Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Gücünü En Çok Merak Ettiğiniz Karakterler

Hangisinin Gücünü Merak Ediyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    84
@
İmparator ödülleri tanıtılırken özellikle hiçbir korsan bu ikilinin ödülünü geçemedi denildi... Orada korsan tabiri kullanmak yerine direkt hiç kimse geçmedi denilebilirdi... Bu durumun özellikle ucu açık bırakıldı.

Sabo olayı delil falan da değil. Öncelikle... Dadan bile Sabonun ölmediğini yeni öğrendik diyor ve ağlıyor.. reverie kısımlarında... Amirallerle savaşabilecek, tutabilecek güçte olan bir adamın ne tehdit ne de güç olarak karşılıyor o ödül... Ama gayet makul bir seviyede... Sabo'nun ilk icraatleri bile olabilir bu. Fazla gün yüzüne çıkan bir ekip değil devrimci ordusu... Ek olarak Sabo henüz 18 yaşında bir adam. Luffy gibi İmparatorlara da kafa atmadığına göre... Mesela Marco"nun ödülü 1.374 milyon bellyken, Ace'in ödülü 550 Milyar belly. O zamanki Oars jrla eşit bir ödülü var. Yani Ace üzerinden Beyazsakala denklem kurmuyorsak, Sabo üzerinden Dragona denklem kurmayalım... Sabonun ödülü zamanla hakettiği yerlere fırlayacaktır. Marco, Jozu Vista gibi adamlar 40larında Ace'se gencecik çocuktu. Saboda öyle.
Oh be hangi durumu hangi durum ile
kıyaslayacağını bilip doğru yerde matematik kullanan insan.
alkış,:alkis:

İmparator ödülleri tanıtılırken özellikle hiçbir korsan bu ikilinin ödülünü geçemedi denildi... Orada korsan tabiri kullanmak yerine direkt hiç kimse geçmedi denilebilirdi... Bu durumun özellikle ucu açık bırakıldı.

Sabo olayı delil falan da değil. Öncelikle... Dadan bile Sabonun ölmediğini yeni öğrendik diyor ve ağlıyor.. reverie kısımlarında... Amirallerle savaşabilecek, tutabilecek güçte olan bir adamın ne tehdit ne de güç olarak karşılıyor o ödül... Ama gayet makul bir seviyede... Sabo'nun ilk icraatleri bile olabilir bu. Fazla gün yüzüne çıkan bir ekip değil devrimci ordusu... Ek olarak Sabo henüz 18 yaşında bir adam. Luffy gibi İmparatorlara da kafa atmadığına göre... Mesela Marco"nun ödülü 1.374 milyon bellyken, Ace'in ödülü 550 Milyar belly. O zamanki Oars jrla eşit bir ödülü var. Yani Ace üzerinden Beyazsakala denklem kurmuyorsak, Sabo üzerinden Dragona denklem kurmayalım... Sabonun ödülü zamanla hakettiği yerlere fırlayacaktır. Marco, Jozu Vista gibi adamlar 40larında Ace'se gencecik çocuktu. Saboda öyle.
Söylediklerinin hepsi Dragon içinde geçerli oluyor o zaman, Dragon'da çok gün yüzüne çıkan biri değil ve haliyle onunda ödülünün çok yüksek olmaması gerekir senin mantığına göre.

Kaldı ki Devrimcilerin Korsanlara kıyasla daha fazla ödül alması gerekirdi. Yani Ace ile kıyaslama yapmak saçma olur, Ace devrimci değil korsan, hükümeti hedef almıyor devrimciler gibi.

Ve yine büyük bir fark, Ace hiçbir zaman Beyazsakal'ın sağ kolu pozisyonunu almadı, ve no.2 olmadı, o pozisyon Marco ve sonra Jozu'ya ait olur. Sabo ise direk no.2 dendi ve sağ kol olarak gösterildi, burada da belirli bir fark var, sağ kol olmak belli bir ödül artışı gerektirir sonuçta, Ace'te bu yoktu bu sebepten kıyaslama yanlış olur. Ace Beyazsakal'ın sağ kolu oldu denseydi, ödülünde çok büyük artış olurdu.

Ben yine de dedim Yonko sağ kolları ile kıyaslansın, bunu da Devrimcilerin korsanlardan fazla ödül alması gerektiği gerçeğine rağmen söyledim, aslında kıyak geçtim gibi bir şey.

En çok aranan olması dediğim gibi, Imu'ya poster bile yırttıramıyor. Bu Robin'in fazla aranıp istenmesi, ama ödülünün çok yüksek olmaması gibi bir şey olabilir.

Ayrıca kendi organizasyonunda en az 1 milyarlık adam bile yokken, kendisinin aşırı büyük bir ödül alması çok mantıklı olmazdı yine. Yonko'lar çok büyük ödülleri sayesinde diğerlerinin ödüllerini arttırıyor, Dragon'da çok büyük ödüle sahip olsa, Sabo'nun ödülü en az bir milyar olurdu, hem olduğu pozisyon hem de Devrimci>korsan tehlikesi sebebiyle.

Cracker gerçek yüzünü bile göstermeden ve sağ kol no.2 olmadan 860 milyon ödül alıyor, Sabo devrimci sağ kolu ve no.2 olmasına rağmen aldığı ödül çok az. Gizli saklı iş yapan Cracker bile o kadar ödül almış, no.2 olmadan.

Konu güzel, dövüş gücünden ziyade stillerinin merak ettiğim karakterler, bunlardan bazılarını ben de epey merak ediyordum. Ayrıca karakterlerin alfabetik sırayla dizilmiş olması :D

Dövüş Stilinden Neredeyse Emin Olduklarım
Edward Weevil : Muhtemelen elindeki bisentoyu kullanarak savaşıyor.
Kong : Garp gibi yumruklarıyla savaşan biri gibi duruyor. O bicepsler boşuna yapılmamıştır. Hatta bu stilinden dolayı Garp'ın muhtemel rakibi bence. Belki ayrıca Zoan kullanıcısı da olabilir.
Loki : Şu ana kadar çıkan devler kılıç veya balta tipi silahlar kullanıyorlardı, muhtemelen Loki de böyledir.

Tereddütte Kaldıklarım
Im : Elinde kılıç tutuyordu, fakat bence hem kılıç ustası hem meyve kullanıcısı olduğunu düşünüyorum.
Rocks D. Xebec : Im gibi gem kılıç ustası hem de meyve kullanıcısı.

Meyve Kullanmadan Dövüştüklerini Kafamda Bile Canlandıramıyorum
Yukarıda yazdığım gibi bu grupta olan adamları kafamda canlandıramıyorum. Görünürde silah kullanmıyorlar(Roux kullanıyor gibi gözüküyor, fakat yukarıdaki seviyelerde kim sıradan bir ateşlemeli silah kullanır).
Avalo Pizarro : Karasakal korsanlarının meyve toplamasıyla ilişkilendirirsek meyve kullanıcısı.
Charlotte Compote : Meyve kullanıcısı.
Lucky Roux : Garp gibi yumruk sevdalısı.
Monkey D. Dragon : Meyve kullanıcısı.
Sanjuan Wolf : Karasakal korsanlarının meyve toplamasıyla ilişkilendirirsek meyve kullanıcısı.
Vasco Shot : Karasakal korsanlarının meyve toplamasıyla ilişkilendirirsek meyve kullanıcısı.

Beş Kadim
Samuray Dayı : Kılıç ustası.
Sarışın Eleman : Tekmeci.
Gan Fall'ın ikizi : Tekmeci.
Öteki iki eleman : Yumruk stili.
Bunların ayrıca hepsi meyve kullanıcısıdır.

Joy Boy ve Ryokugyu için bir fikrim yok.

Görmediğimiz karakterler içerisinde gücünden zerre şüphe duymadığım tek kişidir belki de Dragon.

@Erkan12
Im denilen arkadaş isterse sabahlara kadar yırtsın Dragon posteri kaç yazar? Yıllardır orada karşıt bir güç olarak duruyor zaten. Söndürseymiş ışığını yapabiliyorsa. O posterler ise gelecekteki bir olayın gölgesi olarak resmedildi bizlere. Mesaj verilmiş ve o şahısların yollarının kesişeceğini söylemiş oldu mangaka o kadar.

Açık ara Shanks seride çok önemli bir yeri var ama elimizde hiç bir şey yok daha da kötüsü hakkında hiç bir şey görmeden Teach tarafından iptal edilme tehlikesi de var.Mihawk'ı da merak ediyorum ama eğitim verdiği Zoro böyle bir hayvana dönüşmüşse Mihawk az çok canlandı kafamda.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık