Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni
Ama Zorods öyle bir etki görmedik. Sadece atakları daha güçlü hale gelmiş gibi. Genel anlamda hareket hızı gücü felan olsun hala King'in arkasında gibi gözüküyordu. Vurabilmek için darbe yemeyi göze alıyordu.

Luffy'deki etkisi çok daha farklı resmediliyor. Adam sanki her alanda statüleri artırmış gibi şu an.
Hem Zoro hem Luffy, kral haki öncesi ve sonrası olarak değerlendirdiğimizde arada fersah fersah fark var. Luffy Kaido karşısında ezilirken, eşit savaşmaya başlıyor. Zoro, King karşısında varlık gösteremezken bir anda üstünlüğü ele alıyor, öyle ki bir kaç saldırı ile rakibini yok edebilecek seviyeye geliyor.

Luffy kral haki ile imparator seviyesine atlayıp, bir kaç bölüm önce tek yediği adamla kafa kafaya çarpışmaya başladı. Bu noktada kral hakinin artılarını Luffy'de daha net gördük. Zoro, rakibi ile arasındaki güç farkını öyle bi açtı ki King'in bir anda yok olması, basit bir güç elde etmiş hissi uyandırdı ancak öncesine baktığımızda Zoro'yu baya zorlayan, üstünlüğün kısmen King'de olduğu bir savaş vardı.

Hem Zoro hem Luffy, kral haki öncesi ve sonrası olarak değerlendirdiğimizde arada fersah fersah fark var. Luffy Kaido karşısında ezilirken, eşit savaşmaya başlıyor. Zoro, King karşısında varlık gösteremezken bir anda üstünlüğü ele alıyor, öyle ki bir kaç saldırı ile rakibini yok edebilecek seviyeye geliyor.

Luffy kral haki ile imparator seviyesine atlayıp, bir kaç bölüm önce tek yediği adamla kafa kafaya çarpışmaya başladı. Bu noktada kral hakinin artılarını Luffy'de daha net gördük. Zoro, rakibi ile arasındaki güç farkını öyle bi açtı ki King'in bir anda yok olması, basit bir güç elde etmiş hissi uyandırdı ancak öncesine baktığımızda Zoro'yu baya zorlayan, üstünlüğün kısmen King'de olduğu bir savaş vardı.
İşte o zorluklar aynen devam etti sadece Zoro'nun hasarı bu sefer King'e etki etmeye başladı. Zoro sadece saldırı gücünde yükselmiş gibi gözüktü. Luffy gibi her statüsü artmış gibi gözükmedi. Onu diyorum ben.

İşte o zorluklar aynen devam etti sadece Zoro'nun hasarı bu sefer King'e etki etmeye başladı. Zoro sadece saldırı gücünde yükselmiş gibi gözüktü. Luffy gibi her statüsü artmış gibi gözükmedi. Onu diyorum ben.
Bunun sebebi de King'in Zoro karşısında net ezilmesidir. Savaşmaya devam edip, bir kaç vurabilseydi anlardık.

Bunun sebebi de King'in Zoro karşısında net ezilmesidir. Savaşmaya devam edip, bir kaç vurabilseydi anlardık.
Hayır o arada çarpışmalar devam ediyor. King ates saldırısı yapıyor Zoro kaçınıyor zorla felan. King'e vurabilmek için darbe alıyor sol eliyle kesiyor ama yandan yere düşüyor felan. Luffy gibi değil kesinlikle.

@RedTeroR @Alpamis

Yav bir karakter kral hakili saldırılar yapabiliyorsa temassız yapıp yapamayacağını konuşmanın manası kalmamış demektir. Şelale gibi haki akıtan adam onu mu yapamayacak? Bilmiyorsa da öğrenmesi çocuk oyuncağıdır onun için. Mesele işin içinde janjan var mı yok mu asıl nokta o. Bir de ne bileyim kılıç ustasının temassız vuruşlar yapması işin felsefesine ters değil mi yav? Mihawk kılıca alınan her çentik utançtır derken bunu kastetmiyordu bence. :D Hayvan gibi çarpıştırdığında bile çentik almazsan anlamı olur sanki...

Neyse yav önemli bir konu değil zaten. Janjan bir yana b.hakiyi çöp etti adam resmen.
Bariyer Zırh Haki, şuana kadar Kral Haki ekleyebilen herkesin yapabildiği bir yetenek zaten. Yamato bile Momo'yu koruduğu esnada patlamayı durdururken bunu yaptı, Yamato bariyer yapamıyor vesaire denmişti ancak o da yaptı. Hatta Zoro'nun Hyouzu'ya karşı yaptığı Kekkai ve Hakai'yı 1 saniyeliğine durdururken yaptığı da bariyer Zırh Haki. Bariyer Zırh Haki ile, veya normal Zırh Haki ile Kral Haki'yi birleştirmek onlara kalmış bir olay.

Ancak içten yok eden Zırh Haki daha farklı bu sebepten Yamato patlayan kelepçeyi açamıyordu ve Kaido Luffy kendisine dövüş başında G3 Red Rock ile hasar verince nasıl hasar verdiğini anlamadı ancak Zoro Asura ile Kral Haki kullanınca Kaido hemen Kral Haki mi kullanıyorsun dedi yani Kaido içten yok eden Zırh Haki'yi bilmiyor aynı şekilde Yamato'da bu gücü bilmiyor.

Luffy içten yok eden Zırh ile Kral Haki katılan saldırıları birleştiriyorsa yaptığı saldırılar diğer Kral Haki kullananlardan daha da güçlü oluyordur.

Bu arada ben kolaylık olsun diye ve görünmez bir Zırh denmesinden ötürü, Zırh Haki demeyi tercih ediyorum, ancak tam çevirisi ve doğrusu ''Armament'' yani ''Silahlanma'', bu sebepten çeviriyi de Silahlanma şeklinde yaptım, bana göre Zırh Haki demek bizim dilimiz için daha yatkın ama yine de tam çevirisini kullanmakta fayda var yani Silahlanma olarak çevirmek lazım. Haoshoku'ya gelirsek, iki alternatifli çevirisi var, VIZ ve Funanimation Subs demiş ki ''Supreme King Haki'', diğer Funanimation Dub çevirilerinde ''Conqueror's Haki'' olarak çevirmiş, burada ilkinden ötürü Yüce Kralın Hakisi veya kısaca Kral Haki de denebilir, veya ikinci alternatif Fatihin Haki'side denebilir, ikisi de doğru olur.

Gök yarma h.haki değil de nedir o zaman onu söylesinler :D Bunlar wiki yi yönetiyorsa orada yazılanlar demek ki yanlış. Şu ana kadar 6 kişinin yaptığı en özel güç gösterisi göğü yarma. Hepsinin ortak noktası yonkou olması(luffy şimdilik hariç) ve h.haki sahibi olmaları. Wb aokiji ye bisento soktuğunda yandakiler dedi b.haki kaplı ölecek mi diye. Mangaka soru işareti kalmasın diye siyaha boyadı haki yi. Bunu anlamıyorlarsa wiki yi kaynak listesinden çıkaralım. Kartları da aslında beğenmiyorum da mangaka işte adam gibi sbs lerde açıklasa bizde de soru işareti kalmaz. Nami nin memitoları daha önemli tabi haki meyve den. G@v@t diyince ban diyoruz neyse...
Genel olarak wikia aslında iyi iş çıkarıyor ama bazen böyle şeylerde takıntılı davranabiliyorlar, sanırım sürekli güncelleme yapmak istemiyor olabilirler belki ondandır.

Kaido ve Bigmom göğü yardıklarında neden bu kıvılcımlar çıkmadı acaba, unuttu mu Oda :oleyo2:
İlk çarpışmada gözükmüyor, ancak ikinci panelde Onigashima adasından siyah yıldırımlar çıktığı gözüküyor, ben Oda'nın buna çok takıldığını düşünmüyorum. Örneğin Kinemon, Denjiro, Ashura ve Inuarashi'nin kullandığı Paradise Totsuka saldırısında da siyah yıldırım çıktı, bu onların Kral Haki kullandığını göstermez.

Efektçiler saçmalıyor biraz.Şart değil efekt.Kaido kral haki ekleyip teklemiş arc başı Luffy ona gönderme yaptı.Oden yine kral haki ekleyip o yarayı vermiş.Kalıcı iz bırakabiliyorsan kral haki eklemişsin demektir.Zoro King'e izi kalacak derken kral haki ekliyor saldırısına.

Diğer konular muallak onlara net birşey diyemem gök yarma işine falan ama bunlar bence kesin.

Bu arada temassız çarpışma varsa iki taraf birden kral haki ekliyor bu da kesin.Fakat şu var temassız vurabilme kral haki eklemenin bir üst boyutu olabilir ryou gibi.
Evet, bu siyah renk ve siyah yıldırım efekti olayı zaten zaman atlaması sonrası icat edilmiş bir şey, buna bu kadar takılmamak lazım.

Bariyer Silahlanma Haki kullanmak neredeyse zaten şart gibi ve onun öncesinde o gücü açabilmek için bir gereklilik gibi bir şey Kral Haki'yi saldırıya katabilme konusunda. Görülen üzere sadece Kral Haki olması yeterli değil, hem Bariyer Silahlanma hem Kral Haki olacak, sonra Kral Haki'yi saldırıya katabileceksin. Örneğin Yamato ve Zoro, Bariyer / Dışa Yayan Silahlanma kullanmıyor denmişti ama onlarda kullanıyor, Yamato Momo'yu patlamadan korurken Bariyer yaptı, Zoro'da Hyouza'ya karşı kullandığı Kekkai, ve Kaido ile Big mom'ın Hakai saldırısı sırasında birkaç saniyeliğine yaptığı bloklama Bariyer Silahlanmaya örnek gösterilebilir.

Ancak bunu yapanlar, istediği şekilde Bariyer / Dışa yayan Silahlanma Haki kullanmadan da sıradan Silahlanma ile Kral Haki kullanabiliyor, örneğin Kaido'nun Ragnaraku saldırısı Luffy'ye temas ediyor, ve saldırıda Kral Haki var, yani kullanıcıya kalmış, ister Bariyer / Dışa yayma ile kullanır, ister direk normal Silahlanmaya katarlar.

Luffy'nin farkı (ve Rayleigh'in farkı eğer Kral Haki'yi saldırıya ekleyebiliyorsa muhtemelen ekleyebiliyordur) içten yok eden Silahlanma kullanıyor olması, patlayan kelepçeyi açabilmek için Bariyer / dışa yayan Haki yeterli değil, Luffy içten yok eden Silahlanma ile Kral Haki'yi birleştiriyorsa saldırıları diğerlerinin kullandığı Kral Haki'li saldırılardan daha güçlü olabilir.

Son düzenleme:
Luffy hakide iyice geliştikten sonra karasakalın meyveleri ne işe yarayacak anlam veremiyorum haki kullanmayı bilmiyor bildiğimiz kadarıyla teach. Luffynin teachi kolayca yenmesi gerekmez mi?
Seride Haki'yi ilk kez dile getiren ve Gözlem Haki kullanan ilk karakterlerden birisi. Zaman atlaması öncesi bile Teach'in Silahlanma Haki kullandığı da Vivre Card Databook tarafından açıklanmıştı.

Sen bir şeyleri kafana koymuşsun yine, yapacak pek bir şey yok ama bir kere daha deniyelim.

Birincisi Zoro itiliyor çünkü o gücü kullanacağını bilmiyor bir anda olup biten bir durum. Haliyle Lütfü'nün kendini koruduğu sahnelerle kıyaslaman çok absürt. Lütfü bu güçle atakları durduruyor zaten eğer ona rağmen itilirse bu güç olarak çok geride olduğunu gösterir.
İkincisi Zoro uçan bir karakter değil ve King'e ne olduğu gösterilmiyor, itilmediğini nereden çıkardın ?

Ortada böyle bir sahne var sen tam olarak ne için kullandı belli değil diyorsun

Eğer bir temaslı kullanım olsaydı temas varken o çarpışma olurdu ama dediğim gibi kabul edeceğini düşünmüyorum, bu güçleri kabul etmek sana biraz fazla geliyor. Enma yaptı de yada belli değil de ;)
Kral Haki ile King'i itmiş, King'de Haki'ye karşı koymaya çalışıyor. Zaten itmeden evvel, Zoro'nun gözüne vurgu var, Kral Haki'yi itmek için kullandığına işaret. Bariz bir itilme var aralarında zaten. Salt fiziksel kuvvetle itse, King neden ileriye itildiği halde karşı koymaya çalışsın?

Boşa gitmesin burada dursun.
Bence hakileri neredeyse denk. Hatta Luffy'nin ki önde bile olabilir çünkü normal haliyle melez Kaido ile tamamen denk savaşıyordu. Ama Luffy daha haki bağımlısı bir karakter. Kaido meyveden çok daha büyük destek alıyor Ejder Modu ve Melez Mod ile birlikte. Sarhoşluk sake de hakisini güçlendiriyor olabilir. Çünkü sürekli bir sarhoşluk konusu işleniyor. Kaido da sürekli beni ayıltıyorsun diyordu.

1037'deki son tekmesi King Kong'dan bile fazla etkilemiş gibi duruyor açıkcası.
Ona teori yazacaktım üşeniyorum.Zaten kimse okumayacak yazdığımla kalacağım kısaca bahsedeyim.O olay şöyle.Seri dragonball temelli olduğu için.

Haki = Zihin gücü

Dinleyin güzel ostdir.

Tamam irade ve ruhta var ama irade zaten zihin demek.Ruhta duyguları ön plana çıkarıyor.Zihin gücünle duyguları uç noktalarda yaşayabilirsen hakin o derece güçlenir.O yüzden 5 imparatorun üçü Sake içiyorlardı.Kaido da sarhoşların duyguları yoğun yaşaması alkolün zihni berraklaştırması gibi durumlardan dolayı içtikçe sarhoş oldukça hakisini güçlendiriyor.Boş yere savaşın ortasında içmiyor bu Kaido.Salak olmadığını kendi söyledi zaten.

Seride bunun çeşitli örnekleri daha var.Teoride geniş anlatacaktım.Jinbe'nin sinirlenince hakisinin artması Luffy'nin son vuruşlarda hakisinin artması gibi.Hepsi zihin ve duygularla alakalı.Örneğin Law ruhları değiştirince aslında zihinleri değiştirmiş oluyor.Kişi haki olarak güç kaybetmiyor fiziksel olarak güç kaybeder en fazla.

Adamın bir zihin değiştirmesiyle ezik Tashigi bedenine giren Smoker öyle bir saldırdı ki Luffy ciddileşmek ve ona ayar vermek zorunda kalmıştı.Çünkü her ne kadar Tashigi zayıf olsa da Smoker'ın bedeninde olmasından dolayı çok daha güçlü haki kullanabiliyordu.Elbette bunun bir sınırı var.Tashigi'nin o hali daha güçlüdür ama vücudun sınırları çerçevesinde.

Boşa gitmesin burada dursun.

Ona teori yazacaktım üşeniyorum.Zaten kimse okumayacak yazdığımla kalacağım kısaca bahsedeyim.O olay şöyle.Seri dragonball temelli olduğu için.

Haki = Zihin gücü

Dinleyin güzel ostdir.

Tamam irade ve ruhta var ama irade zaten zihin demek.Ruhta duyguları ön plana çıkarıyor.Zihin gücünle duyguları uç noktalarda yaşayabilirsen hakin o derece güçlenir.O yüzden 5 imparatorun üçü Sake içiyorlardı.Kaido da sarhoşların duyguları yoğun yaşaması alkolün zihni berraklaştırması gibi durumlardan dolayı içtikçe sarhoş oldukça hakisini güçlendiriyor.Boş yere savaşın ortasında içmiyor bu Kaido.Salak olmadığını kendi söyledi zaten.

Seride bunun çeşitli örnekleri daha var.Teoride geniş anlatacaktım.Jinbe'nin sinirlenince hakisinin artması Luffy'nin son vuruşlarda hakisinin artması gibi.Hepsi zihin ve duygularla alakalı.Örneğin Law ruhları değiştirince aslında zihinleri değiştirmiş oluyor.Kişi haki olarak güç kaybetmiyor fiziksel olarak güç kaybeder en fazla.

Adamın bir zihin değiştirmesiyle ezik Tashigi bedenine giren Smoker öyle bir saldırdı ki Luffy ciddileşmek ve ona ayar vermek zorunda kalmıştı.Çünkü her ne kadar Tashigi zayıf olsa da Smoker'ın bedeninde olmasından dolayı çok daha güçlü haki kullanabiliyordu.Elbette bunun bir sınırı var.Tashigi'nin o hali daha güçlüdür ama vücudun sınırları çerçevesinde.
Zihin dediğin şey ruh oluyor aslında bence. Bilinç daha doğrusu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık