Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Güç, Vs Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

brkyhelios

Amiraller ile doflamingoyu kıyaslayacak olursak,Doflamigo Whitebeardın 3. adamıyla 13.adamıyla uğraşırken Amiraller özellikle Akainu,Whitebeardın ta kendisi ile uğraşıyor.Akainunun neler yaptığını gördük

Dressrosa'ya kadar sadece çöpleri kukla niyetine oynatma yeteneğini gördüğümüz Dof klon yapınca,kafes yapıp ada yok edecek güce ulaşınca sorun yok.Luffy g4 açınca gökten indi,Oda verdi.Tamam canım :(
Ben daha önce o klonların şaçmalık olduğunu ve hiçbir mantıklı açıklaması olmadığını yazmıştım.Meyve bugu falan değildi o klonlar.Oldu bittiye getirdi Oda.Kafesi de köramiral deneseydi kesmeyi iyi olurdu.Belki hiç öğrenemeyeceğiz ama genel kanı kesilemeyeceği yönünde ve büyük ihtimal bug.

Luffy'nin G4'ü ise farklı adam ada da çalışmış bu tekniği elde etmiş.Ama belki de en gerekli anda Balıkadam adasında çıkarmadı ortaya G4'ü Luffy.Neden çıkarmadı ki?Çıkarsa gemiyi rahatlıkla yok ederdi gibi görünüyor.Aklına gelmedi diyebiliriz o hengamede.Ama işin gerçeği orada deniz canarları gelecek ve noah&shirahoshi&Joyboy&Luffy&Roger ilişkisi kurulacaktı.

Dressrosa'da ise Luffy'nin Doffy'e gücü yetmedi(buna itirazı olanlar var ama bana göre böyle size göre eşitti olsun fark etmez ama G4'süz üstündü diyen yoktur herhalde.).Zaman kısıtı vardı ve Luffy Doffy'nin üzerine çıkmalıydı ve Oda G4'ü verdi.G4'ü Oda verdi başka kim verebilir ki?:fool:Ardından Doffy'i ezdi geçti.

Buradaki sorun G4 o kadar tanrısal durdu ki Doffy karşısında bu güne kadar gördüğümüz net en güçlü ve en zor koşullardaki arc boss'u Doffy bir anda o CP9'daki kapı adamı ile aynı kefeye konuverdi.Doffy daha ne yapsın zaten yenilecekti.Arc'ın amacı o.Ama kesinlikle Doffy harcandı.En azından temiz bir dövüşü hak etmişti.O kadar handikap, o kadar düşman, o kadar kötü koşullara rağmen iyi mücadele etti.

Ben daha önce o klonların şaçmalık olduğunu ve hiçbir mantıklı açıklaması olmadığını yazmıştım.Meyve bugu falan değildi o klonlar.Oldu bittiye getirdi Oda.Kafesi de köramiral deneseydi kesmeyi iyi olurdu.Belki hiç öğrenemeyeceğiz ama genel kanı kesilemeyeceği yönünde ve büyük ihtimal bug.

Luffy'nin G4'ü ise farklı adam ada da çalışmış bu tekniği elde etmiş .Ama belki de en gerekli anda Balıkadam adasında çıkarmadı ortaya G4'ü Luffy.Neden çıkarmadı ki?Çıkarsa gemiyi rahatlıkla yok ederdi gibi görünüyor.Aklına gelmedi diyebiliriz o hengamede.Ama işin gerçeği orada deniz canarları gelecek ve noah&shirahoshi&Joyboy&Luffy&Roger ilişkisi kurulacaktı.

Dressrosa'da ise Luffy'nin Doffy'e gücü yetmedi(buna itirazı olanlar var ama bana göre böyle size göre eşitti olsun fark etmez ama G4'süz üstündü diyen yoktur herhalde.).Zaman kısıtı vardı ve Luffy Doffy'nin üzerine çıkmalıydı ve Oda G4'ü verdi.G4'ü Oda verdi başka kim verebilir ki?:fool:Ardından Doffy'i ezdi geçti.

Buradaki sorun G4 o kadar tanrısal durdu ki Doffy karşısında bu güne kadar gördüğümüz net en güçlü ve en zor koşullardaki arc boss'u Doffy bir anda o CP9'daki kapı adamı ile aynı kefeye konuverdi.Doffy daha ne yapsın zaten yenilecekti.Arc'ın amacı o.Ama kesinlikle Doffy harcandı.En azından temiz bir dövüşü hak etmişti.O kadar handikap, o kadar düşman, o kadar kötü koşullara rağmen iyi mücadele etti.
Üstteki dediğinle gökten indi demek farklı.Luffy ne kadar salak olsa da yine gücünü bilen biri bence.Arc boyunca canına okuyacağım mingo diye dolaştı.Herhalde g4'e güveniyordu.İki yıl çalıştı bu çocuk.Gear 4 çıkartmasına gökten indi diyerek hakkını yemeyelim Luffy'nin.

Empyrium

Gearları az kullanan Luffy Dofa eşitti karşılıklı yenişemezlerdi ama g4 Luffy 10 a katladı Dofu. Dayanıklı tamam ama güçlü değil yeterince ne başında ne de sonrasında Luffye zarar verebilecek saldırısı olmadı. Vuramadı yahu Luffyye. Güzel dayak yiyiyor diye vsyi kazandırdınız adama ama Dof Luffy kalibresinde bir karakter değil.
Dof'u Luffy almadı,Law'la birlikte aldılar.Yani Dof, Law -Luffy kalibresinde bir adam değil.

Üstteki dediğinle gökten indi demek farklı.Luffy ne kadar salak olsa da yine gücünü bilen biri bence.Arc boyunca canına okuyacağım mingo diye dolaştı.Herhalde g4'e güveniyordu.İki yıl çalıştı bu çocuk.Gear 4 çıkartmasına gökten indi diyerek hakkını yemeyelim Luffy'nin.
Gökten indi,Oda'nın hediyesi,Luffy ada da çalışıyordu 2 senedir.. hepsi aynı şey deyiş farklı sadece.Luffy küçümsemiyorum ancak amiral de yapmadım henüz.Daha yolu var Luffy'nin.Tabi Oda Efendi Luffy'i yine zora sokupta G5 ya da başka bir teknik çıkarmazsa.Ben Doffy küçümsenmemeli demeye çalışıyorum.

Gökten indi,Oda'nın hediyesi,Luffy ada da çalışıyordu 2 senedir.. hepsi aynı şey deyiş farklı sadece.Luffy küçümsemiyorum ancak amiral de yapmadım henüz.Daha yolu var Luffy'nin.Tabi Oda Efendi Luffy'i yine zora sokupta G5 ya da başka bir teknik çıkarmazsa.Ben Doffy küçümsenmemeli demeye çalışıyorum.
Bence farklılar ama neyse uzatmanın manası yok.Luffy daha 1-2 arc g4 ile bulduğu çeşitli saldırıları kullanır.G5 yonkoya saklanıyor bence.Dof'a gelince küçümsemiyorum ama Dof da Luffy de amiral değil.

Bence Luffy Haki öğrenmeden önce KorAmiral seviyesindeydi. Haki ile beraber KorAmiral üstü seviyesine geliyordu. G4 le beraber Amiral gücüne erişir ya da Amiral altı takılır. Sonraki Power Up'da ise kesinlikle Amiral seviyesinde olacaktır. Buda Meyve Uyanışı ya da Oda'nın getireceği farklı bir Power Up ile olur.

brkyhelios

Bence Luffy Haki öğrenmeden önce KorAmiral seviyesindeydi. Haki ile beraber KorAmiral üstü seviyesine geliyordu. G4 le beraber Amiral gücüne erişir ya da Amiral altı takılır. Sonraki Power Up'da ise kesinlikle Amiral seviyesinde olacaktır. Buda Meyve Uyanışı ya da Oda'nın getireceği farklı bir Power Up ile olur.
kardeş nasıl koramiral seviyesi ya?momonga ve dalmatian top gibi oynadı luffyle

kardeş nasıl koramiral seviyesi ya?momonga ve dalmatian top gibi oynadı luffyle
luffynin dalmatian ve momonga karsısına kadar yaptıklarını, degil 2 si, 5 koramiral aynı anda yapıp luffynin karsısına gelseler, sonuc cok ta farklı olmazdı bence.

sanırım, mangakanın orda luffyi nasıl çizdigini görmek istemiyorsun. adamın bir gözü bile kapanmıs artık :D

bence;

- luffy, koramirallerin ortalamasından güclü bir shicbukai gücündeydi, hakiden önce...

- hakiden sonra ise,en güclü shicbukailerden biri olurdu ve koramiralleri rahatlıkla yenerdi.

- g4 ten sonra ise, bence bir amirale rahatca kafa tutabilir. ha tabiki hepimiz hemfikiriz, yenilecektir. ama kan alır kan...

son olarak; g4 olmayan luffy < doflamingo.

g4 luffy > doflamingo. benim fikrim, gayet netti bu ;)

Şimdi koramiral var, koramiral var. 2 yıl önce Vergoya denk gelseydi ağzını çok fena kırardı Luffynin. Ama ortalama olanları alırdı Luffy. Şimdi bütün koramiralleri toplasan gene fayda etmez.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık