Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Luffy ile Zoro arasındaki fark, Sanji ile Zoro arasındaki farkdan azdır. İğne deliğini doldurmayacak lafları, imaları kanıt olarak sunan arkadaşlar, mesele Zoro olunca bir anda narratorun söylemesini bekliyor. 2008-2011 Zoro sevdalıları=Zoro çekemeyenleri. Hayat böyle işte, yin-yang diye boşuna demiyorlar.

Kullandığı roomların birisi ile ilgili hayatımdan bir kısmını feda ettim gibi bir söz söylüyordu ve @Alpamis in belirttiği gibi yeteneğinin çok enerji yediğini dile getiriyordu.

Dile getirdiğ handikap ve kolu yokken yeteneğini kullanmasını fiziki gücünün dışında nasıl bir etkenle açıklayabiliriz ? Ben başka bir açıklama getiremiyorum şahsen. :)
Bu adamın enerjisi sıfıra inmemiş, demek ki kolu kesik ve yarı baygın olsa da o kadar room yapabiliyor. Buradan çıkacak sonuç budur. O haldeyken room açması, çok dayanıklı güçlü kuvvetli olduğu anlamına gelmez ki.

Bahsettiğin sayfa da şu

Law'ın meyve tam bir fiyasko aslında bakacak olursanız.

Çok fazla enerji tüketiyor. Bu uzun soluklu dövüşler için büyük bir dezavantaj.

Meyvenin olayı bölmek ama karşına haki kullanıcısı çıktı mı senin hakin rakibininkini geçmek zorunda. Yoksa meyve işlevini kaybediyor. Yani meyvenin bölme gücü hakiye bağlı :)

Meyve çok klişe ve monoton bir dövüş tarzına bağlı. Sürekli bir şeylerin yerini değiştiriyorsun. Bunu bilen ya da meyvenin gücünü anlayan kişinin Law karşısında çok büyük bir avantajı söz konusu. Mingo buna örnek. Tek başına ancak çizik atabildi Law Mingo'ya. Çünkü dövüş tarzı belli.

Ope ope kullanıcısını öpe öpe bitiriyor kısacası :)
Seride kaç kişi doftan başka iç organlarını dikebiliyor.
Adam dağı kesti meyvesiyle daha ne yapsın.
Loigaları bile hakisiz kesebilen yeteneği var.
Meyvesi sayesinde kendini iyileştirdi.
5 milyar berilik meyveyi gömmek helal olsun:alkis:
Lufyynin de g5 kısa sürüyo o nasıl geliştiriyosa lawda geliştirir savaş süresini.
Seride hakiyle pek çok şey yapılıyo zaten bir tek sanki lawın gücü kısıldı.

Açık yaratmak 2v1'dir Hasan :) Bu nasıl bir savunma böyle ya :artiz:
Law'ın öyle bir tekniği var yani. Luffy'nin ona haki enerji eklemesiyle elde edilen bir şey değil onu söylüyorum. Siz mümkünatı yok yapamaz diyorsunuz Dof'a. Oysa ki Law kendi başına da bunu yapabilecek çapta biri. Ama şansı yok adam Dof'a karşı yalnız dövüşemedi de hiç. Öyle bir şansı var yani.

Bu adamın enerjisi sıfıra inmemiş, demek ki kolu kesik ve yarı baygın olsa da o kadar room yapabiliyor. Buradan çıkacak sonuç budur. O haldeyken room açması, çok dayanıklı güçlü kuvvetli olduğu anlamına gelmez ki.

Bahsettiğin sayfa da şu
Gönderdiğin sayfada "fiziksel güç tüketiyor" diyor. Enerjisi bitmemiş açıklaması bu evet. Ama ben sana o kadar hasara ve harcanan enerjiye rağmen, o enerjinin bitmemesinin sebebini soruyorum. Sebebi fiziksel güçtür. Fiziksel gücü azımsanacak bir seviyede değil Law'ın. Sen o kadar uç ve negatif bir yorumda bulunmadın ama hakkını tam teslim ettiğini de düşünmüyorum şahsen. (Belki de ben hakettiğinden fazlasını veriyorumdur :) ) Ama şu söz ve yaptıklarının üstüne fziksel gücü hiç yokmuş gibi yorumlar yapılmasını ya da küçümsenmesini doğru bulmuyorum.

Seride kaç kişi doftan başka iç organlarını dikebiliyor.
Adam dağı kesti meyvesiyle daha ne yapsın.
Loigaları bile hakisiz kesebilen yeteneği var.
Meyvesi sayesinde kendini iyileştirdi.
5 milyar berilik meyveyi gömmek helal olsun:alkis:
Lufyynin de g5 kısa sürüyo o nasıl geliştiriyosa lawda geliştirir savaş süresini.
Seride hakiyle pek çok şey yapılıyo zaten bir tek sanki lawın gücü kısıldı.
:)

Valla bana sorsan en son yiyeceğim meyvelerden biridir derim. Önümüzdeki süreçte karşımıza çıkan meyveleri gördükçe öpe öpe'den çok daha iyi meyveler olduğunu anlayacağız. Şimdi ne desem nafile :bilmem:

Mesajla ilgili olarak.. Dağı bölmesi Law için çok büyük bir olay değil. Zira meyvenin gücü bu :) O dediğin sahne de saçma aslında ama ona şimdi değinmiyim.

Seride Dofi'den başka bunu yapabilen yok, doğru. Fakat Law'ın bu saldırıyı herkese yedirebileceği konusunda yanlışın var. Keza Mingo'ya da Luffy sayesinde vurmuştu bu darbeyi. Bu seride gamma'yı yemeyecek ya da yediğinde etkilenmeyecek güç unsurları var. Misal;

Iyi bir gözlem haki kullanıcısı isen
Çok hızlı isen
Çok sağlam silahlanma halin var ise

Bu saldırıyı yemez ya da yediğinde etkikenmeyebilirsin.

Law'ın Mingo'yla olan teke tek dövüşünde Mingo'ya sadece çizik atabildiğini es geçip Luffy'nin yardımı ile attığı gamma'yı göz önüne sokmak ve bu saldırıyı herkese yapabileceği kanaatine genel bir yargıymış gibi ifade etmek ne kadar da adilane bir bakış açısı ? :)

Law diyorsan Mingo'yla teke tek dönüşüne bakmak lazım. Her şeyiyle yapabildiği Mingo'ya çizik atmak oldu zira ;)

Meyve kullanım süresini artırabileceği konusuna katılıyorum fakat seride 5-10 günlük dönüşler olduğunu göz önünde bulundurarsak Law'ın bu konuda kendini ne kadar geliştirirse geliştirsin bir dezavantajı olacağı da su götürmez bir gerçek.

Gönderdiğin sayfada "fiziksel güç tüketiyor" diyor. Enerjisi bitmemiş açıklaması bu evet. Ama ben sana o kadar hasara ve harcanan enerjiye rağmen, o enerjinin bitmemesinin sebebini soruyorum. Sebebi fiziksel güçtür. Fiziksel gücü azımsanacak bir seviyede değil Law'ın. Sen o kadar uç ve negatif bir yorumda bulunmadın ama hakkını tam teslim ettiğini de düşünmüyorum şahsen. (Belki de ben hakettiğinden fazlasını veriyorumdur :) ) Ama şu söz ve yaptıklarının üstüne fziksel gücü hiç yokmuş gibi yorumlar yapılmasını ya da küçümsenmesini doğru bulmuyorum.
Kolu kesik ve yarı baygın haline rağmen room yapıp, Mingo ve Trebol'a zarar verebiliyor, burada absürt ya da aşağılayıcı bir şey yok :) Sadece şunu ekliyorum, meyve yeteneği olmasa idi, o haldeyken Trebol ve Doflamingo'ya o kadar zarar veremezdi. Demekki meyve yeteneği sandığımız kadar çok enerji harcamıyor, tamam enerjisi bitiyor ama bitmesine ramak kalmış olsa da rakibini hayli yıpratmasına yetiyor. Burada övmemiz gereken bir şey varsa o da yeteneğidir, dayanıklılığı ve enerjisi değil :)

Bu da bu konuyla ilgili son yorumum olsun, hayli uzadı :)

Abi Usopp'ta o meyveyle dağı böler gibi konuşuluyor.:D İyi o zaman WB'nin değil güç nasıl olsa deprem meyvesini Usopp'ta yese o da aynı o şekilde kullanırdı.

Law'ın öyle bir tekniği var yani. Luffy'nin ona haki enerji eklemesiyle elde edilen bir şey değil onu söylüyorum. Siz mümkünatı yok yapamaz diyorsunuz Dof'a. Oysa ki Law kendi başına da bunu yapabilecek çapta biri. Ama şansı yok adam Dof'a karşı yalnız dövüşemedi de hiç. Öyle bir şansı var yani.
Tekniğinin temeli haki olsun, sen saatlerce haki harcayıp bossun karşısına çıkmış ol, harcadığın haki handikap sayılmasın iks dee(Çünkü ben çok zekiyim) :D :D
Alın bu da resmi çeviri sayın resmi çeviriciler:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık