Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Neye kaptıracan başka kendini :artiz:

Manga bire bir olursa bu adama oynayın diyorken fantazi yapma peşindeysen tabi orasını bilemem :rolleyes:
Dünyanın en güçlü adamını da gördük, Amiral içinden geçince ömrü yarım saate fixlendi. Hastaydı bilmem neydi şuydu buydu :( Unvana bakacaksak işimiz zor.

Çok basit bir şey aslında.Zoroda Crackerda kılıç ustası.Fakat Zoro kılıcı daha iyi kullanıyor,Crackerden daha güçsüz.
Aynı şekilde Tashigi kılıç ustası ve lawdan daha kılıç tekniklerine hakim.Law daha güçlü totalde.
Veya abartıyorum hatta.Vista Big Momadan daha iyi kılıç ustası fakat Big Mom daha güçlü.
Bu nasıl hayal oluyor anlamıyorum.Asıl senin mantığına göre Garp eline kılıç öğrenmeye başlayıp hafif ustalaşınca direkman Mihawktan güçsüz mü olacak?

Bir soru daha, Zoro dünyanın en iyi kılıç ustası olduğunda Zoro'dan daha güçlü bir kılıç ustası olacak mı?Diye sormuşsun.Hayır Zoro dünyanın en iyi kılıç kullanan ismi olacak.Ki OP evreninde kılıç ustalığı çook önemli bir mevki,yani bu onu seri sonunda ilk 5,6 karaktere sokabilecek bir feat verecek.
Fakat atıyorum Law bu potansiyelle gelişmeye devam ederse Zorodan daha güçlü olacak.(WB gibi düşün) kılıçta taşıyacak ve iyi kullanacak. Fakat Zoro kadar iyi kılıç kullanamayacak.

Kılıç ustalığı zaten sözlük manasında kılıç kullanma sanatını en iyi beceren kişi demek. Kılıcı eline alan herkesten güçlü demek değildir. Shanks,Mihawktan güçlüdür çünkü kılıç ustalığının yanında ekstra featleride vardır,sırf kılıca bağlı bir gücü yoktur.

Tekrar bağlıyorum maddeler halinde.
1.Mihawk en iyi kılıç ustasıdır.
2.Kılıç ustalığı seride önemli bir yerdedir o yüzden Mihawk seride önemli güce sahip biridir(Benim için en güçlü 5. korsan)
3.Fakat bir kişinin sadece kılıç ustalığında ilerlemesi gerekmez çok yönlü ilerleyen kişilerde olabilir.
4.Mihawk kılıç yönünde ilerleyen herkesi geçmiştir.Fakat totalde kılıç taşıyan herkesi yenecek diye bir kural olması mantığa aykırıdır.

Son not:Şey gibi düşünün mesela serideki en güçlü haki kullanıcısı dendiği zaman nasıl haki kullananan en güçlü insan olmuyorda en sağlam hakiye sahip oluyorsan,Mihawkın kılıç ustalığında aynı denklem var.

Son not 2:Seni alıntıladım ama senin görüşünü yanlış bulduğumdan daha fazla yaw Mihawk o ünvanı kimden aldı diyip kabul etmeyenleri daha fazla yanlış buluyorum.Sanki adam Odadan imzalı belge getrmek zorunda :D Seride geçmiş işte genel bilgi olarak.
Basit ama OP'de karşılığı yok diyorum. Sen yine hayallerinden bahsetmişsin. Zoro'nun daha iyi kullandığı ya da Cracker'in daha güçlü olduğu çıkarımları senin hayal dünyandan. Tashigi'nin daha hakim olduğu senin hayal dünyan. Mangada karşılığı yok. Tashigi sadece kılıçlar konusunda bilgili. Vista Big Mom konusu da aynı keza.
Garp eline kılıç alıp ustalaşırsa Mihawk'tan güçlüyse en iyi o olacak. Neden Mihawk'tan güçsüz olsun? Ama Garp'ın kılıcı var mı? Yok. WB'nin ve Kaido'nun da yok.

Haki örneği de yanlış. Çünkü seride öyle bir şey işlenmemiş. Aynı durum değil.

Çok basit bir mantıkla Zoro'nun Mihawk'ı geçmek için neden onu dövüşte yenmesi gerektiğini düşünürsen cevaba ulaşırsın. Ve benim sana sorduğum soruyu iyi anlamamışsın. Dİyorum ki, OP'de iki kılıç ustası savaşıyorlar. Hangisinin daha iyi olduğunu nasıl anlıyorsun?
Zoro Ryuma'yı yenmiştir. Bu doğruluğu kanıtlanmış bir bilgidir. Detaylar dışarıda bırakılarak bu sonucu yalanlayan hiç bir şey yoktur. Zoro Ryuma'yı yenmiş bir kılıç ustasıdır.
Şimdi detaylara gelelim. Zoro Ryuma'yı yenerken bedeninde Brook'un gölgesi bulunmaktadır. 33 Milyon Berilik sıradan bir korsan ve sıradan teknikleri.
Mihawk ve Shanks "Bir", sadece "1" düello yapmışlardır ve Mihawk'ın unvanından anladığımız kadarıyla bu düellonun kazananı Mihawk'tır. Detaylar dışarıda bırakıldığında Mihawk Shanks'ı yenmiş bir adamdır. Ama detaylar eklendiğinde sonucun nasıl olduğu veya ne olduğunu daha net kavrayabiliriz.
Shanks kılıç teknikleri hariç gücünü kullanmamış olabilir.
Shanks şimdiki kadar güçlü olmayabilir.
Pek tabi ki Mihawk Shanks'ın şimdiki seviyesinde olabilir.
Detaylar işin içine girdiğinde kavradığımız ya da kavramak istediğimiz tüm gerçekliği paramparça edebilir. Bu bağlamda Mihawk'ın seviyesi eldeki bilgilerle neticelendirilemez. Mihawk'a sadece eldeki bilgilerle Yonkou seviyesi demek fanlıktır. Doğrulukla alakası yoktur.
İyi forumlar.
Zoro-Ryuma örneği olmamış. Çünkü istisnai bir durum. Zoro ne dedi? ''Bu dövüş olmamış gibi davranacağım.'' Çünkü Ryuma Ryuma değildi. Alakasız yani.
Pek tabi Mihawk Shanks kadar güçlü olabiliyorsa, bunu düşünmek fanlık mı oluyor? O zaman ben fanım.
İyi forumlar.
Nasıl alakası yok? Kendin demişsin Shanks kılıç ustası diye. Eğer böyle düşünüyorsan bu soruların hepsine ihtimalli değil kesin cevapların olmalı ki düşündüğünün bir kaynağı olsun.

1. Cevabını bilmiyorsun ama Mihawk son savaşını Shanks ile yapmış ve ondan bu ünvanı almış gibi anlatıyorsun.Daha bu konuda cevabın yok. Buna cevabın yoksa Shanks konusundaki iddaalarının hepsi boş demektir.
2. Öyle bir mantık mı var ya? O zaman Roger'ın elinde de kılıç var. O da mı sadece kılıçla kral oldu. Mangaka kendisi diyor Shanks'ın dövüş stilini yeni belirliyorum diye. Buna yönelik bir sözü vardı geçenlerde daha.
3. Ünvanı aldığı zaman belli değil diyorum sana işte. Bu adamlar en son savaşlarını 15 sene önce yapmış. Shanks daha o zamanlar yonko değildi büyük ihtimal. Karakter tanıtımından da bunu görebilirsin. Keza Mihawk da öyledir. 15 sene önceki iki karakterin düellolarından nasıl böyle bir anlam çıkardın hayret. Sana göre zaten Mihawk alın teriyle, Shanks mangaka torpiliyle yonko olmuş. Pes
4. En iyi kılıç seviyesi senin bildiğin gibi yonkoya eşit ya da yonko üstü bir seviye değil. Roger, KK olduğunda gemisinde kılıç ustası var mıydı ? Vardı diyelim. Şimdi bu adam senin dediğin gibiyse Roger'a eşit ya da ondan sonraki en güçlü kişi mi? Hayır. Bu serideki güç dengesi şu: Korsan Kral,Yonko, Amiral( En iyi kılıç ustası burda).
Dostum sen çok farklı telden çalıyorsun ya. Ciddi söylüyorum yazdıklarının benim yazdıklarımla alakası yok. Çoğu dediğini ben iddia etmedim bile. :/

Dünyanın en güçlü adamını da gördük, Amiral içinden geçince ömrü yarım saate fixlendi. Hastaydı bilmem neydi şuydu buydu :( Unvana bakacaksak işimiz zor.
He bak doğru diyorsun, Dünyanın En Güçlü Adamı bire bir Amiralle kapıştı ne hallere geldi vah vah yazık adama ya, İnsan mevkinin hakkını verir :oleyo2:

Konu şenks olunca manganın bir anlamı yok ki.Kaido vs şenks konusu gayet gösteriyor bu durumu.
Heç sorma, sonra kabahat benim gibi Zoro fanlarına patlıyor :artiz:

He bak doğru diyorsun, Dünyanın En Güçlü Adamı bire bir Amiralle kapıştı ne hallere geldi vah vah yazık adama ya, İnsan mevkinin hakkını verir :oleyo2:

Heç sorma, sonra kabahat benim gibi Zoro fanlarına patlıyor :artiz:
Hastalığını falan söyleme demiş bir de. Sakın söyleme ilerde birgün. :D

Bana da Mihawk fanı dediler. Halbuki Shanks en sevdiğim 2.karakter. Mihawk ilk 3'de yok. 5'te bile olmayabilir. Hayreti mucip. :artiz:

Basit ama OP'de karşılığı yok diyorum. Sen yine hayallerinden bahsetmişsin. Zoro'nun daha iyi kullandığı ya da Cracker'in daha güçlü olduğu çıkarımları senin hayal dünyandan. Tashigi'nin daha hakim olduğu senin hayal dünyan. Mangada karşılığı yok. Tashigi sadece kılıçlar konusunda bilgili. Vista Big Mom konusu da aynı keza.
Garp eline kılıç alıp ustalaşırsa Mihawk'tan güçlüyse en iyi o olacak. Neden Mihawk'tan güçsüz olsun? Ama Garp'ın kılıcı var mı? Yok. WB'nin ve Kaido'nun da yok.

Çok basit bir mantıkla Zoro'nun Mihawk'ı geçmek için neden onu dövüşte yenmesi gerektiğini düşünürsen cevaba ulaşırsın. Ve benim sana sorduğum soruyu iyi anlamamışsın. Dİyorum ki, OP'de iki kılıç ustası savaşıyorlar. Hangisinin daha iyi olduğunu nasıl anlıyorsun?

Zoro-Ryuma örneği olmamış. Çünkü istisnai bir durum. Zoro ne dedi? ''Bu dövüş olmamış gibi davranacağım.'' Çünkü Ryuma Ryuma değildi. Alakasız yani.
Pek tabi Mihawk Shanks kadar güçlü olabiliyorsa, bunu düşünmek fanlık mı oluyor? O zaman ben fanım.
İyi forumlar.

Dostum sen çok farklı telden çalıyorsun ya. Ciddi söylüyorum yazdıklarının benim yazdıklarımla alakası yok. Çoğu dediğini ben iddia etmedim bile. :/
Zoro meselesi öyle olacak fakat bahsetmek istediğim nokta bu değildi işte tam olarak.
Hayal gücümden ziyade seri sanki bunu böyle işliyor.Teknikler,adamların felsefesi falan ne bileyim bu tartışma uzar.

İyi forumlar.

Bence yanlış düşünüyorsun bro rob luccinin açıklaması genel olarak çok doğru hatta çok güzelde örnek vermiş. Mihawk elinde kılıç tutan veya dövüşte kılıç kullanan herkesten güçlü değil bunun en güzel örneği BM ki bunuda rob lucci vermiş yinede anlayamamışsın. Kılıç ustalığı bir ustalık biçimi daha çok sadece kılıçla dövüşen insanlara verilen. Böylr bir ayrım var Op de. Tamamen dövüşü kılıca odaklı olan. Ki buna kör Ada'm bile dahil edilemez bence çünkü tam olarak kılıçla dövüşmüyor. Yer Çek'imi bişeyler fırlatma meteor indirme felanda var.
Hatta 1 eklemede yapim. Shanks meseleside aynı mantıkta olan bişey. Kılıç ustalığında rekabet etmişler güçte değil. Bunu şuna benzetebiliriz. Top sektirmede Ronaldoyla çok rahat kapışabilirim ama bu benim Ronalda kadar iyi futbolcu olduğum anlamına gelmez. Mihawkta kılıç ustalığında herkesi Tokat'lar ama güç konusunda younkoudan çok çok uzak bence. Ki seride mihawkı da gördük 2 younkouyuda yaptıklarına verdikleri imaj gösterdikleri güç bıraktıkları etkiye bakınca aynı seviyenin adamları değiller.

Son düzenleme:
Zoro meselesi öyle olacak fakat bahsetmek istediğim nokta bu değildi işte tam olarak.
Hayal gücümden ziyade seri sanki bunu böyle işliyor.Teknikler,adamların felsefesi falan ne bileyim bu tartışma uzar.
Neyse ben diyeceğimi dedim. Dediğin gibi çok da uzatmayalım. Hayırlı geceler.
Bence yanlış düşünüyorsun bro rob luccinin açıklaması genel olarak çok doğru hatta çok güzelde örnek vermiş. Mihawk elinde kılıç tutan veya dövüşte kılıç kullanan herkesten güçlü değil bunun en güzel örneği BM ki bunuda rob lucci vermiş yinede anlayamamışsın. Kılıç ustalığı bir ustalık biçimi daha çok sadece kılıçla dövüşen insanlara verilen. Böylr bir ayrım var Op de. Tamamen dövüşü kılıca odaklı olan. Ki buna kör Ada'm bile dahil edilemez bence çünkü tam olarak kılıçla dövüşmüyor. Yer Çek'imi bişeyler fırlatma meteor indirme felanda var.
Hatta 1 eklemede yapim. Shanks meseleside aynı mantıkta olan bişey. Kılıç ustalığında rekabet etmişler güçte değil. Bunu şuna benzetebiliriz. Top sektirmede Ronaldoyla çok rahat kapışabilirim ama bu benim Ronalda kadar iyi futbolcu olduğum anlamına gelmez. Mihawkta kılıç ustalığında herkesi Tokat'lar ama güç konusunda younkoudan çok çok uzak bence. Ki seride mihawkı da gördük 2 younkouyuda yaptıklarına verdikleri imaj gösterdikleri güç bıraktıkları etkiye bakınca aynı seviyenin adamları değiller.
Mihawk "elinde kılıç tutan" herkesten güçlü değil, diyorsun. Ve mangada bir ayrım olduğundan bahsediyorsun ama aksine ben olmadığını iddia ediyorum. "Bu kılıç ustası, şu kılıç kullanıcısı ya da bu kılıçta iyi ama diğeri daha güçlü," gibi bir şey geçiyor mu mangada? Geçiyorsa atın bilelim. Ama ben sana kılıç dışında, topaç, ağızdan alev üfleme, tekme vs. kullanıp da bunlara rağmen kılıç ustası sayılan bir karakter örneği verebilirim. Ya da meyve kullanıp kılıç ustası sayılan.

Mihawk vs Shanks meselesine gelirsek; tam olarak nasıl sadece kılıç yeteneklerini ölçtüklerini ve bunu nereden çıkardığını yazar mısın? Çünkü elimizde Zoro vs Mihawk gibi bir örnek var ama senin elinde bunu çürütecek bir şey olduğunu sanmıyorum. Shanks hangi güçlerini kullanmamış mesela?

Big Mom Mihawk'tan güçlü, Shanks Mihawk'tan güçlü, o güçlü, bu güçlü ama en iyisi Mihawk. Ve Zoro Mihawk'ı geçmek için güçlenmeye, Mihawk'ı yenmeye çalışıyor. "Seni şu an yeneceğimi düşünecek kadar aptal değilim," diyor. Neden? Çünkü Zoro Mihawk'tan daha iyi olması için ondan güçlü olması gerekmediğini bilmiyor. :)

Bu konuyu tartışmak bana garip geliyor ya.

Neyse ben diyeceğimi dedim. Dediğin gibi çok da uzatmayalım. Hayırlı geceler.

Mihawk "elinde kılıç tutan" herkesten güçlü değil, diyorsun. Ve mangada bir ayrım olduğundan bahsediyorsun ama aksine ben olmadığını iddia ediyorum. "Bu kılıç ustası, şu kılıç kullanıcısı ya da bu kılıçta iyi ama diğeri daha güçlü," gibi bir şey geçiyor mu mangada? Geçiyorsa atın bilelim. Ama ben sana kılıç dışında, topaç, ağızdan alev üfleme, tekme vs. kullanıp da bunlara rağmen kılıç ustası sayılan bir karakter örneği verebilirim. Ya da meyve kullanıp kılıç ustası sayılan.

Mihawk vs Shanks meselesine gelirsek; tam olarak nasıl sadece kılıç yeteneklerini ölçtüklerini ve bunu nereden çıkardığını yazar mısın? Çünkü elimizde Zoro vs Mihawk gibi bir örnek var ama senin elinde bunu çürütecek bir şey olduğunu sanmıyorum. Shanks hangi güçlerini kullanmamış mesela?

Big Mom Mihawk'tan güçlü, Shanks Mihawk'tan güçlü, o güçlü, bu güçlü ama en iyisi Mihawk. Ve Zoro Mihawk'ı geçmek için güçlenmeye, Mihawk'ı yenmeye çalışıyor. "Seni şu an yeneceğimi düşünecek kadar aptal değilim," diyor. Neden? Çünkü Zoro Mihawk'tan daha iyi olması için ondan güçlü olması gerekmediğini bilmiyor. :)

Bu konuyu tartışmak bana garip geliyor ya.
Gayette ayrım belirtilmiş kılıç ustası diye ismi bile var hatta yazarken kullanıyorsun. Ayrıca yazdıklarını Cidde'n anlamakta güçlük çekiyorum. Şimdi senin düşüncene göre BM bu listeye dahil mi değil mi mihawk Bm den daha mı güçlü ? Yoksa ayrımı sende kabul edip BM bir kılıç ustası değil mi diyorsun ? Ne demek istediğin pek net değil

Gayette ayrım belirtilmiş kılıç ustası diye ismi bile var hatta yazarken kullanıyorsun. Ayrıca yazdıklarını Cidde'n anlamakta güçlük çekiyorum. Şimdi senin düşüncene göre BM bu listeye dahil mi değil mi mihawk Bm den daha mı güçlü ? Yoksa ayrımı sende kabul edip BM bir kılıç ustası değil mi diyorsun ? Ne demek istediğin pek net değil
Dahil olduğunu söylemeye çalışıyorum. Onun dışında bir ton şeyden de bahsettim tabi. Neyse. :/

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık