Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Harry Potter Genel Başlığı

Zamanında filmleri kitaplara daha uygun yapsalardı keşke keza bir daha o kadar iyi cast bulabileceklerini sanmam. Hele bu devirde

Zaten çeşitli ki orijinalde de. Angelina Johnson, Cho Chang, Lee Jordan, Patil kardeşler vs.
Eski yapımlarda irili ufaklı şeyler hatırlıyorum ama öyle aklımda bir şey kalmamış.
Son hp oyunu güzel bir örnek. 23 nisan şenlikleri tadında hogwards yapmışlar.

Kralını da yapsalar özellikle bebe castlarında filmlerdeki uyumu yakalayacaklarını sanmam
8 tane filmde aynı casti gördükten sonra yapılacak yeni casti garipsemen normal. Ben daha iyi/kötü kısmındayım.

Eski yapımlarda irili ufaklı şeyler hatırlıyorum ama öyle aklımda bir şey kalmamış.

8 tane filmde aynı casti gördükten sonra yapılacak yeni casti garipsemen normal. Ben daha iyi/kötü kısmındayım.
İşin duygusal boyutu da var da sonuçta filmlerin casttaki başarısı da es geçilecek şey değil. Tadında cast + kitaba tamamen sadık olarak işlerlerse her türlü gideri olur ama.

Harry Potter dizi olmaya daha uygun bir seri zaten. Tabi oyunculara alışması zor olacaktır birçok kişi için.

HBO yapacaksa iyi. HBO sjw işlerine diğer şirketler kadar prim veren bir şirket de değil. Bazı karakterler zenci olabilir. Alıştığımız karakterlerin ideolojik sebeplerle farklı yansıtılmasını hiçbir zaman sevemesem de gene de HP modern dönemlerde geçen bir eser olduğu için o kadar göze batmaz :D

Zaten çeşitli ki orijinalde de. Angelina Johnson, Cho Chang, Lee Jordan, Patil kardeşler vs.
O saydıklarından Cho Chang hariç hiçbirisi önemli karakterler değil ama. Asyalılar da pek ayrımcılığa uğramıyor o yüzden asyalı ekleyek diye pek kasmazlar :D. Önemli karakterlerden birkaçını zenci yapabilirler. Altın üçlüden Hermonie tiyatroda zenci olmuştu onu yapabilirler. Ya da sert karakterleri zenci yapma ekolünün üstünden giderek Mcgonnagal'ı zenci yapabilirler. Safkan ideolojisine sahip ailelerden gelenleri zenci yapmayı tercih etmeseler daha iyi olur ama. Zenci olmasına rağmen safkan olan bir Shacklebolt mu ne o aileyi gördüm, onlar da safkan ideolojisinde değildi zaten.

HBO yapacaksa iyi. HBO sjw işlerine diğer şirketler kadar prim veren bir şirket de değil. Bazı karakterler zenci olabilir. Alıştığımız karakterlerin ideolojik sebeplerle farklı yansıtılmasını hiçbir zaman sevemesem de gene de HP modern dönemlerde geçen bir eser olduğu için o kadar göze batmaz :D

O saydıklarından Cho Chang hariç hiçbirisi önemli karakterler değil ama. Asyalılar da pek ayrımcılığa uğramıyor o yüzden asyalı ekleyek diye pek kasmazlar :D. Önemli karakterlerden birkaçını zenci yapabilirler. Altın üçlüden Hermonie tiyatroda zenci olmuştu onu yapabilirler. Ya da sert karakterleri zenci yapma ekolünün üstünden giderek Mcgonnagal'ı zenci yapabilirler. Safkan ideolojisine sahip ailelerden gelenleri zenci yapmayı tercih etmeseler daha iyi olur ama. Zenci olmasına rağmen safkan olan bir Shacklebolt mu ne o aileyi gördüm, onlar da safkan ideolojisinde değildi zaten.
Nasıl önemli değil? Sürekli isimleri geçiyor her kitapta bunlar. Cho'dan çok geçiyorlar.

Ben bu casting olaylarına hiç duygusal bakan birisi değilim. Yani tabiki orijinale sadık castingleri görmek isterim ama "hüüüğğğ şu oyuncuya alışmıştık, hüüüüğğğğ bunu bundan başkası oynayamaz" kafasında olmadım bana göre dizi sürerken dahi bir karakterin çok farklı gözükmedikten sonra değişmesi problem değil :D.

Neyse geçen sene kitaplaro tekrar okurken castinge de arada sırada açıp baktım. Yani hiçbir duygusal sebep olmaksızın objektif olarak o casting'in mükemmel olduğunu söyleyebilirim :D. Şimdi yapsalar Ron diye brunette bir oğlan bulup saçlarını kızıla boyarlardı falan diye düşünmüştüm hatta :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık