Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu da Crocodile'ın MF de arkasından o hızla gelen Jozu'yu fark etmesi. Bazılarının tabiriyle alabastada düz yumruklardan kaçamayan adam burada o hızla gelen adamı fark ediyor.

Bu da Dof ile arasında geçen olaydan. En alt panele dikkat. Bir üst panelde ağzı kulaklarında olan Dof'un Crocodile'ın saldırısndan sonra ki yüz ifadesi. Şuan da gördüğümüz Dof'u fiziksel gücü yüksek diye övenler olur. Burada Crocodile'ı ise bu konuda gömerler. Tabi yav adam Luffy'nin düz yumruklarına yenildi. :/

Şu weevil denen adam büyük bir balon çıksa ne güzel olur, bu kadar büyütülmesinde ki sebebin eski bir amiralin kolunu alması hakkındaki spakülasyonlar mı yoksa beyaz sakalın oğlu olması zırvalığı mı ya da kizarunun boş yere laf ebeliği yapması mı anlamadım. Hayır odanın ağzından bu adamın gücüne dair (mangada) net bir şey söylendi de ben mi kaçırdım anlamadım, şunu da söylemeden edemiyecem. E.oda'nın bir röportajında söylenmiş galiba bugüne kadar luffy'nin en büyük düşmanı olacak kişi çok yakında gelecek gibi yine spakülasyona yer veren bir açıklama ile weevil bağdaştırılıyor. Açıkcası bu kadar salakça tanıtılmış bir karakterin luffy'nin en büyük düşmanı gibi bir olasılığını bile kabullenemiyorken gerçekten çıkarsa büyük bir hayal kırıklılığı olur benim için.
Valla Oda göstereceğini gösterdi bence 1 vs WB tayfasının bir kısmı yapmış. Köy falan yanıyordu. Boş çıkıcağını sanmamakla birlikte final boss olacağını düşünmüyorum. Ancak bir level up olabilir.

Alabasta Croco'yla mf Croco'yu bir tutmuyorum.Tartışmada Croco'nun güçlü olup olmadığıyla başlamadı.Sen ''Mf Croco amiralleri tutabilir ve kapışabilir'' tarzı bir mesaj yazdın ben bunun üstüne seni alıntıladım.Croco'nun GL'nin ilk yarısında güçlü olması onu amirali tutacak seviyeye getirmiyor.Dof Croco'nun kafasını kesmediyse Croco'da o zaman haki vardır anlamı çıkmaz.Madem haki vardı neden Alabasta'da kullanmadı ? Mf ne kadar iyi işlendi ki bunun üzerinden Croco'yla ilgili net tespitler yapabiliyorsun ? Croco'ya mf de itibar iadesi yapıldı orası belli bir şey zaten de bu nasıl Croco'yu Dof muhattabı ya da çok güçlü yapıyor ?

Dokunulmazlık konusu dediğim gibi değişik bir durum.Her olayda karşımıza çıkmayan bir durum.2'dir 3'tür Smoker örneğini veriyorum.2y önceki Luffy ve Smoker'ı kıyaslasan net bir şekilde Smoker üstündü denemez bana göre.Sırf dokunulmazlığın avantajıyla Luffy'e dokundu.Luffy dokunabilse Smoker'ı da benzetebilirdi bir şeylere.Al Croco'yu tartışıyoruz.Bi su ile dokunulmazlık avantajını yitirince gsiz Luffy'nin yumruklarına inledi.

Bunu diyorsan altını doldurucaksın o zaman hacı.Bak yukarıda dedim sana gsiz Luffy'nin yumruklarına yamulan adam Croco.Ki bu Luffy bildiğin köyünden yeni çıkan Luffy'di daha.Şimdi bu olaydan sonra Croco ID'ye Luffy ise yoluna devam edip sürekli güçlü kişilerle karşılaştı ve doğal olarak gelişme imkanı Croco'dan daha fazla oldu.Luffy'nin Croco'dan daha fazla potansiyeli olduğunu düşünürsek Croco farkı nasıl kapatıpta bir de Luffy'nin önüne geçmeyi başardı ? Hapishanedeki bir adam dışarıda sürekli gerçek dövüşlere katılan adamdan daha mı fazla gelişti diyorsun ?
Ben de diyorum ki sana jozunun saldırısı ile luffy nin alabasta yumuruğu nasıl aynı etkiyi yapıyor hepsini söyledim ben sana. Luffy nin tabi ki daha fazla potansiyeli var ama ben be diyorum alabastada zaten croco daha güçlüydü o yüzden bu fikri destekliyorum zaten. 2 sene içinde geçmiştir her türlü luffy. Dofi ile nasıl mı kapışıyor ? Bunu Oda ya sorman gerekir o kapıştırdı. Diyorum ki alabasta da hakinin H si yoktu sen alabastada neden haki kullanmadı diyorsun. Ben diyorum ki croco iade aldı diyorum sen nasıl olur da İD deki adam luffy den güçlü olur diyorsun.Ben sana sorunun cevabını yazdım zaten dedim ki mf crocosu ile alabasta crocosu bir değil. Alabasta’da bence croco luffy den daha güçlüydü ve mf de aynı şekilde. Amirallerle kapışabiliyor dan kastım kafa kafaya bir dövüş değil. Bak kizaru ne yapıyor ? Luffy hiçbir şeymiş gibi sağ sola tekmeliyor aynı şekilde aokiji gelişi güzel mızrak saplıyor. Croco ise luffy den ziyade onların karşısında daha ağır kalır ve gelişi güzel sağ sola uçuramazlar crocoyu bunu demeye çalışıyorum. Ha bunu neye dayanarak söylüyorum adam sengoku,dofi ve mihawk gibi kişiler tarafından kaale ve ciddiye alınıyor. Amirallerin ve mihawkın crocodan güçlü olduğu kesin zaten. Son olarak bir insanı meyvesi ve hakisi güçlü yapmaz mı ? Tamam işte smoker da duman meyvesini aldı ve logia’nın avantajlarına ulaştı bu kadar basit. Sonra noldu haki çıktı ama luffy hala dokunamıyor demekki luffy yeterince güçlü değil onlara dokunmak için. Sonra naptı çalıştı haki öğrenip güçlendi şimdi onlara dokunup yenebilir. Önce onlara dokunmak için haki öğrenmesi gerekiyor yani gelişmesi gerekiyordu.

Ben de diyorum ki sana jozunun saldırısı ile luffy nin alabasta yumuruğu nasıl aynı etkiyi yapıyor hepsini söyledim ben sana. Luffy nin tabi ki daha fazla potansiyeli var ama ben be diyorum alabastada zaten croco daha güçlüydü o yüzden bu fikri destekliyorum zaten. 2 sene içinde geçmiştir her türlü luffy. Dofi ile nasıl mı kapışıyor ? Bunu Oda ya sorman gerekir o kapıştırdı. Diyorum ki alabasta da hakinin H si yoktu sen alabastada neden haki kullanmadı diyorsun. Ben diyorum ki croco iade aldı diyorum sen nasıl olur da İD deki adam luffy den güçlü olur diyorsun.Ben sana sorunun cevabını yazdım zaten dedim ki mf crocosu ile alabasta crocosu bir değil. Alabasta’da bence croco luffy den daha güçlüydü ve mf de aynı şekilde. Amirallerle kapışabiliyor dan kastım kafa kafaya bir dövüş değil. Bak kizaru ne yapıyor ? Luffy hiçbir şeymiş gibi sağ sola tekmeliyor aynı şekilde aokiji gelişi güzel mızrak saplıyor. Croco ise luffy den ziyade onların karşısında daha ağır kalır ve gelişi güzel sağ sola uçuramazlar crocoyu bunu demeye çalışıyorum. Ha bunu neye dayanarak söylüyorum adam sengoku,dofi ve mihawk gibi kişiler tarafından kaale ve ciddiye alınıyor. Amirallerin ve mihawkın crocodan güçlü olduğu kesin zaten. Son olarak bir insanı meyvesi ve hakisi güçlü yapmaz mı ? Tamam işte smoker da duman meyvesini aldı ve logia’nın avantajlarına ulaştı bu kadar basit. Sonra noldu haki çıktı ama luffy hala dokunamıyor demekki luffy yeterince güçlü değil onlara dokunmak için. Sonra naptı çalıştı haki öğrenip güçlendi şimdi onlara dokunup yenebilir. Önce onlara dokunmak için haki öğrenmesi gerekiyor yani gelişmesi gerekiyordu.
Gsiz Luffy'nin yumruklarına yamulacak seviyeden Jozu'nun tek yumruğuna dayanacak seviyeye geldi diye çok güçlü olmadı.Tek yumruktan güç kıyası yapıp Croco'yu güçlü ilan ediyorsun ve hatta mf Luffy'den güçlü ilan ediyorsun.Orda Jozu dövüşe devam etse Croco'nun bir varlık göstereceği ne malum ? Kaldı ki ID işkenceye uygun bir yer.Yani acı eşiği yükseldiyse Jozu'nun yumruğu bile bi nebze anlaşılır.Ama sırf acı eşiği yükseldi diye de Mf Luffy seviyesinde olmaz.

Hakinin h si yoktu o yüzden Alabasta'da kullanmadı demekte yeterli bir açıklama değil.Mangaka düşünmüyor mu yani ''Ulan ben bu adama Alabasta'da haki kullandırmadım şimdi kullandırsam garip olucak'' diye ? Mangaka kendisiyle çelişmemek için dediğin şeyi yapmaz zaten.Croco'ya anca 2y sonra haki verir.Croco aide aldı deyip bunu illa mf Luffy'den güçlü olmasına bağlamakta bana göre doğru değil.Mf Croco'ya baktığımda ben ''Oda bu adamın normalde daha güçlü olması gerektiğini fark etti ve güçlü isimlerle karşılaştırarak daha güçlü döneceğinin sinyalini verdi'' diye yorumlardım.Mangaka neden Croco'yu güçlü isimlerle sadece karşılaştırdı ? Yani neden o güçlü adamlarla karşılaşması kısa süreli karşılaşmadan ileriye gitmedi ? Çünkü o karşılaşmaların süresi uzasa Croco için hiç iyi olmazdı ve mangaka o vermek istediği sinyali veremezdi bana göre.

Sonra noldu haki çıktı ama luffy hala dokunamıyor demekki luffy yeterince güçlü değil onlara dokunmak için. Sonra naptı çalıştı haki öğrenip güçlendi şimdi onlara dokunup yenebilir. Önce onlara dokunmak için haki öğrenmesi gerekiyor yani gelişmesi gerekiyordu.
Şu kısımdaki mantığını hiç anlamadım.Yani logiaya dokunmak sadece güçlü olmakla mı mümkün oluyor ? Mf Luffy'den güçsüz olupta haki kullanabilen karakterler var.Yani Luffy'den güçsüz bir karakter haki kullanabiliyorken logiaya dokunmayı nasıl güçlü olmaya bağladın ?

Alabasta Croco-Alabasta Luffy kıyasına tekrar girmicem.Sadece hiç katılmadığımı söyleyeyim.Arada dediğin gibi çok güç farkı varsa mangaka Croco'yu yedirtmezdi.Zaten rakibin sana dokunma avantajını bulup seni inletebiliyorsa o zaman rakipten çok güçlü değilsindir demek bana göre.

Gsiz Luffy'nin yumruklarına yamulacak seviyeden Jozu'nun tek yumruğuna dayanacak seviyeye geldi diye çok güçlü olmadı.Tek yumruktan güç kıyası yapıp Croco'yu güçlü ilan ediyorsun ve hatta mf Luffy'den güçlü ilan ediyorsun.Orda Jozu dövüşe devam etse Croco'nun bir varlık göstereceği ne malum ? Kaldı ki ID işkenceye uygun bir yer.Yani acı eşiği yükseldiyse Jozu'nun yumruğu bile bi nebze anlaşılır.Ama sırf acı eşiği yükseldi diye de Mf Luffy seviyesinde olmaz.

Hakinin h si yoktu o yüzden Alabasta'da kullanmadı demekte yeterli bir açıklama değil.Mangaka düşünmüyor mu yani ''Ulan ben bu adama Alabasta'da haki kullandırmadım şimdi kullandırsam garip olucak'' diye ? Mangaka kendisiyle çelişmemek için dediğin şeyi yapmaz zaten.Croco'ya anca 2y sonra haki verir.Croco aide aldı deyip bunu illa mf Luffy'den güçlü olmasına bağlamakta bana göre doğru değil.Mf Croco'ya baktığımda ben ''Oda bu adamın normalde daha güçlü olması gerektiğini fark etti ve güçlü isimlerle karşılaştırarak daha güçlü döneceğinin sinyalini verdi'' diye yorumlardım.Mangaka neden Croco'yu güçlü isimlerle sadece karşılaştırdı ? Yani neden o güçlü adamlarla karşılaşması kısa süreli karşılaşmadan ileriye gitmedi ? Çünkü o karşılaşmaların süresi uzasa Croco için hiç iyi olmazdı ve mangaka o vermek istediği sinyali veremezdi bana göre.

Şu kısımdaki mantığını hiç anlamadım.Yani logiaya dokunmak sadece güçlü olmakla mı mümkün oluyor ? Mf Luffy'den güçsüz olupta haki kullanabilen karakterler var.Yani Luffy'den güçsüz bir karakter haki kullanabiliyorken logiaya dokunmayı nasıl güçlü olmaya bağladın ?

Alabasta Croco-Alabasta Luffy kıyasına tekrar girmicem.Sadece hiç katılmadığımı söyleyeyim.Arada dediğin gibi çok güç farkı varsa mangaka Croco'yu yedirtmezdi.Zaten rakibin sana dokunma avantajını bulup seni inletebiliyorsa o zaman rakipten çok güçlü değilsindir demek bana göre.
Son kısım için cevap yazacağım diğer konuyu uzatmanın manası yok çünkü.

Haki çalışarak öğrenilir değil mi. Yani o karakter 2.0 seviyesindeyse haki öğrenerek 3.0 seviyesine çıkar. Bu güçlenmektir. Haki kullanan kişi çok güçlüdür diye bir şey yok zaten. Haki öğrenirsin güçlenirsin ve öncekinden daha güçlü olursun benim kastetmek istediğim bu.

Valla Oda göstereceğini gösterdi bence 1 vs WB tayfasının bir kısmı yapmış. Köy falan yanıyordu. Boş çıkıcağını sanmamakla birlikte final boss olacağını düşünmüyorum. Ancak bir level up olabilir.
o kadar şey yazdım da mantık çerçevesinde tartışılacak birine benzemediğinden tek şunu söyleyim denizciler marineforda boşuna o kadar adam yığmış amiraller, shickiler filan hikayeymiş sadece weevil trollünü getirselermiş hepsini ezer geçermiş galiba. 1 vs WB tayfası demek tamamen senin hayal ürünün orada bazı wb'nin müttefiklerinden bahsediyor kizaru, wb tayfasının çöplerini diğer bir troll olan buggy de temizler. Güçlüde çıkabilir tamamen odaya kalmış tabi ama yazarın söylemlerini çarpıtıp karakterleri şişirmeseniz güzel olur.

o kadar şey yazdım da mantık çerçevesinde tartışılacak birine benzemediğinden tek şunu söyleyim denizciler marineforda boşuna o kadar adam yığmış amiraller, shickiler filan hikayeymiş sadece weevil trollünü getirselermiş hepsini ezer geçermiş galiba. 1 vs WB tayfası demek tamamen senin hayal ürünün orada bazı wb'nin müttefiklerinden bahsediyor kizaru, wb tayfasının çöplerini diğer bir troll olan buggy de temizler. Güçlüde çıkabilir tamamen odaya kalmış tabi ama yazarın söylemlerini çarpıtıp karakterleri şişirmeseniz güzel olur.
Öncelikle bana mantık çerçevesinde tartışılmayacak biri olmadığın için dedin kırıldım açıkcası. Benim sana tavsiyemse okuma seviyeni geliştirmen. Ben orada
WB TAYFASININ BİR KISMI
dedim. 1 vs All WB tayfası yazmadım. Lütfen okuma seviyenizi geliştirip ondan sonra bana mantıksız diyin iyi forumlar.

Toparlamak gerekirse Luffy Alabasta'da yendi Crocoyu ama tekrar dövüşse muhtemelen yenilecekti. MF de güçleri birbirine yakınlaşmıştı. Güncelde ise Crocodan güçlü. Anlaştık mı ?

Son kısım için cevap yazacağım diğer konuyu uzatmanın manası yok çünkü.

Haki çalışarak öğrenilir değil mi. Yani o karakter 2.0 seviyesindeyse haki öğrenerek 3.0 seviyesine çıkar. Bu güçlenmektir. Haki kullanan kişi çok güçlüdür diye bir şey yok zaten. Haki öğrenirsin güçlenirsin ve öncekinden daha güçlü olursun benim kastetmek istediğim bu.
O dediğinden bu mana çıkmıyordu işte.Her neyse benim dediğim de şu.2y önceki Smoker ve Luffy'e 2 gücünde haki verelim.Yani ikisinin de gücünü eşit arttıralım.O zaman Smoker Luffy'e üstün gelemez.Çünkü Smoker'ın Luffy'e üstün gelmesinin tek nedeni Luffy'nin hakiden yoksun oluşuydu.Bu avantajını kaybederse durum çok değişir.O yüzden Luffy Croco'ya da Smoker'a da o zaman dokunamadı diye bu isimler ondan çok güçlü olmuyor.Sadece hayati bir avantaja sahip oluyorlar.Ama bu durum çok istisna bir durum.Çünkü serinin ilerisinde haki bilen adam sayısı gittikçe çoğalıyor.Bunu sen Croco amiralleri tutar dediğin için söylüyorum.Amiraller de o hakinin babası var ve Luffy'e karşı tek avantajı olan dokunulmazlıkta gidiyor.Kısacası mf Croco'nun bir amirali tutmasını geçtim karşısında 10 dk yaşamayı başarırsa iyidir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık