Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Oynayamazlar. Abi bu histeri nedendir bilmiyorum, fazla Bleach izleyip geliyor herhalde insanlar, sonra One Piece yorumluyorlar.
Bıleç tek atma üzerine kurulu zaten.Feyri teylden tek farkı biz feyri teiliz demiyorlar.One piece de bleachden daha net ve über güçler var ama ne kısmet ise denk gelmiyorlar bir türlü.Karakterler illa 3 5 gün savaşıcak derecede denk oluyorlar.

Katakuri denk getirdi ve uçurdu.Yukarıda saydığım isimlerin Katakuriden çok daha güçlü saldırıları vardır.Olaya hız,haki seviyesi,dövüş kabiliyeti ve deneyimi girerse Luffy rakip olamaz şu seviyesi ile.Belki hız ve dövüş becerisi olarak yetişebilir.

E elbette ne sandın? Meyvesiz de aynı olurdu üstüne. Bir adamın elinden çıkan fantastik bir hikayeyi olduğumuzu unutuyorsun sanırsam.
Yapamaz o dediğini kendi serisi içinde tutarlı olması lazım oldu da bu zamana kadar.Garp 30 olmadan dağ parçalayan yumruk atamıyorsa 17 yaşındaki luffy nasıl atacak ? Adam seri içinde bazı kural ve prensiplere bağlı anlıyorsun umarım.
Ha sen önyargılı kişisel görüşünü bilgi diye mi veriyorsun millete? Ben bundan 50 tane yorum çıkarırım.
E. Oda'nın "Ace'i yaratırken öldürmeyi planlamıştım" dediği röportajı da bulur musun? Ben çok üşendim de :D
Hayır tam 3 yıl fark olarak aldım genel bilgi öyleydi hatalıysa tekrar bakacağım boş vakitte.Ace'i yaratırken öldürmeyi planlaması onun seri içerisinde geleceği noktaya engel değil ki ? Tam tersine nasılsa senaryo gereği aradan çıkaracağım diye uçuk bir karakter olarak bile tasarlayabilir geleceğini.Nasılsa o geleceği çizmekten senaryo sayesinde kurtulacak mangaya bir engel oluşturmuyor.Ama değişiklik yapsaydı diğer ölmeyen karakterler gibi o zaman ileride sorun teşkil edebilirdi.Bu yüzden zorunluluk diyor olabilir.

Bıleç tek atma üzerine kurulu zaten.Feyri teylden tek farkı biz feyri teiliz demiyorlar.One piece de bleachden daha net ve über güçler var ama ne kısmet ise denk gelmiyorlar bir türlü.Karakterler illa 3 5 gün savaşıcak derecede denk oluyorlar.

Katakuri denk getirdi ve uçurdu.Yukarıda saydığım isimlerin Katakuriden çok daha güçlü saldırıları vardır.Olaya hız,haki seviyesi,dövüş kabiliyeti ve deneyimi girerse Luffy rakip olamaz şu seviyesi ile.Belki hız ve dövüş becerisi olarak yetişebilir.
Aokiji dediğin adam, WBler'in ikinci adamı Jozu'ya, Jozu'nun babalığı ölecek olup da dikkati dağılana kadar gözle görülür bir zarar veremiyor.
Katakuri demişsin, Katakuri dediğin adam kimdir? Rayleigh'nin deyişiyle "Dünyanın en güçlüleri arasında nadir bulunan, geleceği görme gücüne sahip" biri. Hani bırak her adamı, en güçlüleri arasında nadir bir yetenek(Bu yeteneğe şimdi Luffy de sahip)
Adamın yeteneği dokunulmamak üzerine. Kata dediğin adam Luffy'nin karnına ilk gömüşü gücünü uyandırıp Luffy ilk kez karşılaştığında. Ona rağmen indiremiyor Luffy'i. Garp, Katakuri kadar açık vermeden dövüşeceğini mi düşünüyorsun? Luffy'nin mantrası bu kadar geliştikten sonra sap gibi her saldırıyı yiyeceğini mi sanıyorsun?Garp şu an Luffy'nin karşısına çıksa, kafasına g4 bondman gömmeyeceğini mi sanıyorsun? Kolay değil o kadar. Klasik eski gösterilen karakterleri olduğunun 50 katı yüceltme şenliği v50

12 tür olsa güzel olur. Beyazsakalınki en iyi bisentoymuş bir de :D

Şu Shanks'in kullandığı kılıç saber mesela. Buggy'ninki Cutlass (Türkçesini bilmiyorum). Jackinki Shotel. Diamante'ninki rapier (düz hali) ve urumi (yayılan hali). O kadar çok tür varki belli bir kalıba koyamıyorsun. Şu Mihawk'ın meyve bıçağı da kılıç mesela :D Kogatana (Küçük Katana) diyorlar. Çok da şey etmemek lazım :D
Tanıtım yazısında bunları hep yazmıştım.

Luffy artık en'ler arasına giriş yaptı. Artık Amirale karşı neler yapabilir onları konuşmamız gerekirken, Ace'le kıyaslanıyor forumda. Şaka gibi.

Hayırdır lastikten bu kadar şey çıkabileceğini biliyor muydun yoksa? Hangi meyveyi yese onunla yine bu kadar güçlü olurdu. Bu Oda'nın işleyişine bağlı. Hatta hiç meyve yedirmeden salt hakiyle de istese bu kadar güçlü çizebilir. Ne zamandan beri Mangaka'nın eline karışabiliyoruz?

@Millennium Wizard

Aralarında o kadar yaş fark var. Ve ikiside 17 yaşına bastığında yola çıkıyor. Neyse o ay hesabını yok sayarsak bile zorlama bir şekilde eşit oluyor. Pek de önemli değil ama aradaki 1-2 ay. 1-2'in lafını yapmıyorum senin için.:D

Ama yine de Ace'in kesinlikle Wano'dan sonra Jinbei ile 5 gün savaşıp berabere kaldığı kesin. :D Ki o Jinbei'nin tamamiyle şu ankiyle aynı güçte olduğunu bile söyleyemeyiz. Hadi o da tamamiyle aynı olsun. Şimdiki Luffy Jinbei ile o kadar dövüşür berabere kalır mı? :D
Yok jinbei falan diyorsun da bu adamın 2 yıl efsaneden özel eğitim almadan bunları yaptığını çöp tayfayla wanoya girdiğini unutuyorsun sanırım.Amiralleri bile yollamadılar samuray belasına.O yüzden ace'in yaptıkları büyük başarıdır.Ezikler toplanmış dalma planı yapıyorlar tek başına Shanks'in inine giriyor.Adamlar kötü niyetli olsa ace cacık oldu.Ama o cesaret var adamda.Wb karşısında da belli oluyor zaten. 2 yıl öyle bir eğitim alsa düşünemiyorum bile ben.Ayrıca luffynin o saydığın başarıları müttefik toplama yardımıyla oluyor.Adam tek kendi tayfasıyla girip çıkmadığı yer kalmamış.Ben eminim karşısına 3 lord çıksa indirirdi moria gibilerini çıkmaması aksini ispatlamıyor dövüşte güçlenir en kötü yine indirirdi.

Aokiji dediğin adam, WBler'in ikinci adamı Jozu'ya, Jozu'nun babalığı ölecek olup da dikkati dağılana kadar gözle görülür bir zarar veremiyor.
Katakuri demişsin, Katakuri dediğin adam kimdir? Rayleigh'nin deyişiyle "Dünyanın en güçlüleri arasında nadir bulunan, geleceği görme gücüne sahip" biri. Hani bırak her adamı, en güçlüleri arasında nadir bir yetenek(Bu yeteneğe şimdi Luffy de sahip)
Adamın yeteneği dokunulmamak üzerine. Kata dediğin adam Luffy'nin karnına ilk gömüşü gücünü uyandırıp Luffy ilk kez karşılaştığında. Ona rağmen indiremiyor Luffy'i. Garp, Katakuri kadar açık vermeden dövüşeceğini mi düşünüyorsun? Luffy'nin mantrası bu kadar geliştikten sonra sap gibi her saldırıyı yiyeceğini mi sanıyorsun?Garp şu an Luffy'nin karşısına çıksa, kafasına g4 bondman gömmeyeceğini mi sanıyorsun? Kolay değil o kadar. Klasik eski gösterilen karakterleri olduğunun 50 katı yüceltme şenliği v50
Aokiji ile aralarında bir sey olduğu bile meçhul.Aokijinin tek atması için dokunması dahi yetiyor ve sol kol denilecek Jozu saf dışı kalıyor direk.Aynı arkta binek hayvanı olmuşluğu da var.Milleti ne olduğuna dahi bakmadan oyuncak yapan meyve var,hipnoz ile milleti mal edenler var.Jozu gibi hayvanın dahi kurtulamadığı ipler var.Tek sorun bu güçlerin mutlaklığı gösterilmeyip bir şekilde adam olayın içinden sıyrılıyor.

Yok jinbei falan diyorsun da bu adamın 2 yıl efsaneden özel eğitim almadan bunları yaptığını çöp tayfayla wanoya girdiğini unutuyorsun sanırım.Amiralleri bile yollamadılar samuray belasına.O yüzden ace'in yaptıkları büyük başarıdır.Ezikler toplanmış dalma planı yapıyorlar tek başına Shanks'in inine giriyor.Adamlar kötü niyetli olsa ace cacık oldu.Ama o cesaret var adamda.Wb karşısında da belli oluyor zaten. 2 yıl öyle bir eğitim alsa düşünemiyorum bile ben.Ayrıca luffynin o saydığın başarıları müttefik toplama yardımıyla oluyor.Adam tek kendi tayfasıyla girip çıkmadığı yer kalmamış.Ben eminim karşısına 3 lord çıksa indirirdi moria gibilerini çıkmaması aksini ispatlamıyor dövüşte güçlenir en kötü yine indirirdi.
İyi de Luffy’nin Wano’ya gelene kadar yaptığı ortada. Adam türlü türlü belalar ile uğraştı da geldi. Ace kimlerle uğraştı da geldi Wano’ya?

Ayrıca bir Luffy’nin Wano’ya geldiği zamana bakıyoruz, bir de Ace’in geldiği zamana. Luffy’yi yonko bekliyor Wano’da. Peki ya Ace’i?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık