Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Gücü Kısılan Meyveler

Kral

Ace in hakisi güçlü olsa suyla bile yener sakazukiyi şu animeyi akıllı izleyin yeter da.
Ace in iradesi çok güçlüydü kral iradesi var adamda ama Wb ye katılmayıp tayfasını nakmalarıyla toplasaydı gl de yavaş yavaş ilerleseydi kk yolunda baya adım atmış olacaktı

ekerix

Bana göre 2 tane meyve var ki bu iki meyveden birini yiyen kişi korsanlar kralı bile olabilecek iken çok kolay bir şekilde yenilmişlerdir. Ve ikiside ne yazikki Usoopp a yenilmişlerdir ki buda beni en çok üzen tarafıdır. (meyvelerin tam adlarını yazamıyacam isim hafızam kötüdür ama siz anlayın işte )

1. si trilar barkda (yada her neyse) hayalet meyvesi yiyen bi kız vardı negatif etki yapan. Düşünsenize bu meyveyle yenemeyeceğiniz hemen hemen kimse yok :D (usop hariç :D ) gerçek bedenini ortaya çıkarmasın hayalet bedeniyle istediği gibi gezer istediği gibi uçup duvarları geçer artı küçük hayaletlerde patlama özelliği de var. Hayalet formunda iken isterse en güçlü hakiye sahip olun karşındaki sana zarar veremez :) Negatif gücünün de sadece korkaklar da işe yaramadığını göz önüne alırsak ki güçlü olup da korkak kimse yoktur. bence bu güçle beyazsakal yada akainuyu bile madara etme olasılığınız var. Düşünsenize bi amiral ben keşke sümüklü böcek olsam diye yerlere kapansa iyi komedi olur :D

2. olarak bana göre en güçlü meyvelerden biri özelliği kısılmamış ama çok basit ve saçma yenilmiştir kendisi Sugar ın meyvesidir. İnsanları oyuncağa dönüştüren meyve bence çok güzel ve kullanışlı üstelik bedenin genç kalmasını da sağlıyormuş. Dönüştürdüğü oyuncakları istediği gibi kullanabilmesi emirler verebilmesi çok güzel ve oyuncağa dönüşen kişinin herkesin hafızasından silinmesi çok güzel düşünülmüş. İstersen korsanlar kralı amiral yada efsane ol bir dokunuşla kimse senin varlığını bile hatırlamaz. Yada istersen 2-3 kişiyi birleştirip çok güçlü savaşan oyuncaklar yapabilirsin. İlk bayılışıyla 2. si arasında yaptıklarından bahsediyorum. düşünsenize o oyuncaklardan 10 bin tane yaptığınızı. Denizci karargahını bile basıp sadece gülerek olayları izleyebilirsiniz :D

Zira demem o ki bu iki meyveyi çok sevmiştim ziyan oldular. One piecede bi karakter olsam ve hangi şeytan meyvesini yemek istersin deseler kesinlikle bu ikisi arasında tercih yapardım. Burda meyveler telef edildi resmen biraz güçlü ve sağlam bir kişi bu meyvelerden birini yese yenilmez olur resmen :D Düşünsenize Sugar ın biraz haki kastığını kim yenebilirdi.

kör topal

1. si trilar barkda (yada her neyse) hayalet meyvesi yiyen bi kız vardı negatif etki yapan. Düşünsenize bu meyveyle yenemeyeceğiniz hemen hemen kimse yok :D (usop hariç :D ) gerçek bedenini ortaya çıkarmasın hayalet bedeniyle istediği gibi gezer istediği gibi uçup duvarları geçer artı küçük hayaletlerde patlama özelliği de var. Hayalet formunda iken isterse en güçlü hakiye sahip olun karşındaki sana zarar veremez :) Negatif gücünün de sadece korkaklar da işe yaramadığını göz önüne alırsak ki güçlü olup da korkak kimse yoktur. bence bu güçle beyazsakal yada akainuyu bile madara etme olasılığınız var. Düşünsenize bi amiral ben keşke sümüklü böcek olsam diye yerlere kapansa iyi komedi olur :D
K.hakisi ve kokası yeterince güçlü olan biri bu Sugar'ı da Peronanın meyvesini de takmaz. Sonuçta bu koka dediğin ruh yada haki zırhı gibi bir şey hayalet geçemez ve k.haki sayesinde önceden sezip hareket edebilirsin Sugar elini getirirken senin k.hakin açıksa yada açmayı akıl edebilirsen her türlü yenersin. Meyveleri tabiki güzel ama haki>meyve.

Ne biliyim daha güçlü olabilirdi. Mesela Croco dokunduğunda kurutuyor, bu da dokunduğunda akciğer kanseri felan edebilirdi.
Aslında mantıklı he. MK'da bi eleman vardı gaz oluyordu fatalitysi vardı adamın içine gaz şeklinde giriyor (burnundan ağzından) ve patlatıyordu kendi kafasını felan kopartıyordu. Bunun gibi şeyler olabilir ama bu da çok abartı buff olur.

ekerix

K.hakisi ve kokası yeterince güçlü olan biri bu Sugar'ı da Peronanın meyvesini de takmaz. Sonuçta bu koka dediğin ruh yada haki zırhı gibi bir şey hayalet geçemez ve k.haki sayesinde önceden sezip hareket edebilirsin Sugar elini getirirken senin k.hakin açıksa yada açmayı akıl edebilirsen her türlü yenersin. Meyveleri tabiki güzel ama haki>meyve.
Hakiye bir şey dediğim yok ama konu zaten gücü kısılan meyveler .:) Ama hiç bir haki türünün Peronanın hayaletlerine karşı bi savunması olduğunu düşünmüyorum. O gücü yenmenin tek yolu meyvenin nasıl işlediğini hakkında bilgi sahibi olacaksın, negatif hayaletlere yakalanmıyacaksın, görü hakisiyle de gerçek bedenin yerini tespit edeceksin ki (gerçek bedeni çok uzakta bile olabilir. Mihavk ın adasında hayalet formunda bütün adayı baştan sona dolanabiliryordu.) Negatif hayeletlerden de Usopp harici etkilenmeyecek pek bi karakter çıkacağını da zannetmiyorum.

Sugara gelirsek yazımda da belirttim bu karakter biraz haki çalışsın ve rakibine tek bi dokunsun yeter. Meyve + hakiyle (öyle ekstrem bi haki de değil rakibine tek bi dokunuş sağlayacak kadar haki ) olsun yenilmez bence. Hakinin fiziksel darbeleri etkisiz hale getirdiği bi gerçek ama negatif hayalete yada sugarın yeteneğine karşı bi koruma sağlayacağını düşünmüyorum :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

kör topal

Hakiye bir şey dediğim yok ama konu zaten gücü kısılan meyveler .:) Ama hiç bir haki türünün Peronanın hayaletlerine karşı bi savunması olduğunu düşünmüyorum. O gücü yenmenin tek yolu meyvenin nasıl işlediğini hakkında bilgi sahibi olacaksın, negatif hayaletlere yakalanmıyacaksın, görü hakisiyle de gerçek bedenin yerini tespit edeceksin ki (gerçek bedeni çok uzakta bile olabilir. Mihavk ın adasında hayalet formunda bütün adayı baştan sona dolanabiliryordu.) Negatif hayeletlerden de Usopp harici etkilenmeyecek pek bi karakter çıkacağını da zannetmiyorum.

Sugara gelirsek yazımda da belirttim bu karakter biraz haki çalışsın ve rakibine tek bi dokunsun yeter. Meyve + hakiyle (öyle ekstrem bi haki de değil rakibine tek bi dokunuş sağlayacak kadar haki ) olsun yenilmez bence. Hakinin fiziksel darbeleri etkisiz hale getirdiği bi gerçek ama negatif hayalete yada sugarın yeteneğine karşı bi koruma sağlayacağını düşünmüyorum :)
Sen böyle düşünüyorsan saygı duyarım.

kurnaz_usta

Bence de :good:
Ayrıca bana göre goro goro no mi'nin gücü aşırı derecede kısılmış ve saçmalık derecesine ulaşmış adam bilmem kaç volt atıyor insanlar ölmüyor böyle şey olur mu :D
Şimşek tabanlı bir meyveyse normaldir. Şimşek çarpmasından haytta kalan çok insan var çünkü.

Git la bu forumdan :(
Pusuda mi bekliyon lan daha 5 saniye once yazdim:hoo:
Bu arada bence onigumu muydu neydi orumcek meyvesi yiyen koramiral.Digerleri (enel haric) meyve kisilmadi karakterlerin gucu yetmiyodu ama bu kor'un ki nasil orumcekse adam ne ag atti ne form degistirdi.Onun yaptiginin 10 katini meyvesiz kumadori yapiyo

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık