Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yamato renklendirilince güzel olmuş sanki şimdi dikkat ettim. Beyaz ve mavi renk yakışmış.

Karşılaştırılmaları illa ki olur ikisi de soğukluk saldırısı attığı için. Ama bu konuda aokiji’nin üstünde birinin olabileceğini sanmıyorum. Akainu ve aokiji’nin öyle bi havası vardı. Big mom’ın ateşine bile üstün gelen marco bunu akainuya yapamamıştı mesela hatta geri püskürtüldü.

“aokiji vs yamato hayırlı olsun” deyince ben karşılaştırmaya başladım direk :D Dövüşseler ne olur bilemem ben sadece soğukluk saldırıları için dedim onu. Akainu vs ace veya marco vs bm gibi bişey olur.
Aynen yeşil çok çirkin durmuştu. Mavi baya güzel oldu.
Ben gelecek için konuştum. Hani eşleşme ihtimalleri olabilir diye. Yoksa dediğin gibi buz çarpışmaları Marco vs Bm dan öteye gidemez.
Aokiji'nin tam tarafı belli değil. Ama her halükarda bizimkilerin karşısında yer alacak gibi. Fuji ve shiryu gibi kılıç ustaları varken zoro'nun aokiji ile eşleşmesi saçma olacağı için Yamato mantıklı geldi.

Aynen yeşil çok çirkin durmuştu. Mavi baya güzel oldu.
Ben gelecek için konuştum. Hani eşleşme ihtimalleri olabilir diye. Yoksa dediğin gibi buz çarpışmaları Marco vs Bm dan öteye gidemez.
Aokiji'nin tam tarafı belli değil. Ama her halükarda bizimkilerin karşısında yer alacak gibi. Fuji ve shiryu gibi kılıç ustaları varken zoro'nun aokiji ile eşleşmesi saçma olacağı için Yamato mantıklı geldi.
İki taraf da soğuğa dayanıklı olursa meyve açısından yamato’nun avantajı çok büyük olur.
ace’in yanması gibi bişey olabilir tabi ama yamato sadece buz değil. Zoan’ın avantajlarına yine sahip olacak. Aokiji’nin buzuna dayanabilen güçlü bi zoan olur yamato. Daha da güçlenecekse şansı var.

Bizim tayfanın ilk 3lüsü dışındaki franky ve robin uçan altılı seviyesindeymiş. Üstelik çok da zorlanmadan yendiler aslında. Demek ki yamatonun ultiye tek atması çok da ahım şahım bir başarı değil. Zoro, luffy ve sanji de robin veya frankye tek atabilirler. Ayrıca bizim tayfa baya güçlü gelmiş. Biz bu kadar güçlü olduğunu sanmıyorduk. Luffy ve zoro rahat sol kol seviyesinde gelmişler. İkisi de aldığı power uplarla sağ kol kalibresindeler şimdi.
Franky kendi gücüyle zaten tayfanın dördüncü adamıyken üstüne shogun zırhını giydi. O şekilde anca dinazor indirdi.

Sanji punk hazard’da bi kapıya çizik atamazken franky kendi lazeriyle direk yok etti o duvarı:

General cannon ondan da güçlü bi saldırı. Sasaki o saldırı yediğinde de ayakta kalıyor:

Bunlara tek atmak öyle kolay değil yani. Franky önceden kılıçla kestiği karnına bi de radical beam atınca anca indirdi:

Bir de şu var ki shogun franky vs sasaki dövüşünü kaybetmiyor sasaki. İlk saldırısı zaten shogun zırhını öyle deldi ki roketler patladı. İkinci saldırısında zırhı komple parçaladı.
İçinden gerçek franky çıkınca o yaptı son vuruşu. Yani tayfanın dördüncü adamı dediğimiz franky’den daha güçlü olan shogun franky yenildi orada.

Franky’nin performansı pek tayfanın dördüncü adamı gibi değildi. Radical beam sanji’yi çok aşan bişeyken onun da üstüyle vurduğu için indirdi ve 2 saldırıda zırhı gitti. Saldırı gücü kendi liginin epey üstüydü ve dayanıklılık açığını da zırh feda ederek kapadı. İki taraf da 2 ciddi saldırı aldı ama franky’nin kendisi değil zırhı gitti. Ve ikinci saldırıyı denk getirebilmesi de zırh feda etmesi sayesinde oldu.
Shogun yenildi kısaca.

Robin’in rakibi de düzgün meyve bile yememiş. Smile vermişler ve robinin büktüğü yer maria’nın insan bedeni yani dayanıklılık yok diğer f6’lar gibi. Bi de önceki bölüm alevli silahını brook indirdi diye hatırlıyorum. Yani tam güç maria da değil bu ama tabi yine kazanırdı robin.

Kendilerini aştılar baya. Franky’nin kendisi epey zayıf kalıyor. Shogun zırhı olmasa hemen yenilebilirdi. Robin’e baksak karşısında dinazor bile yoktu tuttu kırdı kemiklerini maria’nın. Başka bi f6’yı yenemezdi bence.
________

Dinazor’lar genel seviyeleri ne olursa olsun dayanıklılar. Robin maria indirdi diye şimdi dayanıklılığını dinazor seviyesi yapıp “sanji robin’e tek atabilir eee o zaman f6’ya da tek atar” demen tutarsız olur.

Luffy’nin elephant gun’la yaptığını yaptı yamato. İkisi de tam dinazor formundaki f6 üyesinin tam çenesine vurdu ikisi de benzer hasar yedi.
Yamato’nun zoansız saldırısı elephant gun gücü vurdu işte başka bişey aramaya gerek yok. F6 seviyesini robin dayanıklılığıyla bir tutup ordan bişey çıkarmaya çalışmak doğru olmaz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık