Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ben Shanks'ı kılıç ustalığından çıkarmıyorum ama Shanks2ın gücünün sırf kılıç ustlığından gelmediğini vurgulamak istedim. Hakinin türleri kılıç ustalığından niye çıkarsın.

Çırak olmadıklrına dair:
http://mangalife.us/read-online/One-Piece-chapter-434-page-9.html
http://www.turkcraft.com/One_Piece/434/8
Bu ve bundan sonraki sayfaya bakarsan ne zaman kapıştıkları aşağı yukarı belli.
Burda mevzu elemanın Mihawk ile kapışması değil bak ben sana daha tutarlı olduğunu düşündüğüm bazı şeyler yazayım bu konu hakkında.

Mihawk vs Shanks olayının bir kereye özel olmadığını defalarca kapıştıklarını biliyoruz yani aşağı yukarı bu bilgi kesin.

Mihawk vs Shanks olayını bitiren şeyin, Kolun gitmesi olduğunu da biliyoruz bu bilgi de kesin.

Shanks'ın Mihawk'a Luffy'i anlattığını da biliyoruz bu bilgi de kesin.

Shanks'ın Mihawk'a Luffy'i anlatabilmesi için Luffy ile tanışması yani doğal olarak kolunun gitmiş olması gerektiğini de biliyoruz bu bilgi de kesin.

Haliyle Shanks'ın Mihawk'la Luffy ile olan macerasından sonra tekrar karşılaştığını ve bu karşılaşmanın ikisi arasında sürüp giden düello için olduğunu söylemek yanlış olmaz haliyle Shanks'ın tüm tayfasını toplamış olduğu zamanlarda bile Mihawk ile çekiştiği bence kesinlik kazanıyor yani ortada çıraklık yok.

Bu cevabı dikate alamam. Çünkü neye göre efsane nereden yalan olduğunu doğruladın. Ben bu bilgiyi duyalı 4-5 yıl olmuştur o yüzden kaynak bulamam ama olmadığına dair bak burada burada demişler tarzında demen gerek.

Öyle bir şey olmayacak. Çünkü Shanks'ın öyle bir amacı yok. İki Mihawk tek kollu bir adamla kapışmayacağını beyan etti. Olmayacak şeyi boşu boşuna tartışmam.
Mevzu sadece Shanks değil ki. Başka birini örnek ver. Yine değişmez. Ayrıca bizim tartıştığımız konu Shanks'ın amacı değil ki? Mihawk daha iyi kılıç ustası ama Shanks daha güçlü tezinin saçmalığını belirtiyorum ben. Öyle bir şey olamaz.

O bilgiyi ben de gerçek zannediyordum ama bu sitede öğrendim gerçek olmadığını. Sanırım @amaneden açıklamıştı. Hiçbir yerde bulamadığını.

Burda mevzu elemanın Mihawk ile kapışması değil bak ben sana daha tutarlı olduğunu düşündüğüm bazı şeyler yazayım bu konu hakkında.

Mihawk vs Shanks olayının bir kereye özel olmadığını defalarca kapıştıklarını biliyoruz yani aşağı yukarı bu bilgi kesin.

Mihawk vs Shanks olayını bitiren şeyin, Kolun gitmesi olduğunu da biliyoruz bu bilgi de kesin.

Shanks'ın Mihawk'a Luffy'i anlattığını da biliyoruz bu bilgi de kesin.

Shanks'ın Mihawk'a Luffy'i anlatabilmesi için Luffy ile tanışması yani doğal olarak kolunun gitmiş olması gerektiğini de biliyoruz bu bilgi de kesin.

Haliyle Mihawk vs Shanks'ın Luffy ile olan macerasından sonra tekrar karşılaştıklarını ve bu karşılaşmanın ikisi arasında sürüp giden düello için olduğunu söylemek yanlış olmaz haliyle Shanks'ın tüm tayfasını toplamış olduğu zamanlarda bile Mihawk ile çekiştiği bence kesinlik kazanıyor yani ortada çıraklık yok.
Bu bakış açısına hiçbir şey demem. Gayet mantıklı. Benim buradaki tasavvurum; Roger zamanlarından sonra artık düellolara son verdikleri ve dost oldukları o buluşmalarınında onun sonucu olduğu. Zamanında rakip olan bu ikili sonuç çıkmayınca kapışmayı bırakmıştır Roger zamanında.

Mevzu sadece Shanks değil ki. Başka birini örnek ver. Yine değişmez. Ayrıca bizim tartıştığımız konu Shanks'ın amacı değil ki? Mihawk daha iyi kılıç ustası ama Shanks daha güçlü tezinin saçmalığını belirtiyorum ben. Öyle bir şey olamaz.

O bilgiyi ben de gerçek zannediyordum ama bu sitede öğrendim gerçek olmadığını. Sanırım @amaneden açıklamıştı. Hiçbir yerde bulamadığını.
@Tombe

Databook da mı geçmiş? Öyleyse onlar pek kaale alınmaz zaten.
Herkesin düşünmeden kabul ettiği Shanks'ın gücünü kaybetmediği yönündeki sözün geçtiği bir yer yok yani. Databook'ta geçtiği söylenen yer de herkesin kabul ettiği yer değil ki öyle olsa bile dediğin gibi kaale alınmaz. Kısacası öyle bir şey yok. :D

Herkesin düşünmeden kabul ettiği Shanks'ın gücünü kaybetmediği yönündeki sözün geçtiği bir yer yok yani. Databook'ta geçtiği söylenen yer de herkesin kabul ettiği yer değil ki öyle olsa bile dediğin gibi kaale alınmaz. Kısacası öyle bir şey yok. :D
Orada ortam olarak ne diyor şimdi? Anlamak amacıyla soruyorum.

O fiziksel ve zihinsel darbeleri kimden yemiş ? Nami'nin k.çı kırık yıldırımıyla Aka'nın magma yumruğu,Kizaru'nun lazerleri aynı seviyede mi ? Arcta BM'den sonra en güçlü kişi Kata ki o da BM'nin safında.Onun dışında Luffy'nin g4le BM'ye adam akıllı bir tane vurduğunu göremedim ben.Komutan bile etmeyecek kişilerden saldırı alması BM'yi amirallerden o kadar ayırmıyor.

Aynı şekilde denizcilerin yeni dünyanın hakimiyetini alması o kadar kolay değil.SS'de 1 tane yonko yok 4 tane yonko var.Hangi biriyle uğraşıcaklar ?
Birader ben senle daha öncede buna benzer tartışma yaptım yenisine girmicem çünkü ne dersem diyeyim aynı cevabı yazıyosun. Tekrar ediyom Bm 2 amirali alır.
Ayrıca yıldırımı Nami atmış, Enel atmış yada dogal olmuş yıldırım yıldırımdır.
Son olarak denizçilerin en güclü olmasının en büyük sebebi amiraller degiler sayılaranın aşırı fazla olması ve sınırsız kaynakları. Hatta amirallerin yerini doldurabiliyolar 2 tane hemen buldular bile ama Yonko çıkmıyo neden cünkü über güçlüler yok sayıları az anlayın şunu artık.

Bende sana saçma olmadığını belirtiyorum. Bir öncelikle Mihawk'ın Beyazsakal ile olan seviye ölçme olayı. İki Shanks'ın rakip olduğu klasman. Üç ve en önemlisi üstüne vura vura vurguladığım ama dikkate alınmayan Shanks sadece kılıç ustası değil. Mihawk ise kendini sırf kılıç ustalığına adamış. Ve kılıç ustalığından ve b.hakiden gelen bir gücü Yanında bu gücü pekiştiren k.haki. Ama anlamadığınız Shanks safkan bir kılıç ustası değil. Yani kendini sırf kılıç ustalığı bazında geliştirmiş biri değil. Bu yüzden bir zahmet kendini sırf kılıç ustalığında geliştiren Mihawk Shanks'dan daha iyi kılıç ustası olsun. Ama bu onu Shanks'tan daha güçlü biri yapmaz. Shanks vs Beyazsakal'ı gördük. Göğü deldiler. Malum h.hakinin hava olaylarını etkilediğini dair teori tahmini var. Şimdi Shanksla vs Mihawk kapışırken Shanks sadece kılıç ustalığını mı kullanacak? H.hakisini de, belkide Mihawk'dan üstün olan k. hakisini belkide b.hakili tekmesini de veya yeri gelecek yumruğunu da kullanacak. Bilmem anlatabiliyor muyum. Shanks'ın sadece kılıç ustalığı olmayacak. Mihawk'la kapışırken. Siz kafanızda kurarken gliba Shanks'ın Fatih'in Hakisini kullanmayacağını ve b. haki seviyelerinin hatta haki seviyelerinin aynı olacağını düşünüyorsunuz galiba. Tekrar diyeyim zaten Mihawk bu özellikleriyle yonkolardan sonra gelen güç klasmanında ve evrenin en güçlü kişilerinden. Buna rağmen inatla yonko seviyesine çıkarma çabaları sanki amiral seviyesi düşük bir seviyeymiş gibi yapılan bu yorumlar Mihawk'ı yüceltmek yerine düşürüyor. Ya da bu ünvanı Mihawk Shanks kolunu kaybettikten sonra artık birbirlerini rakip görmediklerinden ve Shanks bu yolda yüremediğinden almıştır. Bu da başka ihtimal. Şu an aynı mantıkla Koca Ana da kılıç kullanıyor ama Mihawk en iyi kılıç ustası ise Koca Ana'dan da güçlüdür mantığına çıkıyor ve bu denklemde yanlış.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık