Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Game of Thrones (2011-2019)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 43 71.7%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 17 28.3%

• Kullanılan toplam oy
    60
11 senede 1 kitap çıkartama ki üstüne çıkartman gereken +1 kitap daha var. Yazık yahu şu serinin kitaplarına vakit ayırmış olsam kahrolurdum anasını satayım
Bu seri yüzünden yazarları doğrudüzgüb devan etmeyen hiçbir seriye devam etmiyorum.

One Piece'den daha kaliteli bulduğum HxH'ye bakmıyorum bile.

Berserk'e artuk düzenli çıkacağı söylendiği için geri döndüm. Yoksa ona da bakmazdım :/

Serisini 2 kere okudum, kan ve ateş hariç tüm kitaplarını okudum, forumunda yıllarca aktif oldum teoriler, tartışmalar vs.... Sonuç: İğrenç bir dizi finali.

Belki de One Piece'e bu yüzden biraz tölaranslıyım. Seri en azından devam ediyor ve asla ve kata GoT dizisi gibi bozamaz.

Tamamen farklı olmaz.

DD son kralın Bran olduğunu bize Martin söyledi dediler.

Martin de ana hatlarıyla ana karakterlerin sonlarının benzer olduğunu söyledi

Bu arada bence Rhaegar bir şekilde dirilecek son düşman o olacak.
You will need to wait until I get there,” Martin writes. “Some things will be the same. A lot will not. No doubt, once I am done, there will be huge debate about which version of the story is better. Some people will like my book, others will prefer the television show. And that’s fine, you pay your money and your make your choice.

Martin'in son yazdıkları. Çoğu şeyi değiştiren karakterlerin sonunu da değiştirebilir. Dizinin sonunu ve karakterlerin ilerleyişlerini beğenmeyen çok kişi var. Görebilirsek göreceğiz.

You will need to wait until I get there,” Martin writes. “Some things will be the same. A lot will not. No doubt, once I am done, there will be huge debate about which version of the story is better. Some people will like my book, others will prefer the television show. And that’s fine, you pay your money and your make your choice.

Martin'in son yazdıkları. Çoğu şeyi değiştiren karakterlerin sonunu da değiştirebilir. Dizinin sonunu ve karakterlerin ilerleyişlerini beğenmeyen çok kişi var. Görebilirsek göreceğiz.
Ama dizi bittikten sonra da tam olarak benim dediklerimi dedi. Bu dediklerinde de ilk dedikleriyle çelişen bşr şey yok. Üstelik DD'nin sözleri de var.

Ama sadece sonu değiştirebilme ihtimali var bence.

Lannisterlar Nehir topraklarını yakıp yıkarken bir dede eski kral olsa bunlar olmazdı diyor. Robert mi dediklerinde hayır Aerys diyor.
Burada bir ironi var. Neden mi? Çünkü eski kral Aerys'in diyardaki huzur ile hiçbir alakası yok, tamamen Kral Eli Tywin Lannister'ın eseri, evet Nehir topraklarının yakım emrini veren adamın. Aerys'in etrafı bu kadar sağlam adamlarla çevriliyken krallığı savaş alanına çevirip elinden kayıp gidecek bütün hamleleri yapması bile ne kadar kötü bir kral olduğunun kanıtı.

Burada bir ironi var. Neden mi? Çünkü eski kral Aerys'in diyardaki huzur ile hiçbir alakası yok, tamamen Kral Eli Tywin Lannister'ın eseri, evet Nehir topraklarının yakım emrini veren adamın. Aerys'in etrafı bu kadar sağlam adamlarla çevriliyken krallığı savaş alanına çevirip elinden kayıp gidecek bütün hamleleri yapması bile ne kadar kötü bir kral olduğunun kanıtı.
Güzel bir bakış açısı. Ama şunu da unutuyorsun, Robert dönemi de Jon Arryn sayesinde gayet huzurlu ve iyi bir dönemdi. Ancak dede Robert'i refere etmek yerine Aerys'in deliliği herkesce bilinmesine rağmen Aerys'i refere etti. Yani bu bile halkın Targaryenler konusundaki olumlu bakış açısına bir kanıt. En kötü kral bile olsa söz konusu kişi adamların isimleri var.

Zaten bu serideki soyluluk kavramının kökleri de burada. Yani belli bir bölgedeki halkı kontrol etmek için o bölgede geleneksel olarak hüküm süren aileye ihtiyaç duyuyorlar ki halk sadık olsun. Örneğin Darry ailesi bittiğinde anası Darry olan bir Frey kızını Lancel'la evlendirip kaleyi ona verdiler. Targaryenlerin ise benzeri bir etkiyi diyarın geneli için gösterdiklerini söylemek mümkün. Yani halk kendi lordlarından sonra Targaryenleri benimser gibi bir hava var.

Edit: Şunu da eklemem lazım ki Aerys'in ilk dönemleri o kadar kötü değildi. Gelecek vaat eden parlak bir kral olarak görülüyordu. Ama Duskandale'e hapsedilip 1 yıl falan işkence görüp tacize uğradıktan sonra kafayı sıyırdı.

Son düzenleme:
House of the Dragons için konumuz açıldı 😁

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık