Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üye silindi 1004

One Piece için karakter zenginliği olan bir seri diyoruz, ancak genel açıdan baktığımızda tüm önemli olaylar belli başlı kişilerin başından geçmiş gibi görünüyor. Yani her şey dönüyor dolaşıyor aynı kişilere bağlanıyor.
Geçen gün aynısını demiştim. Birden Xebec çıktı ve herkes Xebec'in altından çıkmış gibi oldu.

Bu Xebec, Yonkoular, Roger, Ejderler ve Garp'la beraber tarihe karıştı.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geçen gün aynısını demiştim. Birden Xebec çıktı ve herkes Xebec'in altından çıkmış gibi oldu.

Bu Xebec, Yonkoular, Roger, Ejderler ve Garp'la beraber tarihe karıştı.
İşte demek istediğim bu. Xebec çıktı çıkmasına, ama tayfasındaki adamlar yine günümüze bağlandı. Yani bir farklılık katmamış oldu seriye. Oden gitti, Beyazbıyık ve Roger'a bağlandı. Yani seride görülen bir karakter eğer yüzyıllar öncesinde yaşamadıysa, kesinlikle seride yer etmiş bir karaktere bağlanıyor. Başat adamları saysak sadece, seri 20 tane karakterin üzerinde dönüyor diyebiliriz.

Üye silindi 1004

İşte demek istediğim bu. Xebec çıktı çıkmasına, ama tayfasındaki adamlar yine günümüze bağlandı. Yani bir farklılık katmamış oldu seriye. Oden gitti, Beyazbıyık ve Roger'a bağlandı. Yani seride görülen bir karakter eğer yüzyıllar öncesinde yaşamadıysa, kesinlikle seride yer etmiş bir karaktere bağlanıyor. Başat adamları saysak sadece, seri 20 tane karakterin üzerinde dönüyor diyebiliriz.
Baştan beri Xebec muhabbeti olsa anlayacağım. Resmen her şeyi bağlayabilmek için yaratmış. Herhalde editörler istedi böyle olmasını. Oda eskiden bu kadar bağlamaya da çalışmazdı. Sallardı daha organik olurdu.

Xebec'in altından 3 Yonkou ve Shiki çıkmış. Beyazsakal Crocodile'ı yenmiş. Kaido da Moria'yı. Doffy de Kaido'nun adamıymış.

Xebec'i yenince Roger ve Garp çok yükselmiş.

Roger'la Beyazsakal'ın altından Oden gelmiş.

Garp, Kuzan'ı eğitmiş.

Muhtemelen D. ve karanlık yüzyıl mevzusunu da Ejderler ve Xebec üzerinden bağlayacak.

Şimdi op evreninde ana hikaye ve arc içi hikaye farklı düşünülmeli. Üstelik hikayenin esas konusuna hizmet etmediği halde renk katmak veya duygu vermek amacıyla oluşturulan çok yan hikaye ve karakter de var.
Bu yüzden çeşitliliği ana hatlara etki edenlerle sınırlandırmak çok yüzeysel olur bence. Katakuri iyi karakterdi, tümkek arcına damga vurdu ve orada çok önemliydi ama ana hikaye için pek de önemi yoktu hatta belki hiç önemi kalmadı. Şimdi bu adamı karakter zenginliğinin dışında mı tutalım? Bence dışında tutulmamalı.

Üye silindi 1004

Bleach zaten Yin - Yang döngü ve karşıtlık teması üzerine inşa edilmiştir.Bu capsi yapan çok bilmiş halt etmiş yani daha dinamiklerinden haberi yok serilerin.:artiz:
Belki 2009 belki de 2010'dan kalma görsel. Hiç kimsenin hiçbir şey bilmediği zamanlar bu kadar kızma ya :D Bleach güzeldir tamam üstadım :D Fakat One Piece için yaptığı boş muhabbet çıktı ona eminim.

Yapma, Bleach baya baya bu çizgide ilerledi. :D Sadece üstü kapalı anlatımı vardı.
Hikaye anlamında kendini tekrar etmeyi mi kastediyorsun ? Valla öyle görünüyor olabilir ama serideki tüm ırkları tek tek işledi işte.Shinigami,Hollow,Fb en sonda da Quincy.Adım adım krala bağladı yaşanan olayların tek sebebi ruhlar kralı ve düzendi.

Yahu One piece sürekli ileriye gidiyor deniliyor hikaye anlamında.Birşeyin ileri gittiği yok arkadaş 1000 bölüm olmuş hani merak ettiğiniz gizemlerden neyi öğrendiniz ? :D Siluet manyağı olduk hepimiz.

Mevzu tekrar etmekse ayna gibi arclar birbirinin görüntüsünü veriyor.Skypiea bakayım dedim geçen bildiğin Dressrosa yahu.

Oyun temasından tut 4 rahip - yöneticiye kadar.Sondaki kıyım riskine dek hep aynı.Biri tanrıyım diyor diğeri de tanrı gibi davranıyor.

Bütün seriler bir şablon üzerinden ilerliyor.Mangakalar farklılık uğruna riske atacak bir düzene girişmezler.Hani GOT dizisi gibi şaşırtayım düşüncesi uğruna.Öyle olsa toparlamak için bir düzine senarist gerekir.Karakterlerin kendileri bile bilmez nereye doğru yol alacaklarını.Gizem olarak neyi açıkladığın önemli.Bu konuda da One piece serisinin çok cimri olduğunu biliyoruz.

@Raiden

Güzel bir geyik yaparsın sanmıştım bu mudur yani :(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık