Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
?
Usopp'un dediklerini çok iyi hatırlıyorum: "Tanımadığınız adamların lafına neden bu kadar çabuk güveniyorsunuz, başka yerleri de araştıralım". Haksız mı? Kaptanı olacak Luffy, Usopp realiteyi farkedene kadar zaman tanıması lazımdı, el çocuğu mu Usopp? Sen tanrı bakış açısıyla okuyorsun seriyi, Usopp'a göre gidip 2-3 gemiciye sordular, sonra da eyvallah çektiler ki aslında olan da o zaten. Biz sadece adamlar güvenilir olarak yansıtıldığı için dediklerini doğru baz alıyoruz.
Dünyanın en iyi marangozları oradaymış. Ve kim gördüyse gemiyi aynı şeyi söyledi. Şimdi burda normal bir insandan da bahsetmiyoruz. Gemiden bahsediyoruz. Ve hatırladığım kadarıyla İceburg'ta Luffy'e çok ikna edici bir konuşma yapıyordu. Kaptansın tayfalarını riske sokamazsın bu gemiyle felan diyordu. Adam da bunu düşünerekten gemiyi değiştirmeyi düşündü.

Usopp ile olan konuşmada da Usopp kendini suçlu hissediyordu. Luffy hayır bununla alakalı değil diyor. Usopp sürekli tansiyonu artıran cinsten konuşmaya devam ediyor. Nami bile diyor ki Usopp sakin ol öyle değil. Ama Usopp beyimiz Luffy'e sen yaralı arkadaşları geride bırakan birisin deyip Luffy'i can damarından vuruyordu. Açın konuşmalara bakın. Sürekli hakaret yedi Luffy. Yine de kendini tuttu. En sonunda öfkeden etmemesi gereken bir söz söyledi. Tek hatası burdaydı.

@RedTeroR

Luffy sama her zaman haklı değil. Ama ortada olan bir şey var. Siz de öyle bir algı oluşmuş ki biz neyi savunuyorsak aksini savunuyorsunuz.:S

Şimdi o mantıkla bakarsak... Merry Hasır Şapkalar'ı kurtararak Luffy'i haksız çıkarmıyor mu? :D
Elbette. Luffy "Saçmalama. Merry'ye arkadaşımız gibi davranamazsın." demişti ve sonunda da laflarını bir güzel yutmak zorunda kalmıştı. Usopp bu konuda haklı zaten. Fakat ben de diyorum ki Enies Lobby'ye gitme durumları olmasaydı ve Luffy de Usopp'un sözünü dinleyip gemiyle yola devam etselerdi ne olacaktı? Denizin ortasında keklik gibi kalacaklardı. Bu gemiyi asla bırakmayacağım deyip bir nevi tayfaya meydan okudu. Senin de söylediğin gibi duygularına hakim olamayıp saçma sapan bir sürü söz söyledi. Ne adamlık koydu ne de başka bir şey. :D Diğerleri de Usopp'u susturmaya çalışmıştı orada. Çünkü onlar da ne yapılması gerektiğini biliyordu.

@Master of Puppets
@RedTeroR
Yeri gelince gerçekci olmaktan bahsediyorsunuz. Adamın gerçekci olması gereken bir konuydu bu. Ama onda da ergence davrandı diyorsunuz. Yani anlayamıyorum sizi.:S
Şuraları okuyun. Bu dediklerinizi Luffy'de yaptı ama ortada bir gerçek var. Bunun üstüne Luffy fikrini değiştirmeseydi asıl ergen lafını o sıra kullanırdınız.

Dikkat!

Burda da Zoro bir insan ile geminin farkını ortaya koyuyor. Aydın...

O gemi için herkesin verdiği tepki ortada. Luffy bile başta olamaz diyordu. Ama ortada bir gerçek var.

Şimdi de büyük kavgada olanlar var.

Usopp kendini suçlu hissediyor. Parayı kaybettiği için gemiyi tamir edemeyeceklerini sanıyor. Luffy bunun böyle olmadığını anlatmaya çalışıyor.

Oradaki herkes Usopp'a sakin olmasını yanlış anladığını parayla ilgili olmadığını çarelerinin ancak bu olduğunu anlatmaya çalışıyor. Neredeyse tayfadaki herkes bunda hem fikir olmuş.

Luffy burda olayları anlatıyor. Ama başta kendisine denilen bu laflara karşılık kendisinin tepkisini de gördük. Usopp'un sözlere baklım şimdi;

Usopp'un bu sözlerini Luffy'de kullandı. Ama Usopp'un sonrasında ki lafları haddini aşıyor.

Gemi senini için oyuncak. Yeni gemi alma hevesine kapıldın. İşine yaramayan arkadaşları ardında bırakırsın. Yaralılara felan filan... Az şu ettiği laflara bak Aydın. Bunlar Luffy gibi birine söylenecek sözler değil.

Söylediği tek hatalı bir söz var o da beğenmiyorsan tayfadan ayrıl demesi. Ama Sanji ona vurduktan sonra hatasını anlıyor hayır öyle söylemek istememiştim diyeceği sıra Usopp üstüne yüklenmeye devam ediyor.

Son düzenleme:
Bu tür durumlarda en mantıklı konuşan Zoro olur genelde. Sabit , net ve gerçekçi. Hiç duygusal tribi yok odun gibi adam.

@Alpamis
O değil de Iceburg küfür etmeden nasıl küfür edilir adlı kitabı yazmış resmen. :/ Sen kendine kaptan mı diyorsun velet! Ağır oturtmuş lafı.

@Alpamis
O değil de Iceburg küfür etmeden nasıl küfür edilir adlı kitabı yazmış resmen. :/ Sen kendine kaptan mı diyorsun velet! Ağır oturtmuş lafı.
Luffy o yüzden düşündü. Luffy'nin kararı yanlış olsa ona bütün tayfa karşı çıkardı. Görüyoruz ki bütün tayfa durumu anlamış iken Usopp bildiğini okumaya devam ediyor. Sanki bir tek o Merry' i seviyormuş gibi.

Usopp = Benim bildiğim Hasırşapkalılar bunu böyle kabullenmez, Onlar Going Mery'nin gücüne ve dayanıklılığına inanırlardı!!

Peki Hasırşapkalılar ne etti, gemiyi ölüme bıraktılar ama Mery buna rağmen tüm tayfayı eşi benzeri görülmemiş bir fırtınadan çıkarak kurtardı, Kendi başına gelip kurtardı.

Bence kimin haklı çıktığı kimin haksız çıktığı açıktır.

Usopp adamdır :at:

Merry' nin kendisi yolculuga daha devam edemeyeceğim diyor.

@RedTeroR
Önüne serdim mangada olanları bunlara verebilecegin cevap varsa ver. Ama olmadığı da ortada. Diyebileceğiniz tek veri o. Onda da tam haklılık payıniz yok. O gemiyi sonuçta terkettiler di mi? Yapabilseler hep öyle devam ederdiler. Ama Merry diyor yolculuğa daha devam edemeyeceğini.

Usopp' u da severim bu arada.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık