Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Teach bir gemi istemiyor muydu? Peki o geminin tepesinde Akainu değilde bir Koramiral olsa Teach yine kaçar mıydı? Karşısındaki adam güçlü. Ve kaçmasını sağlıyor istediği bir şeyler olduğu halde. Eğer ki bu sorunun yanıtı o geminin başındaki adamın kim olduğuna göre değişiyorsa Teach kaçmıştır anlamı çıkar. İster taktiksel de ister başka bir şey.

Teach Ace'ten de kaçmıyordu. Ace'in peşinde olduğundan bile haberi var mıydı belli değil? Benim hatırladığım...

Teach bir gemi istemiyor muydu? Peki o geminin tepesinde Akainu değilde bir Koramiral olsa Teach yine kaçar mıydı? Karşısındaki adam güçlü. Ve kaçmasını sağlıyor istediği bir şeyler olduğu halde. Eğer ki bu sorunun yanıtı o geminin başındaki adamın kim olduğuna göre değişiyorsa Teach kaçmıştır anlamı çıkar. İster taktiksel de ister başka bir şey.

Teach Ace'ten de kaçmıyordu. Ace'in peşinde olduğundan bile haberi var mıydı belli değil? Benim hatırladığım...
Teach kendi diyor bu başarısızlık gidiyoruz diye.

Onu geçtim kimse demiyor ki bu Akainu neyine guvendi gitti. Demek adamın gözü kesiyor hepsini. Alışık zaten çünkü tek başına WB korsanlarının da karşısında durmuş biri kendisi.

Auge ne diyor birader ''gemiyi vermeyecekler çünkü Akainu var'' , gemiyi alamayacak ve anlaşma iptal olduğunu biliyor, dövüşmenin ne manası var. Başka bir denizci olsa orada bekleyecek elbette çünkü anlaşmanın olup olmadığı belli olmayacak, ancak Akainu'nun korsanlarla iş birliği yapmadığını iyi biliyor, bu sebeple geri çekiliyor. Akainu'nun gücünden ötürü değil, adamın karakterini yani korsanlarla anlaşmayan biri olduğu için bu şekilde hareket ediyor.

Teach'e orada haber gelse, hükümet anlaşma yapmacak dese, o adada niye beklesin ? Tayfası sıkılmış durumda, hadi diğer adaya gidelim diye ısrar ediyor, Teach kendisi diyor ki tayfam beklemekten sıkıldı, nerede kaldı bu gemi, ondan sonra anlaşma olmadığını anlayınca geri çekiliyor, bunun anlaşılmayacak bir tarafı yok.

Ayrıca Teach, Ace'in kendisini kovaladığını biliyordu, Impel Down'da Luffy ile yaptığı konuşmada kendisi söylüyor, Ace peşimdeydi diye. Durupta beklememiş Ace gelsinde neymiş sıkıntısı çözelim diye, sonra Ace bunu bulunca Teach diyor ki ''beni nasıl buldun'' adam belli ki Ace ile karşılaşmak istemiyordu ama başka çaresi kalmayınca indirdi işte.

Ondan sonra Luffy buna beklemediği bir anda yumruk atıyor, bu adamın Luffy'yi kolayca harcayacak kuvveti var, ama umursamıyor, kendi haline bırakıyor, Jinbe ile Luffy kendi yoluna gidiyor, Teach bu karakterde bir adam, yenebileceği birisi buna atar yapsa, saldırsa bile başka çaresi kalmadığı müddetçe karşılık vermeyen, Shanks gibi hareket eden 1.sınıf bir korsan bunu halen anlayamayıp Teach korkak falan diyip kendinizi komik duruma düşürmeyin, bu adam serinin en güçlü 4 büyük korsanından birisi olmuş, Teach korkaksa geri kalan bütün korsanlar korkağın ağa babasıdır.

Bu Katakuri ortalıkta yok. Germe + Bege + Katakuri + 4. komutan işbirliği yapmış olabilir. Bu şekilde onlarda BMyi devirmeyi düşünüyor olabilir. Ama bence bu şekilde bile yetersiz kalırlar. Extra bir ittifak daha lazım. Kim olabilir ki? Güçlü biri daha lazım.

Çok damdan düşer gibi konuya atlamak olacak fakat adada borusu öten amiralin karşısına rayleigh 20 yıl pas tutmuş haliyle çıkıp durduruyor. Ve o kadar fenada terlemiyor terleme mevzusu daha çok kendisi için değil yanındakiler için ki genç hali olsa 2 tarafı da halledebilirim diyor o durumlardan önce bu kadar söylenen ve görülenle ilgileniyorsan Garp diyor ki denizciler aynı anda 2 efsaneyi kaldırmaz zayiatımız çok yüksek olur. Kizaru ise yine durdurulmasını hazmedemiyor karşılık veriyor ve orada tutuluyor.
Garp onu söylemede haklı. Rayleigh'yi almak için amiral göndermeleri şart bir kere. Yalnız o olay tam da savaş öncesiydi. Böyle bir savaş varken amiralin birisinden mahrum kalmak büyük handikap olurdu.

Söylediğin kısımlarda itiraz ettiğim bir nokta yok zaten hacı. Genç yonkou gücündeki hali bile Kizaru'yu indirmek için uğraşır diyordum. Çok tartıştık bu konuyu. :/

Aslında olay genç Ray değil de yonkou vs amirale olan görüş farkı diyelim. Herkesin kendince bir güç seviyesi skalası var. Ben bir yonkounun amiralleri kısa sürede indiremeyeceğini düşünenlerdenim. Oldukça zorlanırlar hatta.

Roger bile bir Amirali kısa sürede indiremez. Hatırlatayım Sengoku ve Garp onun devrindeki Amirallerdi (hadi Garp Koramiral ama kaç kere Amirallik teklifi geldi). Sizce bunları 10 dakikada yenebilir mi? Şimdiki devirden örnek verirsek Kaido Akainu'yu 10 dakikada indiremez.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık