor.sonrada ceza veren degilde dogruyu gösteren bir ebeveyn gibi davranmasınıda bunun kanıtı olarak sayıyor.

bazısı hastalıgından dolayı saldırıyı anlamadı,bazısı ise arkasındaki kişiyi kenbunshokuyla farketti ama squardo oldugunu anlayınca,kenbunshokusunun aktifligini kesti diyor.ki bence en mantıklısı bu ;) arkasından gelen devi,jr.odzun yenilisiyle gelen hüsran sırasında,farkedip tekte alan adam,squardodan o saldırıyı hemde önünden yemezdi.yani kurguda yapmacıklık var gibi görünsede bence müttefiki oldugu için olay vuku buldu.

ve gel gelelim eger kenbusnhokusunu hastalıktan dolayı kullanamıyorsa bile,arkasından saldırıp deprem yumrugu gibi bir gücle yere gömdügü adam,yerden kalkıp hemde boy farkından dolayı zıplamak zorunda kalıp,o saldırıyı yiyiyorsa iki acıklama olabilir.bir akainu cok yetenekli ve dayanıklıdır.iki ise wbnin gözü dönmüstür karsı saldırı umrunda deildir.ben ikisi birden diyorum ;)

gncglsn @

hata yaptıkları,konsantrasyon kaybına ugradıklarını herkez kabul ediyor zaten.ama wbyide anlamak lazım.türk sineması deilki bu :D evladım dedigin adam seni arkadanda deil önden bıcaklasın :) aslında teachten dolayı ders alması lazımdı ama,bence asıl olay wbnin hatasında,yada squardonun aptallıgında deil.akainu ve sengokunun böyle bir planı basarıp ortalıgı karıstırmasında...

su düsünce yapısıyla caimie luffyi bıcaklasa luffyde aptal olmalı ama kimse bunu beklemez,o yüzden adam kocaman bir sayfa sok ifadeli yüz koymus.;)

marco@

serkanın gösterdigi resme dikkatli bakarsak bir önceki karede marconun yüzü tertemiz,ama akainuyla olan carpısmadan sonra yüzündeki yarayı ve akan teri rahatlıkla görebilirz :D
Dimi ne yara almış öyle :D işin komik yanı ekleme yaparak Akainu karşısında Marco yu uçuran animatörler bile o yarayı görmemiş enteresan halbuki şöyle baya kanlı kanlı çizmeleri lazımdı :D

@cagdas o bahsettiğin wb-kizaru sahnesi muhabbetleri filler.

Bu arada dalgasına söylüyorum anlamayan varsa, yoksa yakmak ne alaka yahu :D
Aynı iz buradada var, daha önceden aldığı bir yara o,
http://www.turkcraft.com/One_Piece/574/6
suratına magma gelse öyle azcık iz mi olur ?

Dimi ne yara almış öyle :D işin komik yanı ekleme yaparak Akainu karşısında Marco yu uçuran animatörler bile o yarayı görmemiş enteresan halbuki şöyle baya kanlı kanlı çizmeleri lazımdı :D

@cagdas o bahsettiğin wb-kizaru sahnesi muhabbetleri filler.
yok canım ucurmasında hemfikiriz hem filler hem sacma ama cidden yani yüzünde yanık ve ter var öyle çizmiş e.oda.büyük ihtimal animatörlerde gaza gelmiş vurun marcoya demişlerdir :D

ve kizaru muhabbeti.aokiji palachizanla saldırdıgında kurgu geregi jozu öne cıkılsın diye yapıldı.
Ben normalde sevmem sadece tek cümle alıntı yapıp yorum yazmayı çünkü yorumun bütünü cevabı hak eder ama yorumun gerisiyle sorunum olmadığı için bunu alıntılıyorum ve eklemek istiyorum bana kurgu gereği yapılmayan bir şey söyler misin :D Bilmiyorum ne düşünürsün bu konuda ama anime konusunda tartışırken birşeyin kurgu gereği yapıldığını söylemek bana saçma geliyor.

Bir ikinci olarak; eklemek istediğim nokta Wb'yi olduğu yerden çıkar Akainu'yu koy bu adam o adalara hakim olamaz mıydı? Akainu yonkou olamaz diyenlerden bunun cevabını bekliyorum. Diğer yandan "Yonkoular amirellerden güçlüdür" lafı nerede geçti ben onu kaçırmışım. Benim hatırladığım tek şey bir güç dengesinden bahsedildi ve kişi bazında güç konusunda tartışılabileceği kanısına varıyorum amirellerin-yonkouların güçlerini gördükçe yine de bu benim yorumumdur aksi düşünene birşey diyemem.

Bir ikinci olarak; eklemek istediğim nokta Wb'yi olduğu yerden çıkar Akainu'yu koy bu adam o adalara hakim olamaz mıydı? Akainu yonkou olamaz diyenlerden bunun cevabını bekliyorum. Diğer yandan "Yonkoular amirellerden güçlüdür" lafı nerede geçti ben onu kaçırmışım. Benim hatırladığım tek şey bir güç dengesinden bahsedildi ve kişi bazında güç konusunda tartışılabileceği kanısına varıyorum amirellerin-yonkouların güçlerini gördükçe yine de bu benim yorumumdur aksi düşünene birşey diyemem.
İşte onu bizde merak ediyoruz kim çıkardı bu denklemi yonkou>amiral E.oda açıklamış gibi her yerde ortada olan bir denklem.Sanki akainu amirallerden güçlü olsa yonkou olacak olacağını oldu filo amirali hala amiral gücü felan muhabeti var anlamadım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık