Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ayrıca eklemem gerek, Aisa'da seride gördüğümüz en güçlü gözlem hakilerinden biri var. Seneleridir mantra kullanan adamlar beceremezken, bırak kendi adasını başka adalardaki insanların nerede olduğunu, ne hissettiğini, neler yapacağını sezebilen bir kız. Önündeki elemana çelme atacak güçde değil. Ver bakalım bu kıza o seviyede bir armement, bak bakalım neler yapıyor.

@Eustass Captain Kidd
Adam Zori'nin doğal düşmanı, bırak da bir şey yapamasın. Kidd Mihawk'ın elinden de kılıcını alır, Pıçak reis > Mihawk.

1- Sanji'nin Dof'dan tek yemesi tesadüf, ama Zoro'nun amirale kontra çekmesi tesadüf değil?
Ne kontrası :) Fujitora'nın Zoro'yu öldürmek gibi bir niyeti vardıda biz mi bilmiyoruz acaba.

Adam bastı yer çekimini soktu Zoro'yu yerin dibine. Buradan Zoro nasıl çıktı, ıkına sıkına ağzından kan gelerek, çıktı sonra yerde diz çöktü birde, tek hamlelik bir olaydan Zoro'yu yüceltmeyi başarıyorsunuz, sonra biz bunları söyleyince suçlu oluyoruz.

Sen hakkaten Zoro'nun aynı pozisyonda Dof'a karşı daha iyi iş çıkaracağını düşünüyorsun sanırım. Zoro daha Dof ile aynı pozisyonda dövüşemezdi bile çünkü Sanji gibi uçamıyor. Orlumbus'un fırlatmasına ihtiyacı var. Ayrıca Dof'un daha avantajlı olduğunu eklemek lazım mağlum Dof'un uzmanlık alanı havada dövüşmek, G4 Luffy'ye söylediği gibi. Fujitora gibi pasif ve kendi gücünü tutan bir adam ile Dof gibi direk öldürmeye giden bir adam nasıl kıyaslanır. Dof dediğin adam G4 olmasa Luffy ile top gibi oynuyor, klonu ile dövüştürüyor, iki hamlede elini kolunu bağlıyor, bariz güçlü. Gerçi sana kalsa Zoro Luffy'den G4 olmadan daha güçlüdür ya neyse.

Şimdi sana asıl kontrayı sorayım, sen tek hamleden güç ölçüyorsun, Carrot'ın Zoro'nun saldırısından sıyrılıp elektrik çakması, sonra Sanji ile denk dövüşen Daifuku'nun aynı Carrot'ı hemen yakalayıp etkisiz hale getirmeside mi tesadüf ?

Şu Daifuku'dan bahsediyorum.

2- Neden Pica açıkça Vergo'dan güçsüz oluyormuş? Fullbeden haki mi? İkisi de yapıyor, çoklu düşmana karşı gelmek mi? Adam resmen arenayla vs atıyor Zoro gelene kadar, ama ne hikmetse Zoro indirdiği an Pica açıkça güçsüz oluyor :D Ah ah, her şeyi ajendana göre kesinmiş gibi sunman yok mu, en sevdiğim!
Pica tüm beden Haki yaptı diye mi eşit oldu ? Vallahi güldürdün.

Pica'nın yaptığı hiç bir halt yokta o yüzden güçsüz oluyor. Sen hiç bir şey yapmazsan karşında da ağır siklette maç kazanabilen bir adam varsa haliyle sen ondan güçsüzsündür.

Vergo neler yapmış ;
Smoker'ın Haki'sini bastırmış. Çıplak elle Tashigi'nin kılıcını bloklamış. Sanji'nin bacağını çatlatmış. Doffy ve CC tarafından Haki seviyesi övülmüş. Rokushiki teknikleri göstermiş.

Pica neler yapmış ;
Hiç bir şey.

Birde diyorsun ki neden Pica güçsüz oluyor, size göre Zoro ile dövüşen herkes güçlü zaten, o sebep yeterli.

Luffy'nin Satori'ye yenileceğini mi ima ediyorsun? Allah aşkına. Tek tek imaj attırma şimdi, zaman harcatma yahu. Luffy'i eneli indirdi, Satori'yi hem fiziksel hem de mantra olarak yüze katlayan adamı.
Satori normalde Luffy'den tek yer. Ama adam gözlem tipi kullanarak Luffy'ye hasar verdi, benim bahsettiğim şey bu. Sanji sayesinde kısa sürede etkisiz hale getirebildiler. Sanji olmasa Luffy daha çok uğraşırdı, bu bariz bir şey. Sebebi de fiziksel denklik değil, Satori'nin gözlem tipi Haki'si. Bu kadar fark yapabilen bir yetenek olduğunu anlatmaya çalışıyorum, ama Zoro'yu övmek için sadece zırh tipi fark yapar diyorsun.

Ben gözlem hakisi gereksizdir gibi bir ifade mi kullandım? Gözlem hakisi tabii ki de güçlü olan birine güç katar, lakin armament kadar efektif değil. Bu kadar basit. Usopp'da da gözlem hakisi var şu an, tayfadaki Nami dahil herkes patates eder. Usopp gözlem yerine armament uyandırmış olsaydı böyle mi olurdu?
Zırh tipi Haki, fiziksel kuvvet olmadan işe yaramaz. G2 Luffy Haki kullanmamasına rağmen Marigold'un Zırh Haki'sine üstün geldi. Çünkü fiziksel olarak güçlüydü. Usopp için gözlem daha faydalı çünkü adam keskin nişancı. Uzaktan birisini vurmak için buna ihtiyacı var. Zırh versen belki attığı saldırılar daha yüksek seviyede hasar verir ama her hedefi istediği gibi vuramaz. Sugar'ı nasıl indirdi ? Zırh tipi olsa indiremezdi, ama Gözlem tipi olduğu için indirdi. Sen zırh tipi daha faydalı diyerek çok yanlış gelmişsin. Güçlenmek için ikiside şart. Beyazsakal'ın hastalığı ve yaşlılığı sebebiyle Gözlem tipi Haki'si zayıfladı, ve Squardo tarafından ağır yaralandı ve savaş bir anda terse döndü. Bu kadar farkettiren bir yetenek.

Önceden tartıştık zaten. :( Meyve işin içine girerse zaten Kaku benim gözümde dezavantajlı oluyor. Sen aksini düşünüyordun ama yanlış hatırlamıyorsam.

Mangaka mesaj vermek istemiş. Senin düşündüğün tarzda olsa en azından belirtirdi. Karakter ağzından olur, kutucuk içinde olur, bir şekilde verirdi yani. Jyabura-Kaku kıyaslamasında birçok şey yazıldı çizildi ama Oda hiç o taraklara girmedi bile. "Alın size rakam, ben daha ne yapayım la?" dedi resmen.

Yine de silah mevzusuna da değineyim hadi. Kaç douriki etkileyecek sence? Her ama her yorum farazi olur. Sen 10 desen ben 5 desem hangimiz haklı olacağız? Bir kanıt olmadığı için bu konuda ikimizin de söylediği havada kalır. Yukarıda söylediğim gibi zaten mangaka da öyle bir derde girmemiş. Düm düz net bir mesaj olarak bakıyorum ben olaya. Farklı bir amacı olsa belirtirdi zaten.
Katılmıyorum hacı. Mangaka neyi belirtecekti ki ? Bunların dourikileri bu ama meyveyi yedikten sonra şöyle oldu ya da en iyi meyve Kaku'nun falan mı diyecekti ? Hani gizem üstüne gizem koyan adam bu. Bu tip şeyleri net olarak açıkladığı neredeyse görülmemiş. O yüzden böyle bir beklentiye girmen sence de yanlış değil mi ?

Silaha da değineyim diyor bak. Lütfettin :D Mangaka değinmiş bir kere hacım ? Ne kadar etkisi olduğu konusunda net bir şey söylemek zor. Ama epey etkisinin olduğu bariz. Nereden bariz ? Nami'den. Bu hatun Furuko'ya vursa gazozunun gazı kaçmaz. Ama 630 dourikilik hatunu indiriyor. Niye ? Silahı var diye. Kalifa'nın 10 da 1'i kadar dourikisi var mıdır Nami'nin sence ? Daha net bir örneğe gerek yoktur herhalde ?

Etkisi olmasa mangaka silahlı denizci diye neden belirtsin ? Yine @Kid yazmış.. Spandam'a 9 douriki dendikten sonra sıfatsız "ama benim kılıcım var" demiş. Yine Kaku kılıçlarını aldıktan sonra "bir zürafanın gerçek gazabını şimdi göreceksin" tarzında bir cümle kuruyor. Bak bunların hepsi aynı kapıya çıkıyor. Bir etkisi olmasa 4 tane durum ve sahnede aynı şeyden bahsedilmezdi.

Oda bile abartıp 5 milyar beri ödül koydu, ölümsüzlük vaat etti bence normal.
5 milyar dediğin nedir ki gülüm ? :) Işin ucunda ölümsüzlük olduğu için. Yoksa ederi taş çatlasın 1 milyar :bilmem:

Luffy Bigmom'ın mekanını basarken Kid bir Yonko'yu tek başına, tayfasız yakalayıp 2 tayfayla tokat manyağı olmaya devam etsin :D
Ayrıca ne güzel evcil hayvan öyle, dünyanın en güçlü canlısı :D
Hahaha yonkouyu göremeden hapse düşmesi mi nekan basmak :D

Kaido dua etsin Apoo omurgasızı ihanet etti.Yoksa Reyiz çizerdi o ölme meraklısı herkülü.

Wb ye dalacak Şenks dur diyor duruyor adam.Kidler Şenksi hedef alıyor Kaido iniyor kafaya.Mis gibi evcil hayvan işte.Bu ezikler nasıl yonkouyum diye dolanıyor sanıyorsun :D

Gutts dövüşerek yardım etti demedik zaten hemen lafı çarpıtıyorsun. Gutts nasıl yardım etti, Luffy'yi sağa sola kaçırarak, Gladyatörleri Doffy'ye salarak zaman kazandı. Nami'nin yağmur yağdırması gibi lojistik bir yardım sayılır, bireysel dövüş her zaman her şey değildir, mekanda önemli bir etkendir.

Luffy'nin tekniğinin zayıf bir tarafı var, zaman limiti var, Dof'ta bunu biliyor buna göre dövüşüyor, sonra buna rağmen dayanmayı başarıyor ve Luffy'nin zayıflığı ortaya çıkıyor. Dof tam bunu indirecekken araya başkaları giriyor. Haliyle sen Trebol'ü adamdan saysan bile ;

Bir tarafta ; Trebol - Dof
Diğer tarafta ; Law - Luffy - Gutts ve gladyatörler ordusu oluyor

Yani 3-2 yine Luffy daha çok yardım almış.

Mesela tek hamlelik yardımları saymıyorum bile Cavendish'in Law'ı koruması gibi, o da olmasa Law'ı öldürecek Dof, Luffy durduramıyor bile. Daha bunu saymadım.

Gamma Knife yediğinde verdiği tepki, çığlık ve kan kusma G4 yumruklarında bile yoktu. Sadece şunları düşün ; WB'nin kalbi teklemesi ve nasıl etkilendiği. Zoro'nun göğsüne yapılan dikişler onu ne kadar iyileştirdi ? Hemen orada iyileşebildi mi yoksa ayılmak için bir kaç güne ihtiyacı var mıydı, Hatchi'ye karşı dövüşürken bu sebepten zorlandı.

Dof'un durumuda böyle, iç organları, kalp dahil parçalanıyor, bu adamda dikiş atarak idare etmeye çalışıyor. Nereden bakarsan bak inanılmaz ölümcül bir saldırı. Normalde ölmesi gereken bir adamdı ama ölümün kıyısından dikiş atarak dönmüş. Gücü nereden baksan yarıya kadar inmiştir.

Luffy böyle ölümcül bir saldırı almadı, kıyaslanmaz bile.

Aynı seviyede düşmüş oldukları anlamına gelmez. Öyle olsa bile dediğim gibi Luffy'nin güçten düşmesinin sebebi Doffy idi ; Bellamy'ye Parazit - Kuş Kafesi - Klonunu kullanması ve kendi yaptığı yumruk, tekme ve tel saldırıları ile Luffy'yi güçten düşürdü. Trebol hiç Luffy'ye doğru düzgün saldırı yaparak güçten düşürmedi. Law ise inanılmaz bir katkı yaptı.

İkisi birlikte dış etkenler sayesinde yendiler. Kimse karışmasa, Trebol - Dof vs Law - Luffy olsa o dövüşün galibi Doffy idi.

Dediğim gibi araya Gladyatörler ve hatta Nico Robin ve Cavendish bile girip Luffy ve Law'ı korudular.

Law dövüşün sonuna kadar içerisinde kaldı, o son yaptığı Room ile Luffy'yi kaçırması yine tam zamanında Luffy'yi Shambles ile Rebecca'nın önüne ışınlaması vesaire, Law'ın yaptığı katkılar Gamma Knife'tan sonra bile devam etti.

Olaylar genel olarak yazdığın gibi yazdıklarına katılıyorum.Bunlar forumda hep söylendi ama Luffy'i aklama çabası yüzünden göz önündeki gerçekler sürekli çarpıtıldı.Bir karakter seviliyor diğeri sevilmiyorsa bu hep oluyor.Law ile Luffy 2 vs 1 dövüşürlerken bu 2 kişilik tarafa Cavendish gibi bir ağır top bile yardım ediyor Law'u ölümden koruyarak.Hepsi birbiriyle bağlantılı.Law'u korursan o Law da Luffynin kazanmasını sağlar zaten ki shambles ile kaçırarak yaptı da.

Kafes olayı da çarpıtılıyor.Kafesi ona Cavendish gibi bu şekilde yardım edenlerin ölmemesi için durdurması lazım zaten.Yoksa adamlar niye yardım etsin.Luffynin halkı kurtarma misyonu üstlendiği ve acele ettiği yoktu.Kendi için ona vsyi kazandıran müttefikleri için acele ediyordu.Halk birşeyler yapabildiğini görünce kendi kendine gelin güvey oldu.Çünkü başka bir umutları yok bir korsandan medet umuyorlar.

Kısacası bu şekilde sana yönelik yazmıyorum genel bir dert yanma oldu biraz.

Ne kontrası :) Fujitora'nın Zoro'yu öldürmek gibi bir niyeti vardıda biz mi bilmiyoruz acaba.

Adam bastı yer çekimini soktu Zoro'yu yerin dibine. Buradan Zoro nasıl çıktı, ıkına sıkına ağzından kan gelerek, çıktı sonra yerde diz çöktü birde, tek hamlelik bir olaydan Zoro'yu yüceltmeyi başarıyorsunuz, sonra biz bunları söyleyince suçlu oluyoruz.

Sen hakkaten Zoro'nun aynı pozisyonda Dof'a karşı daha iyi iş çıkaracağını düşünüyorsun sanırım. Zoro daha Dof ile aynı pozisyonda dövüşemezdi bile çünkü Sanji gibi uçamıyor. Orlumbus'un fırlatmasına ihtiyacı var. Ayrıca Dof'un daha avantajlı olduğunu eklemek lazım mağlum Dof'un uzmanlık alanı havada dövüşmek, G4 Luffy'ye söylediği gibi. Fujitora gibi pasif ve kendi gücünü tutan bir adam ile Dof gibi direk öldürmeye giden bir adam nasıl kıyaslanır. Dof dediğin adam G4 olmasa Luffy ile top gibi oynuyor, klonu ile dövüştürüyor, iki hamlede elini kolunu bağlıyor, bariz güçlü. Gerçi sana kalsa Zoro Luffy'den G4 olmadan daha güçlüdür ya neyse.

Şimdi sana asıl kontrayı sorayım, sen tek hamleden güç ölçüyorsun, Carrot'ın Zoro'nun saldırısından sıyrılıp elektrik çakması, sonra Sanji ile denk dövüşen Daifuku'nun aynı Carrot'ı hemen yakalayıp etkisiz hale getirmeside mi tesadüf ?

Şu Daifuku'dan bahsediyorum.

Pica tüm beden Haki yaptı diye mi eşit oldu ? Vallahi güldürdün.

Pica'nın yaptığı hiç bir halt yokta o yüzden güçsüz oluyor. Sen hiç bir şey yapmazsan karşında da ağır siklette maç kazanabilen bir adam varsa haliyle sen ondan güçsüzsündür.

Vergo neler yapmış ;
Smoker'ın Haki'sini bastırmış. Çıplak elle Tashigi'nin kılıcını bloklamış. Sanji'nin bacağını çatlatmış. Doffy ve CC tarafından Haki seviyesi övülmüş. Rokushiki teknikleri göstermiş.

Pica neler yapmış ;
Hiç bir şey.

Birde diyorsun ki neden Pica güçsüz oluyor, size göre Zoro ile dövüşen herkes güçlü zaten, o sebep yeterli.

Satori normalde Luffy'den tek yer. Ama adam gözlem tipi kullanarak Luffy'ye hasar verdi, benim bahsettiğim şey bu. Sanji sayesinde kısa sürede etkisiz hale getirebildiler. Sanji olmasa Luffy daha çok uğraşırdı, bu bariz bir şey. Sebebi de fiziksel denklik değil, Satori'nin gözlem tipi Haki'si. Bu kadar fark yapabilen bir yetenek olduğunu anlatmaya çalışıyorum, ama Zoro'yu övmek için sadece zırh tipi fark yapar diyorsun.

Zırh tipi Haki, fiziksel kuvvet olmadan işe yaramaz. G2 Luffy Haki kullanmamasına rağmen Marigold'un Zırh Haki'sine üstün geldi. Çünkü fiziksel olarak güçlüydü. Usopp için gözlem daha faydalı çünkü adam keskin nişancı. Uzaktan birisini vurmak için buna ihtiyacı var. Zırh versen belki attığı saldırılar daha yüksek seviyede hasar verir ama her hedefi istediği gibi vuramaz. Sugar'ı nasıl indirdi ? Zırh tipi olsa indiremezdi, ama Gözlem tipi olduğu için indirdi. Sen zırh tipi daha faydalı diyerek çok yanlış gelmişsin. Güçlenmek için ikiside şart. Beyazsakal'ın hastalığı ve yaşlılığı sebebiyle Gözlem tipi Haki'si zayıfladı, ve Squardo tarafından ağır yaralandı ve savaş bir anda terse döndü. Bu kadar farkettiren bir yetenek.
Öncelikle evet, Zoro olsa bir şeyler yapabilirdi diyorum. WB de uçamıyor, demek ki orada olsa Doflamingo patates ederdi WB'yi. Hakikaten çok güzel mantık kuruyorsun.
Demişsin ki nefessiz kaldı, o güce o kadar yakından farkında olmadan maruz kalan herkes öyle kalır. Örneğin Law, parmağını zor hareket ettiriyor o vaziyetteyken, Zoro üstüne kontra çekiyor.
Şimdi gelelim Carrot meselesine, Luffy de Çincao'dan, Monet'den hasar alıyor, Luffy'nin seviyesi mi bu adamlar? Karakter tasarımı için çizilen bir paneli sakız gibi uzat uzatabildiğin kadar. Belki kendini inandıracak biri bulabilirsin.

Şimdi gelelim Pica'nın neler yaptığına, görmek istiyorsan 570. bölümden açıp okumaya başlayabilirsin. O övdüğün Sanji'yi henüz armament yaparken görmüş değiliz, Pica full beden armament yapan biri. Bu bana gerekli mesajı veriyor, o mesajı alıp almamak sana kalmış bir şey.

Şimdi gelelim tek başına armamentin bir şey yapamamasınaa: Savaşta WB'nin depremini durduran amiralleri hatırladın mı armamentle? Hatırladıysan sıkıntı yok :)

Hahaha yonkouyu göremeden hapse düşmesi mi nekan basmak :D

Kaido dua etsin Apoo omurgasızı ihanet etti.Yoksa Reyiz çizerdi o ölme meraklısı herkülü.

Wb ye dalacak Şenks dur diyor duruyor adam.Kidler Şenksi hedef alıyor Kaido iniyor kafaya.Mis gibi evcil hayvan işte.Bu ezikler nasıl yonkouyum diye dolanıyor sanıyorsun :D
WB öldürememiş Kaido'yu, senin pıçak reis anca 80 milyonluk adamları asmaya devam etsin, ha arada da Bigmom'ın komutanlarından şamar yesin, belki aklına bir şeyler gelir :D

Zoro niye Doflamingo'a eziliyor onu anlamadım. Sırf ucamiyor diye mı?

Gördük ki Law Dof'un ipleri kılıcı ile tutabiliyor , blokluyor.

Bunu Zoro'nun da yapmaması için hiçbir sebep yok.

Kaldı ki Zoro fiziksel olarakta Dof'a dayanabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık