Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Genel Sohbet

Valla şu noktadan sonra joy boy da gelse kapitalist sistem bozulmaz. Çok imkansız geliyo bana.
sosyalizm için de içinde yaşayanlar öyle diyorlardı sonra kapitalizm sosyalizmi yutup kendi parçası yaptı, her sınıfa farklı ideoloji, farklı bi düzen. fakat hazmedemediğin şeye dikkat etmen gerekli, tabağında bıraktığın bi parça canlı ideoloji yaşamaya devam edebilir ve hazmedemediğin düşmanınla aynı açıklara sahip olursun. kısmetse bi sofra daha göreceğiz bakalım, inş ömrümüz yeter
La köle toplumuna gönderme ne alaka? Ekersin yersin içersin işte. Sana başkası için ek biç denmiyor, he fazlalığı tabi satacaksın. Fakat kim bu hayatı kabul edecek? Şuan ki dünya şartları ortada. Sen normali kabul etmeyip doğalı kabul etsen ne olur? Şuan nüfusun yüzde kaçı bunu kabul eder. %0.05 bile değildir emin ol.

Yani sana biçilen bir değer varsa sende bu değeri geliştirmeye bak. İnsanlar ne yapsın bunu açıkla o zaman faydalansın herkes. :S

Yani düzende yükselmeye değil yıkılmayacağınin bilincinde olarak hareket ediyorum, ona inanıyorum demek daha doğru. Asıl sen bir hayale inanıyorsun, hee hayaller iyidir ama gerçek olma ihtimali olanlar diyelim. Maalesef bu hayalin sadece hayalden öte ileri bir yüzyıla kadar... :D

Yahu tabi ki finansal zorluklar insanları köle seviyesine zorluyor. Fakat kimsenin sırtında da cidden kamçı yok çalışsınlar diye. Fakat insanlar bir şekilde de çalışmak zorunda kalıyor. Önemli olan "hakkını alıyor mu?" sorusu. Türkiye de alamıyor, çoğu yerde de alamıyor ama orada buraya göre insanlar biraz daha rahat hem maddi hemde manevi olarak. Fakat gidip de 1500-2000 yıl öncesinde ki yaşam şartlarında mı yaşasın insanlar "Ben sistemin kölesi olmayacağım" diye? :D
neyse ya evet yıkılmaz bi düzen doru

sosyalizm için de içinde yaşayanlar öyle diyorlardı sonra kapitalizm sosyalizmi yutup kendi parçası yaptı, her sınıfa farklı ideoloji, farklı bi düzen. fakat hazmedemediğin şeye dikkat etmen gerekli, tabağında bıraktığın bi parça canlı ideoloji yaşamaya devam edebilir ve hazmedemediğin düşmanınla aynı açıklara sahip olursun. kısmetse bi sofra daha göreceğiz bakalım, inş ömrümüz yeter

neyse ya evet yıkılmaz bi düzen doru
İmkansız değil ama ona yakın yıkılmama ihtimali, hemen hemen her dünyayı genel etkileyen kaos-olay vb. yine sistemi alevlendiriyor zaten.

Çok büyük bir isyan başlamalı ki insanların böyle bir dönemde yapması çok zor böyle birşey. Hele de dünya nüfusu artiyorken...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 8, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık