Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
One piecenin en lüzumsuz, abartı iki karakteri :
1.Vinsmoke Judge
2.Oden

Özellikle Oden, ben One piecenin bu kadar sıkıcı olduğu dönemi bir tek Balık adam arkında gördüm.

Ne zamandır yazacağım unutup duruyorum işten güçten. Bugün karşıma çıkınca tekrardan aklıma geldi yazayım da bir rahatlayayım. Bu Kayalar Korsanları muhabbeti çıkmadan önce şu muhabbeti yapıyorduk hatırlayan varsa hatırlar acaba bu Beyazsakalın daha eski tayfa üyeleri olabilir mi mesela Rayleigh ile akran. Bende bu konuda şunu diyordum yaşlarını göze alarak Roger ile aşağı yukarı aynı dönemde korsan olduklarını düşünürsek Babalık'ın Rayleigh ayarı bir adamı ile karşılaşabiliriz emeki olmuştur vesaire diye yoksa Beyazsakal tayfası Roger Korsanları yanında çok toy kalıyor demiştim. Başka ihtimal bana saçma geliyordu. Kayalar korsanlarının çıkması ile bu durum aydınlanmış oldu çünkü öncelikle Roger kendi tayfasını daha önce kurmuş. Böylece babalığın tayfasının niye daha genç olduğu anlaşılıyor. Diğer bir durum babalığın tayfasında yaş olarak onlara yakın Oden diye bir herif çıktı ki en az Rayleigh ayarı bir adam olduğu belli. Böyle bir ikinci isim çıkarsa Babalık ve Marco, Jozu, Vista gibi adamlar eklenince Roger Korsanlarına güç olarak yaklaşan belkide aynı seviyelerde bir korsan tayfası oluşumu göze çarpmış olur. Son zamanlarda en çok merak ettiğim konulardan biri benim açımdan kısmen aydınlandı.

Harbi konuda görünce aklıma geldi.Kizaru'nun 2 yıl önce Luffy'e attığı tekmelerden dolayı Kizaru niye gömülmüyor.Forumun ayarı bozuk.Tek atamadı da kaç kez vurdu.Sengoku'ya gelince rezalet amiral üçlüsüne gelince rererö.:artiz:
Luffy, hormon almıştı da ondan. Gücü katlanmıştı.

@Tombe

Roger ve WB kapışırken, Rayı kim tuttu diye tartışmıştık daha önce. Vista olamaz. Marco olur mu pek sanmıyorum. Çünkü Marco o dönemde daha velet. Belli ki WB ve Roger dövüşü WB'nin yaşı ilerledikten sonra oluyor. Veya WB, tek başına Roger ile dövüşüyor. Tayfası henüz yokken falan. Bir diğer ihtimal, WB tayfasını kuruyor. Marco daha dünyada değil. Sonradan tayfaya katılıp 1. komutan oluyor. O dönemde Wanoya gelip, odeni kendine alıyor. Yıllar sonra WB ve Roger dövüşüyor. Ray ile de Oden dövüşüyor. Oden, Wanoya geçici olarak uğradığı bir dönemde Roger da Wanoya geliyor ve WB'nin elindne Odeni kaçırıyorlar falan gibi bir şeyler olabilir.

Son düzenleme:
İşte kendiniz çalıp kendiniz oynuyonuz ne güzel.
Beni alıntılamanın alemi yok o yüzden. Çekileyim aradan.
Ben bir yanlışlık göremedim. Her sorduğumda hain kelimesinin anlaminin sorgulanmasi,kardes kelimesinin anlaminin sorgulanmasi,kutsal bagin anlaminin sorgulanmasi derken geçiştirip gidiyorsun. Kardeş ve kutsal bağı anlamını soyluyoruz ama halen hain kelimesinin anlamida anlami.

Ne zamandır yazacağım unutup duruyorum işten güçten. Bugün karşıma çıkınca tekrardan aklıma geldi yazayım da bir rahatlayayım. Bu Kayalar Korsanları muhabbeti çıkmadan önce şu muhabbeti yapıyorduk hatırlayan varsa hatırlar acaba bu Beyazsakalın daha eski tayfa üyeleri olabilir mi mesela Rayleigh ile akran. Bende bu konuda şunu diyordum yaşlarını göze alarak Roger ile aşağı yukarı aynı dönemde korsan olduklarını düşünürsek Babalık'ın Rayleigh ayarı bir adamı ile karşılaşabiliriz emeki olmuştur vesaire diye yoksa Beyazsakal tayfası Roger Korsanları yanında çok toy kalıyor demiştim. Başka ihtimal bana saçma geliyordu. Kayalar korsanlarının çıkması ile bu durum aydınlanmış oldu çünkü öncelikle Roger kendi tayfasını daha önce kurmuş. Böylece babalığın tayfasının niye daha genç olduğu anlaşılıyor. Diğer bir durum babalığın tayfasında yaş olarak onlara yakın Oden diye bir herif çıktı ki en az Rayleigh ayarı bir adam olduğu belli. Böyle bir ikinci isim çıkarsa Babalık ve Marco, Jozu, Vista gibi adamlar eklenince Roger Korsanlarına güç olarak yaklaşan belkide aynı seviyelerde bir korsan tayfası oluşumu göze çarpmış olur. Son zamanlarda en çok merak ettiğim konulardan biri benim açımdan kısmen aydınlandı.
En az Rayleigh ayarı ne be Tombe. :artiz:

Ben bir yanlışlık göremedim. Her sorduğumda hain kelimesinin anlaminin sorgulanmasi,kardes kelimesinin anlaminin sorgulanmasi,kutsal bagin anlaminin sorgulanmasi derken geçiştirip gidiyorsun. Kardeş ve kutsal bağı anlamını soyluyoruz ama halen hain kelimesinin anlamida anlami.
Düşün işte bak. İşin mantıki ve vicdani boyutunu tartışma adamına bile geçmemişim. Daha ilk basamakta çöküyor olayınız. Çökmese diğer basamaklardan da çökertecem de ne gerek var.
İşin basicinde hatalı olduğunuz gerçeği kabak modu açmış.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık