Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni
Daha önce de tartışmıştık sanırım güncellenince tekrar okudum ve gene saçma geldi.

Dünyanın en güçlü adamı olan Beyazsakal'da bu güce sahiptir. Ace'in defalarca sinsice yaklaşmalarını uykusunda dahi tahmin etmiş, savaşın başında Crocodile'ın saldırısını Luffy'nin durduracağını tahmin ederek Crocodile'a hamle yapmamıştır.
Ancak müttefiği olan Squardo'nun arkasında olduğunu sezmesine rağmen, onun saldırısına mağruz kalmıştır , Marco WB'nin bu saldırıdan sıyrılabilmesi gerektiğini, sorunun bu saldırıyı müttefiğinin yapmış olmasından kaynaklandığını belirtmiştir.
Ne crocodile olayını farkettiğine inanıyorum nede squardo'yu. Hadi squardo neyse de crocodile olayı çok saçma...

Ben gördüğümü çeviriyorum, yorum size kalmış...
In the bay of Marineford, he managed to predict Crocodile's sudden attack but did not move, knowing that Monkey D. Luffy would block it
Crocodile'ın orada boynuna kancayı takıp indirmesi, bana görede bu çok saçma olurdu.

Bazı şeyleri karıştırmanın manası yok evet o gibi görsel konulara pek takılmamak lazım. Buggy sonuçta ODA'nın sevdiği bir karakter eğer mangada çizdiyse elbiseleri onu sevdiğindendir. Yok sadece Anime'de varsa Anime şirketinin yaptığı birşeydir.

Ancak konusunda böyle bir açık yoktur One Piece'in kendi fantazyasını açık vermeden sunuyor ODA. Sonuçta O adam'ın hakisi onları farkedemeyecek kadar zayıf olsaydı o adama dünyanın en güçlüsü denilmezdi. Ha niye öldü derseniz ODA bana kalırsa artık işlerin ciddileştiğini bizlere göstermek istedi. Olayın burdan sonra başladığını serinin yön değiştireceğini bildirmek için harcadı. Sonuçta Kızıl Saç Shanks bile onun gücünün büyüklüğünün farkındaydı. One Piece'i Bleach'le ya da Naruto'yla karıştırmayın hikayelerindeki açıklar yüzünden herkesin ne derece sıkıldığını hepimiz biliyoruz. Eğer bariz bir açık nokta varsa ilerde farklı bir şekilde kapatacaktır...
Ben hakisi yetersiz olduğundan farkedemedi demedim. Crocodile uzak bi mesafeden uçarak WB'ye saldırıyo. Bu arada luffy ayağını ıslatıp gear 2 ye geçip crocodile'ın önüne geçiyo. Bunların tamamını kenbhoku'yla görebiliyosan tv izlemekten farkı yok demektir. Savaşın ortasında bi sonraki kareyi değil savaşın sonucunu görsün demek bu. Squardo olayı da aynı şekilde. K. haki ölüm isteğiyle doğru orantılı hissediyo. Squardo çok kızgın ve WB'yi öldürmek maksatlı geliyo WB bunu farkediyo lan bu benim oğlum neden beni öldürmek istiyo delimidir diye düşünmeyip o kılıcı yiyo orda. En makul görüş k. haki'nin sürekli açık olmadığı.

Bu arada OP'nin de yığınla açığı saçmaladığı yer var. Daha önce bi çok kez konuşuldu bu durum. Sonuçta bunu yaza çizen de bi insan...

Crocodile ve squardo olaylarında saçmalık olduğunu düşünmüyorum gayet mantıklı geldi bana.
Wiki;Although, more skilled users can predict future moves whether there are ambient murderous intents or not.
Burada görüldüğü gibi"kullanıcı k.haki'de çok yetenekliyse sonraki hareketleri görebilir,öldürmek amaçlı olsun ya da olmasın farketmez."(Yani wb'nin luffy'i bile görmesi bunu destekliyor gibi)
Bu sahnede ise marco'nun dediğine bakarsak "Beyazsakal squardo'nun saldırısından kurtulabilirdi,gardını düşürse bile.Hatta dostlarından birisi bile saldırsa.Bunda sorun var diyor" Zaten marco sonrasında wb'nin hastalığından falan bahsediyor ve saldırıdan kurtulamamasının sebebini çok kötü ilerleyen hastalığına bağlıyor.Benim anladığım bu şekilde.

Squardo'yu orda dövmeliydi haklısınız :)
Croc'u farketmediğide aşikar zaten hiç fark etmiş olabilir mi ACE'yi uykusunda pataklayan başkasıydı :D

Crocodile uzak bi mesafeden uçarak WB'ye saldırıyo. Bu arada luffy ayağını ıslatıp gear 2 ye geçip crocodile'ın önüne geçiyo. Bunların tamamını kenbhoku'yla görebiliyosan tv izlemekten farkı yok demektir.
Eğer Luffy'nin gear2'sinden yada ıslak ayağından dolayı böyle düşünüyorsan son derece yanlış...
Satori ve Sandersonia, Luffy'nin şeytan meyvesi olduğunu bilmiyorlardı ancak kolu uzayarak yaptığı saldırılarda hiçbir şaşkınlık göstermeden saldırılardan sıyrılabildiler.
Bence olay ; Mihawk vs Luffy'de Luffy'nin gördüğü olay gibi, tv misali görülüyordur.

Crocodile ve squardo olaylarında saçmalık olduğunu düşünmüyorum gayet mantıklı geldi bana.
Burada görüldüğü gibi"kullanıcı k.haki'de çok yetenekliyse sonraki hareketleri görebilir,öldürmek amaçlı olsun ya da olmasın farketmez."(Yani wb'nin luffy'i bile görmesi bunu destekliyor gibi)
Bu sahnede ise marco'nun dediğine bakarsak "Beyazsakal squardo'nun saldırısından kurtulabilirdi,gardını düşürse bile.Hatta dostlarından birisi bile saldırsa.Bunda sorun var diyor" Zaten marco sonrasında wb'nin hastalığından falan bahsediyor ve saldırıdan kurtulamamasının sebebini çok kötü ilerleyen hastalığına bağlıyor.Benim anladığım bu şekilde.
Marco da beni destekliyo zaten. En güvendiği adamı bile olsa kurtulabilirdi diyo. Kurtulamadığına göre haki'si o an inaktif durum olmalı. Zoro'nun mihawk'a yaptığı gibi göğsünü bağrını açıp madem babanı kesmek istiyosun kes deseydi eyvallah derdim. WB'nin gözlerindeki o ifade de hiç geldiğini görmüş ama müsaade etmiş ifadesi değil.

Squardo'yu orda dövmeliydi haklısınız :)
Croc'u farketmediğide aşikar zaten hiç fark etmiş olabilir mi ACE'yi uykusunda pataklayan başkasıydı :D
Benim yazdığımdan bu sonucu mu çıkardın? Klasik bi redteror yorumu WB ilahtır onun hakkında söz söyleyense kafirdir dimi? Senin kos koca ilahın ace'i uykusunda döverken crocodile karşısında uynanık olduğu halde neden işi kendisinin yanında bi böcek bile olmayan luffy'e havale ediyo? O kadar aciz mi bu adam bi tane vurup crocodile'ı ace gibi uçurmuyo da şurda bi velet var o gelir beni kurtarır diyo? Amirallere velet diye hitap eden, git doğum günü pastasına mum yak diyen adam luffy gibi hiçbişey olmayan birine mi güveniyo???

Marco da beni destekliyo zaten. En güvendiği adamı bile olsa kurtulabilirdi diyo. Kurtulamadığına göre haki'si o an inaktif durum olmalı. Zoro'nun mihawk'a yaptığı gibi göğsünü bağrını açıp madem babanı kesmek istiyosun kes deseydi eyvallah derdim. WB'nin gözlerindeki o ifade de hiç geldiğini görmüş ama müsaade etmiş ifadesi değil.
Hocam aslında k.haki her zaman aktif,şuradan anlayabiliriz(Wb uykusunda bile ace'in saldırdığını farkediyor)O sahneyi ben wb'nin hastalığına bağlıyorum ki manga'da marco onu demeye çalışıyor zaten.

Hocam aslında k.haki her zaman aktif,şuradan anlayabiliriz(Wb uykusunda bile ace'in saldırdığını farkediyor)O sahneyi ben wb'nin hastalığına bağlıyorum ki manga'da marco onu demeye çalışıyor zaten.
Olasılıksız'ı okudun mu bilmiyorum ama orda ana karakterin ikizi söylediğine benzer bişeyi yaşıyodu. Geleceğe dair bi kaç alternatifi birden görüyodu ve hangisinin gerçek olduğunu bi yerden sonra şaşırmıştı. Delirmesine çok az kalmıştı. Klinik bi şizofren olarak görülüyodu. Sürekli sonrasını görsen ve bunu da tv izler gibi tek kar değil de herşeyi her yeri her olayı görerek yapsan kafayı yersin. Öyle bi durumda savaşmak mümkün olmaz. Bkz. Coby, aisa. WB'nin k. haki'sinin coby'ninkinden çok daha ileri seviyede olduğuna inanıyorum. Biri yanlışlık uyandırmış bi çömez diğeri efsane. Coby bile sürekli sesleri duyarak, olayları görerek o halde geldiyse WB ne hale gelir sen düşün. Ace konusu farklı. Ace haddini bilmez bi şekilde dünyanın en güçlü adamını öldürmeye çalışıyodu. WB onu sahiplenmek gayesinde olduğundan kendini kabul ettirmeye çalışıyodu. Yaptıklarının hepsi güç gösterisiydi. K. haki'sini o şekilde kullanması da, ilk anda h. haki'yle hepsini bayıltması da, b. haki'yle sürekli ace'e yavaş yavaş vurması da. WB'nin harbi bi yumruğundan sonra ace'in yerden kalkması mümkün değil. WB kaleci antrenmanındaymış gibi uzun süre uğraşmış ace'le sonunda istediği kıvama gelmiş. Yoksa kendi gemisinde oğullarının yanında kendini tehlike de hissettiğini hiç sanmıyorum...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık