Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Danaya girme usulü olamaz, olsa da işe yaramaz. Yani birkaç kişi olabilir ama bu sorunu çözmez. G4'lü Luffy'nin vuruşlarının ne kadar etkili olduğunu(daha doğrusu olamadığını) gördük. Orada bir değil 5 Luffy olsa da fayda etmeyecekti yani. Olay başka. Kaido'nun bir eşik değeri var. Onu aşamayan zarar veremiyor muhtemelen. Luffy'nin yapması gereken o değeri aşacak kadar güçlenmesi. Başka yol yok.
Herkesin bir eşik değeri vardır :) Ben zaten danaya girme usulü olmasını beklemeyenlerdenim ya da istemeyenlerden de denebilir.

Bana göre olacak en fazla şey, son bölümde işareti verilmiş gibi olan Kid ve Luffy'nin beraber saldırması olur. Ki bu durumda da Dressrosa'da Law için olan olur, Luffy sonrasında tek devam edip işi bitirir bi şekilde. Drake desen bunlara katılır mı, o ligde değildir bence. Diğer novalar aday bile değil, Shutenmaru ve diğer Kinemon'un bahsettiği samuraylar ise ciddi adaylar. Ama her türlü Dressrosa senaryosu bekliyorum ben; yani ihale yine bir şekilde Luffy'ye kalacak forumdakiler genel itibariyle öyle istemese/beklemese de.

Asıl problem aralarında mübalağasız bir uçurum çizildi, bu nasıl kapanacak? Klasik Shounen mantığıyla gidersek, başta karakterimiz çok güçsüz gösterilir. Biz de "Aa bu herif nasıl inecek la?!" deriz, mangaka da ekmeğini yer. Lucci ve saz arkadaşları karşısında da Croco karşısında da aynı durum işlendi, tıpkı şimdi olduğu gibi. Ama sonra farklı şekilde aşıldı durum bu iki örnekte. Birinde villain'a ulaşmayı engelleyen bir şey vardı, Logia olması. Suydu, kandı bu aşıldı. Diğerinde ise (uyuz olduğum kavram) power-up devreye girdi. Sadece G2 değil, G3 diye bir koz da Luffy'ye verildi, öyle aşıldı. Şimdi hangi yoldan devam edilecek? Ejder formuyla alakalı ya da ölümsüzlüğüyle ilgili alengirli şeyler üzerinden mi Luffy ulaşabilecek Kaidou'ya? Yoksa G5'tir, uyanıştır bunlarla kafa kafaya dövüşerek mi yenecek? Üçüncü bir ihtimal de ikisinin harmanlanması tabi :) İkisi de çok çekici gelmiyor şahsen ama Oda'nın güzel işleyeceğine dair her zamankinden de iyimserim, çünkü bu arka uzun zamandır hazırlandığı çok bariz. Böyle bir arkı ve böyle bir vs'yi batırmaz. Hep Croco'da olduğu gibi yenilgi(ler) tatmasını istiyordum burada Luffy'nin, o da oldu, hem de beklemediğim kadar güzel de oldu. Bakalım sonrası nasıl işlenecek.

Luffy diyelim güçlendi vurdu yumrukları Kaidoya işledi.Tek darbede bayılan adam kaç darbeye dayanabilir ki ? Mangaka en azından çaresiz bıraksaydı ama tek yedirtmeseydi Luffye.Şimdi kalkıp kalkıp duracak ve saçma gözükecek çünkü birde yarı zoan formunda koka basıp vurması var Kaidonun :gamyon:

@yyolcu

Evet, muhtemelen Dof'taki gibi olacak. Bir yerden sonra Luffy ve Kaido başbaşa kalacaktır.

Nasıl olacak ben de bilmiyorum ama bunca zamandır beklenilen Wano'da serinin en önemli mihenk taşlarından olan yonkou dövüşünü batırırsa Oda'nın en büyük başarısızlığı olur. Hayal kırıklığının ne boyutlarda olacağını anlatmaya bile gerek yok. Umarım güzelce kotarır şu işi.

@yyolcu

Evet, muhtemelen Dof'taki gibi olacak. Bir yerden sonra Luffy ve Kaido başbaşa kalacaktır.

Nasıl olacak ben de bilmiyorum ama bunca zamandır beklenilen Wano'da serinin en önemli mihenk taşlarından olan yonkou dövüşünü batırırsa Oda'nın en büyük başarısızlığı olur. Hayal kırıklığının ne boyutlarda olacağını anlatmaya bile gerek yok. Umarım güzelce kotarır şu işi.
Valla şu ark girişinden sonra güvenimi kazandı, o yüzden iyimserim :)

Luffy diyelim güçlendi vurdu yumrukları Kaidoya işledi.Tek darbede bayılan adam kaç darbeye dayanabilir ki ? Mangaka en azından çaresiz bıraksaydı ama tek yedirtmeseydi Luffye.Şimdi kalkıp kalkıp duracak ve saçma gözükecek çünkü birde yarı zoan formunda koka basıp vurması var Kaidonun :gamyon:
Kaido'nun silahına bir odak var. Kairoseki olma ihtimali çok fazladır.

Muhabbeti ben de hatırlamıyorum ki, bir konuşma olduğunu hatırlıyorum sadece. Çok takıldığım bir şey değil, daha güzel bir giriş yapayım dedim, olmadı :oleyo::(

Ikisini de kaldırabileceğini hesaba katarak yazdım ben. En iyisi konuyu eşyaya falan uyarlama muhabbetini bitirelim, oradan çıkamıyoruz çünkü :oleyo:

Diğer dediğin ise benim birim olarak güçsüz örneğime giriyor biraz da. Sadece Akainu ve Kizaru üzerinden gidelim. İkisinin tek bedende olduğunu düşün bir de Akainu saldırırken Kizaru'nun arkadan saldırdığını falan, her birinin ayrı iradesi olduğunu düşün. Hangisi daha etkili olur sence?
İkisini de kaldırabilmek olarak değilde sınırına gitmek olarak düşün farkı anlıcaksın.Bak eline 10 kg dumbell al.Yorulana,gücünü 0layana kadar dumbell curl yap.Gücünün sınırı atıyom 10 tekrar olsun.10*10=100 kg dimi ? O zaman sen 100 kgyi 1 kere kaldıramazsın.Çünkü sen 10 kgyle en fazla 10 tekrar yapabiliyorsan bu senin 100 kg kaldıracak güçte olmadığını gösterir.Sayılar farazi bunu kendine uyarla görüceksin.:D

Bak bide bunu söyliyim.1 kg dumbella 500 tekrar yapabilirsin ama 500 kgyi 1 kerede kaldırmak için çok daha fazla zorlanırsın.Birim olarak az deme.Çünkü sen iki tarafıda aynı oranda arttırırsan yine aynı sonucu elde edersin.Yani ha 1 ha 100 farketmez.

Aka-Kizaru örneğinde şöyle düşün.İkisini tek bedende topluyorsun değil mi ? O zaman ikisinin de savunmasını tek bedende düşüneceksin.Yani oluşturduğumuz bu yeni kişiliğin savunma gücü Aka’nın savunma gücü+Kizaru’nun savunma gücü olucak.Savunmada ikisinin savunmaları toplamı olucak.Saldırıda aynı şekilde olucak.Şimdi bu ikisinin toplam savunma gücünü düşün.Aka ya da Kizaru açık bulup saldırı yapsa bile öyle çok çok büyük boyutlarda hasar veremez.Çünkü karşısındaki savunma gücü o saldırı gücünün çok üstünde.

Sen açık bulup hasar verme şansından dolayı 2 tane 1>1 tane 2 diyorsun.Ama öyle değil işte.Sen o iki tane biri tek bedende birleştirirsen ortaya çok üstün bir güç çıkar.

Konu ne bilmiyorum ama bir de tersten düşünün. :S 100 kiloluk bir yumruğu 10 tane de yesen durursun ama 1 tonluk bir yumruk yersin nakavt olursun. Hadi eyvallah. :oleyo2: @Hakili Yumruk
Aynen bende onu diyorum işte.:D

Muhabbet kısaca şu:2 tane 1 gücündeki adam mı daha güçlüdür yoksa 1 tane 2 gücündeki adam mı ?

Ben 1 tane 2 gücündeki adam diyorum.Yorumuna bakılırsa sende benim gibi düşünüyorsun.

Kaido'nun silahına bir odak var. Kairoseki olma ihtimali çok fazladır.
Kairoseki olmasa dahi çok fark etmezdi Hasan. Luffy'yi yamultan şey darbenin gücüdür.

Tek hamlede işi bittiği için söyleyeceğim şey biraz komedi duruyor farkındayım ama Kata dövüşünden boşuna k.hakisini güçlendirerek çıkmadı Luffy. Asıl dövüşe geldiğinde kolay kolay darbe almayacaktır. Zaten Kaido'ya gidene kadar arada çok ciddi bir düşmanla daha dövüşüp gücüne güç katacağı için aynı darbeyi bir daha yediğinde bilincini kaybetmeyecek seviyeye geleceğini düşünüyorum.

İkisini de kaldırabilmek olarak değilde sınırına gitmek olarak düşün farkı anlıcaksın.Bak eline 10 kg dumbell al.Yorulana,gücünü 0layana kadar dumbell curl yap.Gücünün sınırı atıyom 10 tekrar olsun.10*10=100 kg dimi ? O zaman sen 100 kgyi 1 kere kaldıramazsın.Çünkü sen 10 kgyle en fazla 10 tekrar yapabiliyorsan bu senin 100 kg kaldıracak güçte olmadığını gösterir.Sayılar farazi bunu kendine uyarla görüceksin.:D

Bak bide bunu söyliyim.1 kg dumbella 500 tekrar yapabilirsin ama 500 kgyi 1 kerede kaldırmak için çok daha fazla zorlanırsın.Birim olarak az deme.Çünkü sen iki tarafıda aynı oranda arttırırsan yine aynı sonucu elde edersin.Yani ha 1 ha 100 farketmez.

Aka-Kizaru örneğinde şöyle düşün.İkisini tek bedende topluyorsun değil mi ? O zaman ikisinin de savunmasını tek bedende düşüneceksin.Yani oluşturduğumuz bu yeni kişiliğin savunma gücü Aka’nın savunma gücü+Kizaru’nun savunma gücü olucak.Savunmada ikisinin savunmaları toplamı olucak.Şimdi bu ikisinin toplam savunma gücünü düşün.Aka ya da Kizaru açık bulup saldırı yapsa bile öyle çok çok büyük boyutlarda hasar veremez.Çünkü karşısındaki savunma gücü o saldırı gücünün çok üstünde.

Sen açık bulup hasar verme şansından dolayı 2 tane 1>1 tane 2 diyorsun.Ama öyle değil işte.Sen o iki tane biri tek bedende birleştirirsen ortaya çok üstün bir güç çıkar.

Aynen bende onu diyorum işte.:D

Muhabbet kısaca şu:2 tane 1 gücündeki adam mı daha güçlüdür yoksa 1 tane 2 gücündeki adam mı ?

Ben 1 tane 2 gücündeki asam diyorum.Yorumuna bakılırsa sende benim gibi düşünüyorsun.
Konuyu bilmesem de evet. :oleyo2:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık