Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tekrar boyut meselesindeki olaya bir geleyim.

@Earendill Şimdi burada bir ev var işaretleldiğim

Senin yaptığın çıkarıma göre Pica 500,600 metre.

Sonra diğer sahneyi atıyorsun ve Pika'dan çok çok büyük olduğunu iddia etmişsin.

Açıkcası attığın resimde kafamı karıştıran bir şey var işaretleyerek gösterdim yukarda.

Bu tesisin kaç metre olduğunu düşünüyorsun ? Oradaki yapıların her biri 100 metre dahi olsa o dağ pika'nın boyutuna anca ulaşır gibi geliyor :bilmem:

Bunun kıyasını nasıl yapıyorsun ? Hangi ölçüler kullanılıyor ? Merak ettiğimden soruyorum.
Açık söyleyeyim kafamdan salladım o platoya 150 - 200 metre derken çok düşünmedim. Ama bence daha bile düşüktür. Rakamları bilerek bol verdim.

İlla bir hesaplama istiyorsan telefondan pixel hesabı yapamam ama şunu bırakayım mesela.

Solda platonun yanında görülen yapı Korrida kolezyumu. Genişlik babından çok küçük olsa da uzunluğu o platonun yarısı kadar duruyor gibi bu çizimde.

Aynı kolezyumun ilk görünüşü bu. Tam rakamı bilip söyleyemem oradaki insanlardan hesaplayalım desek perspektif farkı var.

Kıyas olması açısından şunu bırakayım. İtalyadaki bu kolezyumun uzunluğu 48 metre olarak geçiyor. Zaten bayağı da benziyorlar.

Rakamları abartıp bol keseden vererek Dressrosa kolezyumu İtalyadakinin iki katı uzunluktdır desek bile ancak 100 metre ediyor ki o kolezyum platonun yarısı gibi duruyor dediğim gibi. Platoya 200 metre derken abartmışım bile cidden.

Haa yok sen Pica ile o dağı nasıl kıyaslıyorsun dersen onu da deneriz. Pica için verdiğim boyutu kabul eder misin?

Açık söyleyeyim kafamdan salladım o platoya 150 - 200 metre derken çok düşünmedim. Üstüne rakamları bilerek bol verdim. Ama bence daha bile düşüktür.

İlla bir hesaplama istiyorsan telefondan pixel hesabı yapamam ama şunu bırakayım mesela.

Solda platonun yanında görülen yapı Korrida kolezyumu. Genişlik babından çok küçük olsa da uzunluğu o platonun yarısı kadar duruyor gibi bu çizimde.

Aynı kolezyumun ilk görünüşü bu. Tam rakamı bilip söyleyemem oradaki insanlardan hesaplayalım desek perspektif farkı var.

Kıyas olması açısından şunu bırakayım. İtalyadaki bu kolezyumun uzunluğu 48 metre olarak geçiyor. Zaten bayağı da benziyorlar.

Rakamları abartıp bol keseden vererek Dressrosa kolezyumu İtalyadakinin iki katıdır desek bile ancak 100 metre ediyor ki o kolezyum platonun yarısı gibi duruyor dediğim gibi. 200 metre derken abartmışım bile cidden.

Haa yok sen Pica ile o dağı nasıl kıyaslıyorsun dersen onu da deneriz. Pica için verdiğim boyutu kabul eder misin?
Kıyaslayabilirsin bir şey diyemem ama o dağa kurulan tesis çok büyük görünüyor. Pika'nın üzerindeki yapıları ve dağın üzerindeki yapıları karşılaştırıyorum bana Pika daha büyük gibi geliyor.

En fazla eşit gibiler diyebilirim. Tabi lafta kalır söylediklerimiz sağlıklı bir kıyas yapılamaz bence.

Tekrar boyut meselesindeki olaya bir geleyim.

@Earendill Şimdi burada bir ev var işaretleldiğim

Senin yaptığın çıkarıma göre Pica 500,600 metre.

Sonra diğer sahneyi atıyorsun ve Pika'dan çok çok büyük olduğunu iddia etmişsin.

Açıkcası attığın resimde kafamı karıştıran bir şey var işaretleyerek gösterdim yukarda.

Bu tesisin kaç metre olduğunu düşünüyorsun ? Oradaki yapıların her biri 100 metre dahi olsa o dağ pika'nın boyutuna anca ulaşır gibi geliyor :bilmem:
Noah> Dağ>Pika :D

Kıyaslayabilirsin bir şey diyemem ama o dağa kurulan tesis çok büyük görünüyor. Pika'nın üzerindeki yapıları ve dağın üzerindeki yapıları karşılaştırıyorum bana Pika daha büyük gibi geliyor.

En fazla eşit gibiler diyebilirim. Tabi lafta kalır söylediklerimiz sağlıklı bir kıyas yapılamaz bence.
Sen Pica için verdiğim 500 metrelik boyutu kabul eder misin onu söylesene :D

Dağın üstündeki yapılar diyorsun ya, bak bu çizimde o yapılar nasıl duruyor. Sen o yapıları direk dağın kendisi ile kıyaslıyorsun. Aşağıda iki tane denizci gemisi ve ortalarında Sunny Go'yu görüyoruz. Sunny, uzunluğu 56 metrelik bir gemi. :bilmem:

Denizci gemileri ise bir kaç kat büyük.

O plato verdiğim abartı rakamlarla bile en fazla 200 metre ediyordu işte. Gel buradan hesapla :ehe:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık