Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Genel Spor Konusu

Boksörlerin kalitesi düşüyor mu?
ağırsiklette bence düştü. ama boks ağırsikletten ibaret değil. gervonta davis , naoya inoue gibi isimlerde var alt sikletlerde. bir de o zamanlar boks hakkında bildiklerimizle suanda bildiklerimiz aynı olmadığı için mike tyson’ın günümüz boksunda ne kadar mike tyson olabilirdi bilmiyorum.

85-86 yılları arasında 28 maça çıkmış Mike Tyson.

Bir de Usyk'nin kariyer başlangıcı 2013 deniyor, yani 37 yaşında olduğunu düşünürsek baya geç. Yani 18'li yaşlar gibi başlasa muhtemelen Mike Tyson gibi 50 küsür maçı olabilirdi.
yok hangi tarihte başladığını biliyorum zaten de daha erken başlasaymış memur gibi amatörde boks yapacağına yani. bir de mike’ın üç sene hapiste kaldığını da unutmayalım. mike kadar maç yapamazdı.

yok hangi tarihte başladığını biliyorum zaten de daha erken başlasaymış memur gibi amatörde boks yapacağına yani. bir de mike’ın üç sene hapiste kaldığını da unutmayalım. mike kadar maç yapamazdı.
Tarihsel olarak çok takip etmiyorum ama boksörler genelde ilk yıllarında daha çok maç yapıyorlar. Sonra bu sayı yılda 2-3 maça kadar düşüyor. Biraz baktım şimdi yazayım durumu...

Misal Mike Tyson da aynı şekilde devam etmiş. 2 yılda 28 maça çıkıyor, sonrası ise maç sayısı düşmüş. (Ünvanı aldıktan sonrası)

Misal 87 yılı 4 maç, 88 yılı 3 maç, 89 yılı 2 maç 90 yılı 3 maç vb.

Yani yıl oranına göre çok düşük bir sayı değil 11 yılda, hele de mücadele ettiği seviye bakımından. Yani Mike Tyson 28. maçında ağır siklet kemeri alıyor. Sonra ise maç sayısı düşüyor önce ki sayılara göre.

Tarihsel olarak çok takip etmiyorum ama boksörler genelde ilk yıllarında daha çok maç yapıyorlar. Sonra bu sayı yılda 2-3 maça kadar düşüyor. Biraz baktım şimdi yazayım durumu...

Misal Mike Tyson da aynı şekilde devam etmiş. 2 yılda 28 maça çıkıyor, sonrası ise maç sayısı düşmüş. (Ünvanı aldıktan sonrası)

Yani yıl oranına göre çok düşük bir sayı değil 11 yılda, hele de mücadele ettiği seviye bakımından. Yani Mike Tyson 28. maçında ağır siklet kemeri alıyor. Sonra ise maç sayısı düşüyor önce ki sayılara göre.
şampiyon olunca bırakta düşsün :D Ben 2 senede 23 maç yapan bir ağırsiklet bilmiyorum.

Kariyer başlangıcında fazla maç yaparak parlama niyetleri oluyor. Zaten bir kemer sahibi olunca gerisi unvan koruma işi. Parasız kalmadıkça meydan okumaz kemer sahibi boksörler.

şampiyon olunca bırakta düşsün :D Ben 2 senede 23 maç yapan bir ağırsiklet bilmiyorum.
İşte Usky de benzer değil mi? Adam 2013 de pro başlatıp 2018 de WBA-WBC-IBF ve WBO'nun hepsini alıyor. Yani ilk dünya şampiyonluğunu 10. maçında falan kazanıyor. Yani çok hızlı ilerlemiş bence Mike Tyson'a göre kendisi. Her zaman maç sayısından ziyade maçın seviyesi daha önemli bence. Öyle ki 16 maçta 5 Dünya şampiyonu yenmek, herşeyi toplamak kolay iş değil. (Toplam 4 kişi başarmış)

Kariyer başlangıcında fazla maç yaparak parlama niyetleri oluyor. Zaten bir kemer sahibi olunca gerisi unvan koruma işi. Parasız kalmadıkça meydan okumaz kemer sahibi boksörler.
işte olay o, Mike Tyson 28. maçında ünvanı aliyorken Usky 10 maçında falan alıyor, sonrası yükselişi de devam ediyor. Öyle ki ünvanı kaybetmiyor kendisi bırakıp siklet falan değiştirmiş adam. :)

Yani 2019'a kadar, yani 2013 pro kariyeri başladıktan 6 yıl boyunca 16 maçta 5 Dünya şampiyonu yenmiş. Şimdi de ağır siklette işi götürüyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık