Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Genel Koronavirüs Konusu

Ortada dolaşan bir iddiaya göre ilk hasta tespit edilmiş. Eleman yarasalarla ilişkiye girerek virüsü kapmış.
Valla Eskişehir'de Çinli görmiyim, istemediğim şeyler yapabilirim.

Ben daha test yaptırmadım. Daha doğrusu teste gerek duymuyorlar galiba. Dün doktorların yanında (babamı karantinaya alırken) öksürmekten ciğerlerimi bırakıyordum bir allahın kulu da sana da bir bakalım demedi.

Ablam hem yüksek ateş hemde çok fena öksürük falan var. Hastaneye kaldırdıüı gibi makineye bağlamışlar ama 4 saat falan oluyor daha test yapmamışlar yoğunluk varmış. Bende şuanda evde bekliyoruö akşam vakti daha sakin oluyor o zaman gidip test yaptıracağım.

Biz evde kendimiz karantinadaydık zaten. En son birisi ile iletişime geçeli 14 gün oluyor. Zaten o zamanda babam işe gidiyordu. Bu sürede evden sadece ben maske ve eldivenle çıktım o da market ve eczaneye gitmek içindi.
Tekrardan geçmiş olsun dostum, umarım ailecek sağ salim atlatırsınız bu süreci.

Ben daha test yaptırmadım. Daha doğrusu teste gerek duymuyorlar galiba. Dün doktorların yanında (babamı karantinaya alırken) öksürmekten ciğerlerimi bırakıyordum bir allahın kulu da sana da bir bakalım demedi.

Ablam hem yüksek ateş hemde çok fena öksürük falan var. Hastaneye kaldırdıüı gibi makineye bağlamışlar ama 4 saat falan oluyor daha test yapmamışlar yoğunluk varmış. Bende şuanda evde bekliyoruö akşam vakti daha sakin oluyor o zaman gidip test yaptıracağım.

Biz evde kendimiz karantinadaydık zaten. En son birisi ile iletişime geçeli 14 gün oluyor. Zaten o zamanda babam işe gidiyordu. Bu sürede evden sadece ben maske ve eldivenle çıktım o da market ve eczaneye gitmek içindi.
Böyle durumlarda sağlık bakanlığı yetkililerince karantina işlemi yapılıp ailelerin ihtiyacı karşılanmalı. Sözde bir vaka çıktığında temaslı herkese test yapılıyor.. Ben hepinize yapıldı sanıyordum. Basbas bağrılıyor hiç belirti göstermeyenler de var diye.. Öksürmesen sapa sağlam bile olsan anında karantinaya almaları ve test sonuncunun gelmesini beklemeleri gerekiyor. Hatta sonra çıkabileceği ihtimaline karşın 14 gün destek vererek karantina da kalmaları sağlanmaları aile bireyleri gibi çok yakın kişilerin.

Çok geçmiş olsun.

Böyle durumlarda sağlık bakanlığı yetkililerince karantina işlemi yapılıp ailelerin ihtiyacı karşılanmalı. Sözde bir vaka çıktığında temaslı herkese test yapılıyor.. Ben hepinize yapıldı sanıyordum. Basbas bağrılıyor hiç belirti göstermeyenler de var diye.. Öksürmesen sapa sağlam bile olsan anında karantinaya almaları ve test sonuncunun gelmesini beklemeleri gerekiyor. Hatta sonra çıkabileceği ihtimaline karşın 14 gün destek vererek karantina da kalmaları sağlanmaları aile bireyleri gibi çok yakın kişilerin.

Çok geçmiş olsun.
İşte başta bu şekilde yapılmaya çalıştı ama umreciler oyunu bozdu malesef.
Artık hasta olma ihtimali olanları karantinaya alabilecek imkanlarımız yok.

İşte başta bu şekilde yapılmaya çalıştı ama umreciler oyunu bozdu malesef.
Artık hasta olma ihtimali olanları karantinaya alabilecek imkanlarımız yok.
Bilinen ilk vakalarda umreciler az benim bildiğim kadarıyla. En azından açıklanan buydu.
Edit: Karantinada problem çıkarmalarını kastediyorsun sanırım pardon.

Millete evinde kal demekle olmuyor bu işler. Kore'deki gözden kaçan "31.vaka" da olduğu gibi. Sen git evde kal dersen adam kalmaz. Bi risk varsa belirti yoksa bile karantinaya alacaksın.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık