Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İdam ve Hazine

Daha neler göreceğiz kimbilir... Eline sağlık oldukça örtüşüyor güzelmiş.Yalnız o gizemin 200 yıldır çözülememesinide benzettiyse ayvayı yedik demektir :D

Güzel bir derleme olmuş eline sağlık :good:
super bir yazi! hepsini sonuna kadar okudum! guzel yakalamissin !
Güzel bir yazı olmuş eline sağlık.
İdam kısmıyla miras kalan istek kısmı olabilir neden olmasın zaten hep benzerlikler görülüyor
Çok ilginç bir konuymuş,eline emeğine sağlık.
Ulan oda tarih bilgini seveyim senin :)
Eline sağlık güzel bir yazı olmuş :good:
cok iyi çok beğendim tebrikler yani
Gayet başarılı bir yazı soluksuz okudum güzel bi tarih bilgisi daha kafamısa kazanmış oldu :)
Teşekkürler arkadaşlar, konuyu beğenmenize sevindim :),

Vay canına bu adamın kendine özgü hiç bir şeyi mi yok :oleyo2:
Şuana kadar yakıştırılan benzetmeler doğruysa geriye pek bir özgün içerik kalmıyor gibi zaten :at:,

Daha neler göreceğiz kimbilir... Eline sağlık oldukça örtüşüyor güzelmiş.Yalnız o gizemin 200 yıldır çözülememesinide benzettiyse ayvayı yedik demektir :D
Benzetmiş zaten 16 yılda hikayenin yarısını anca geçtik :D,

Çok ilginç gerçekten, Hür masonlar, Her şeyi gören Göz , illumunati ::D
Bir yerden de eksik kalsalar şaşıracağım zaten :oleyo2: ..

Güzel yazıymış sağol güzel de derlemişsin , E.oda herif bence OP'i yazmadan önce tüm tarihi arşivleri korsanların hayatını felan hep araştırmış ve atmış kafaya, adamda hayal dünyası varsa hepsini öyle güzel bağlıyor ki bizde anca o bunu döver diye tartışıyoruz.

hunterrun

Gerçekten çok güzel olmuş ,güzel emek vermişsin eline sağlık, tarihe olan merakımı artırmış oldun :) .korsanların tarihini merak ettim şimdi başka neler çıkar kim bilir :)

O değil de Oda galiba bilerek tam olarak bilinmeyen sırları One Piece'e dahil ediyo da bu adam bu işin sonunu nereye bağlayacak acaba :D One Piece bittiğinde bütün korsan sırları açığa çıkacak gibi :D

Bu Oda kaç yaşındaydı arkadaş bu seriye başladığında. Nasıl bir manyaksa bu adam, ne var ne yok dahil etmiş gibi seriye, 1997'de internette bu kadar yaygın mıydı acaba, o kadar şey nasıl araştırılacak..:D One Piece biter de sonunu görürsek eğer, açıklasın nerden ne almış.

Eline sağlık güzel yazı olmuş.

Güzel yazıymış sağol güzel de derlemişsin , E.oda herif bence OP'i yazmadan önce tüm tarihi arşivleri korsanların hayatını felan hep araştırmış ve atmış kafaya, adamda hayal dünyası varsa hepsini öyle güzel bağlıyor ki bizde anca o bunu döver diye tartışıyoruz.
Bu Oda kaç yaşındaydı arkadaş bu seriye başladığında. Nasıl bir manyaksa bu adam, ne var ne yok dahil etmiş gibi seriye, 1997'de internette bu kadar yaygın mıydı acaba, o kadar şey nasıl araştırılacak..:D One Piece biter de sonunu görürsek eğer, açıklasın nerden ne almış.

Eline sağlık güzel yazı olmuş.
O değil de Oda galiba bilerek tam olarak bilinmeyen sırları One Piece'e dahil ediyo da bu adam bu işin sonunu nereye bağlayacak acaba :D One Piece bittiğinde bütün korsan sırları açığa çıkacak gibi :D
Bu benzerlikler çoğaldıkça bende Oda'nın hikayeye başlamadan önce korsan tarihi hakkında etraflı bir araştırma yapıp kendince ilginç bulduklarını kesip birleştirerek hikayeyi oluşturmaya başladığını düşünüyorum, orijinal bir hikaye yaratmaya çalışmaktansa zaten var olan ilginç hikayeleri işleyerek ortaya böyle bir bütün çıkarabilmek hem daha zor bir iş hemde çok daha orijinal bir fikir bence,

Gerçekten çok güzel olmuş ,güzel emek vermişsin eline sağlık, tarihe olan merakımı artırmış oldun :) .korsanların tarihini merak ettim şimdi başka neler çıkar kim bilir :)
Korsanlar dünya tarihindeki en ilginç karakterlerden, biraz araştırılsa muhtemelen epey ilginç hikayelere rastlanır :),

Çok güzel yazı olmuş eline sağlık
Bir şey dikkatimi çekti o yıl deniz seviyesinin normale oranla çok daha düşük olmasının bu keşifte önemli bir rolü olduğu düşünülüyor demişsin belki Grand Linedaki son ada olan raftele gel git yoluyla gidilebilir:hmm:
Olabilir tabi, birde hazinenin yer altında olduğu tahmin ediliyormuş, one piece'de böyle bir yerden çıkarsa şaşırmam açıkçası, hem gökyüzüne çıktılar, denizin dibine daldılar, geriye yeraltı macerası kaldı, olursa onunla birlikte üçlü de tamamlanmış olur hem,

Teşekkürler :)..

One Piece Poneglyphs'leri ile Olivier Levasseur'in cryptogram'ı birbirine çok benziyor. Zaten hikaye neredeyse aynı, aşağıdaki Olivier'in şifre sistemi. Konu için teşekkürler;)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık