Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Esas mevzu o değil. Asıl, ilk başta Mihawk'u yonkou olarak tasarlayıp sonrasında shichibukai yapmanın daha "badass" olacağına karar vermiş olma ihtimalini göz ardı etmemek lazım :a:..
Çok fena yerden yakaladın. O kadar erken tasarlanmış ve Shanks'a rakip olarak çizilmiş bir karakter de muhtemelen yonko olarak düşünülüyordu.

Luffy'nin büyük bir korsan olacağım demesi üzerine Shanks'ın şapkayı vermesi ve beni geç demesi.
Kimler olduğunu tam hatırlamasam da sonraki arklarda Shanks için büyük korsan denmesi ve epey tanınması.
Beyazsakal'ın Shanks'a sen kolsuz dönünce hepimiz şaşırdık demesi (kısmen)
Ardından, basamakları çok hızlı tırmandın demesi (genç yaşta yonko)

Bunlar bana göre Shanks'ın o zamandan yonko olduğuna direkt işaret.
Yeni çıkan bilgilerde o yıllarda imparator olduğunu kesinleştiren birşey yok.Fakat yazdıklarınla birlikte düşünülürse büyük ihtimalle öyle sezgilerim bana da öyle söylüyor.

Kilit laf beyazsakalın lafı.Senin gibi bir adam derken tam olarak ne kastediyor.Açıkçası Marco seviyesindeki birine bile vereceği tepki değil gibi.Sağ kol ayarı adama bile bu kadar şaşırmazdı herhalde.

Luffy'nin büyük bir korsan olacağım demesi üzerine Shanks'ın şapkayı vermesi ve beni geç demesi.
Kimler olduğunu tam hatırlamasam da sonraki arklarda Shanks için büyük korsan denmesi ve epey tanınması.
Beyazsakal'ın Shanks'a sen kolsuz dönünce hepimiz şaşırdık demesi (kısmen)
Ardından, basamakları çok hızlı tırmandın demesi (genç yaşta yonko)

Bunlar bana göre Shanks'ın o zamandan yonko olduğuna direkt işaret.
Shanks icin büyük korsan denmesi 10 yil sonraki dönemde oluyor degil mi? Zaten iyi bir korsan olduğunu kimse inkar edemez.

Shanks hala 30larinin sonunda ve genele bakınca yonkou icin genç bir yas. Brook 50 yıl öncesinden Roger'i hatırladığını düşünürsek Shanks için kisa zamanda yol aldığıni söylenmesi normal.

Yeni çıkan bilgilerde o yıllarda imparator olduğunu kesinleştiren birşey yok.Fakat yazdıklarınla birlikte düşünülürse büyük ihtimalle öyle sezgilerim bana da öyle söylüyor.

Kilit laf beyazsakalın lafı.Senin gibi bir adam derken tam olarak ne kastediyor.Açıkçası Marco seviyesindeki birine bile vereceği tepki değil gibi.Sağ kol ayarı adama bile bu kadar şaşırmazdı herhalde.
Kesin bilgi olsa zaten tartışamazdık. İki duruma da hala ihtimaller var. Ama bu söylediğiyle yonko olduğu ihtimali çok güçlendi bence.

Linlin en güçlü oğlunu sen kim oluyorsun diye aşağılıyorsa sağ kolların kol kaybetmesi o kadar da tuhaf karşılanmaz gibi. Ama Beyazsakal özellikle ne tür bir düşmanla karşılaştın diye soruyor.
Tabi bu başka yerlere çekilebilir.

Dediklerinize ek olarak; Shanks değilse, 4. Yonkou kimdi? Öyle biri olsa illaki duyardık. Bence de Shanks yonkouydu o zamanlar. Bu açıklamaya gerek bile yok.

Shanks icin büyük korsan denmesi 10 yil sonraki dönemde oluyor degil mi? Zaten iyi bir korsan olduğunu kimse inkar edemez.

Shanks hala 30larinin sonunda ve genele bakınca yonkou icin genç bir yas. Brook 50 yıl öncesinden Roger'i hatırladığını düşünürsek Shanks için kisa zamanda yol aldığıni söylenmesi normal.
Doğru yahu, büyük korsan lafı 10 yıl sonra söyleniyordu. Onu es geçelim. :/
Yine de diğer veriler güçlü.

Shanks, Roger öldükten hemen sonra maceraya başlıyor. Ondan 13 yıl sonra Luffy'nin yanında. 13 yıl bile basamakları tırmanmak için uzun süreyken ben 20 yılda geldiği yere hızlı tırmandın yorumunun yapılacağını sanmıyorum.

@F.M. Dostoyevski @ch3rl0b11n
Shanks ta o zamanlardan yonkou idiyse Wb ne demeye "Sonradan basamakları iyi tırmandın." dedi? Bu sözü Shanks'ın kolunu kaybettiği dönemden sonrası için söylüyor üstelik. Yani söylediğine göre tek kollu Shanks iyi tırmanmış basamakları. Yonkou olan birisi daha neyin basamaklarını tırmanacak ki?

Kesin bilgi olsa zaten tartışamazdık. İki duruma da hala ihtimaller var. Ama bu söylediğiyle yonko olduğu ihtimali çok güçlendi bence.

Linlin en güçlü oğlunu sen kim oluyorsun diye aşağılıyorsa sağ kolların kol kaybetmesi o kadar da tuhaf karşılanmaz gibi. Ama Beyazsakal özellikle ne tür bir düşmanla karşılaştın diye soruyor.
Tabi bu başka yerlere çekilebilir.
Aynen sağ kolları o kadar ciddiye alacağını sanmıyorum beyazsakalın hele egolu olduğu düşünülürse.

Shanks düşmanın ne olduğunu söylese Wb aşırı gülmekten kalp krizi geçirir ve ruhunu teslim ederdi herhalde. :D Serinin akışı baya değişirdi mf olmayacağı için. :/

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık