Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Favori Amerikan Güreşçiniz

Favori Amerikan Güreşçiniz

• Kullanılan toplam oy
    62
Tamamen senaryo olan bir showda push alan adamları sabahtan akşama kadar övmüşsünüz, cidden komik.
Bu işte bir başarı kıstası varsa kazanan senaryo gereği rakibini en çok pin eden değil en ekstrem hareketi yapandır.
2008-2009 Jeff Hardy bu listede saydıklarınızın hepsini dörde böler beşe katlar, eşşek olmasa böyle bir konu tartışmaya bile açılmazdı.
WWE yıllarca bu delinin kapısında yattı, hiç akıllanmayacağını bile bile bir umut deyip şans verdiler, her seferinde sıçıp batırmanın bir yolunu buldu. Güvenilmez bir müptezel olmasına rağmen hala her türlü güreş organizasyonunda sonsuz kredisi var, bugün ben itliği bıraktım dese WWE yine havada kapar, çünkü adam muhteşem, ve herkes bunun farkında. Herhangi bir güreş organizasyonunda şu hareketi yapan, veya yapmaya teşebbüs eden bir deli daha göremeyeceksiniz. Respect

Mick Foley daha ekstrem bir adamdı. Madem ekstrem hareketler görmek istiyorsun, Jeff'ten önce gelecek isimler var.

Mick Foley daha ekstrem bir adamdı. Madem ekstrem hareketler görmek istiyorsun, Jeff'ten önce gelecek isimler var.
Mick Foley dediğin adamı ilk defa duyuyorum, bir yorum yapamam. Benim için bir güreşçi 21 kez arka arkaya Wrestlemania kazandı diye efsane olmaz, dediğim gibi ekstrem hareket görmek istiyorum. Bu listede bunun hakkını veren tek kişi de Rey Mysterio.
O neslin çocukları hiçbir güreşçinin giriş şarkısını bilmezken Rey Mysterio'nun şarkısını baştan sonra ezbere bildiği gibi buyaka buyaka diye mahalleleri inletiyordu, üstelik millet olarak hiç aşina olmadığımız bir dildeydi bu şarkı. Büyüyünce ne olmak istiyorsun diye sorulunca Rey Mysterio olacağım diyen çocuklar vardı. Demek ki spear atmakla olmuyormuş bu işler.

Mick Foley dediğin adamı ilk defa duyuyorum, bir yorum yapamam. Benim için bir güreşçi 21 kez arka arkaya Wrestlemania kazandı diye efsane olmaz, dediğim gibi ekstrem hareket görmek istiyorum. Bu listede bunun hakkını veren tek kişi de Rey Mysterio.
O neslin çocukları hiçbir güreşçinin giriş şarkısını bilmezken Rey Mysterio'nun şarkısını baştan sonra ezbere bildiği gibi buyaka buyaka diye mahalleleri inletiyordu, üstelik millet olarak hiç aşina olmadığımız bir dildeydi bu şarkı. Büyüyünce ne olmak istiyorsun diye sorulunca Rey Mysterio olacağım diyen çocuklar vardı. Demek ki spear atmakla olmuyormuş bu işler.
Mick Foley tüm zamanların en iyilerinden biri olarak kabul ediliyor.

Dövüş içerisinde her türlü psikopatlığı, ekstrem hareketi yapıyordu. :)

98 yılında Undertaker'la kapıştığı tarihe geçen bir maçı var.

Son düzenleme:
Biri ekstrem mi dedi? :flaugh:

Mick Foley wwe için vücudunu feda etmiş bir adamdır,tarihin en acımasız maçlarını çıkartmıştır.

Mesela alevli masaya uçmak xd

Gerçek sanan çok insan varmış eskiden. :)

1980'lerin basinda bir gures musabakasi icin kendisi dominik cumhuriyetine gider. bulundugu otel odasinin camindan asagi baktiginda disarda 30-40 bin kisinin toplandigini gorur. insanlar ric flair aleyhine toplanmis ve muthis bir sekilde tezahurat yapmaktaydi. tabi oradakiler ric flair'den nefret etmiyorlardi ama ric flair amerika'yi temsil ettigi icin bir nevi amerika'yi protesto ediyorlardi. zaten ertesi gun ric flair dominik cumhuriyetinin amerikan guresi sampiyonuyla karsilasacakti. ilginctir ki mac rusya'da yapilan bir rocky balboa vs. ivan dragon maci atmosferinde gececekti.

mac icin dominik cumhuriyetini yoneten kisiler bile (sanirim o donemde askeri cunta vardi) en onden bilet alip yerlerine oturmustu. isin ilginc tarafi tribunlerdeki hemen hemen hic kimse amerikan guresindeki dovusun gercek olmadigindan haberdar degildi. insanlar gercekten de bir gures musabakasi olacagini dusunuyordu. organizasyonu yapan sirket 10 bin kisilik salon icin 20 binin uzerinde bilet satinca daha mac baslamadan izdiham baslamisti ve polis yetersiz kalinca tribunleri "hizaya sokma" gorevi askerlere verilmisti.

macin sonu onceden planlanmisti. maca ric flair dunya sampiyonu unvaniyla ve altin kemeriyle geliyordu. onceden planlanan mac sonucuna gore ric flair ile dominkli rakibi (jack veneno) 60 dakika boyunca dovusecek, son dakikada jack veneno ric flair'i kistiracak, tam ric flair pes ettigi anda gong calacak ve "sure doldu, mac berabere bitti" diyecekti. boylece ric flair altin kemerini elde tutacak, jack veneno da yenilmemis olacakti. yani ne sis ne kebap yanacakti.

en son mac bitmek uzereyken ric flair rakibinin kiskaci altindadir ve pes ettigini gostermek icin ellerini cirpmaya baslar. tam o sirada gong da calar. tribundeki binlerce atesli seyirci ric flair'in maci kaybettigini dusunur ve yuzlerce insan bir anda ringe dalar. ric flair telastan altin kemerini ringde birakip soyunma odasina dogru kacar. o sirada herkes hala ric flair'in maci kaybettigini dusunmektedir. ustelik maci dominikli guresinin kazandigi dusunulmesine ragmen ring ve etrafinda izdiham yuzunden bir suru kavga cikacakti ve bu kavgayi ayirmak icin bir suru polis araya girecekti. hatta olaylarda cok sayida polis hastahanelik olmustu. bu sartlar altinda maci duzenleyen sirket cikip da "arkadaslar aslinda mac berabere bitti" diyemedi cunku bu durumda olaylarin buyumesinden korkuluyordu. mac tam olarak 60 dakika surmustu ve tribunler bir an olsun yerlerine oturmamisti.

kisa bir sure sonra bir mac daha yapilacakti ve ric flair bu kez yakin arkadaslarindan roddy piper ile gelmisti. amac ric flair'in "kaybettigi" kemeri geri almakti. onceden planlanana gore macin ortasinda roddy piper ringe dalacak ve ric flair'in maci kazanmasina yardimci olacakti. bu kez olaylar cikmasin diye ringin etrafinda otomatik silahli askerler bekliyordu ama askerlerin macin onceden belirlenmis olan sonucundan haberleri yoktu. hatta bu askerler hala guresi gercek saniyordu. macin ilerleyen dakikalarinda roddy piper ringe dalmaya calisinca 4-5 asker birden tufeklerini roddy piper'e yoneltti ve onu vurmakla tehdit etti. bunu goren ric flair yanindaki dominikli guresciye "beni yere yatir" diye bagirdi. hakeme de "3'e kadar say ve maci bitir" dedi ve bilerek yenildi. boylece olaylarin buyumesi engellenmis oldu.

Tamamen senaryo olan bir showda push alan adamları sabahtan akşama kadar övmüşsünüz, cidden komik.
Bu işte bir başarı kıstası varsa kazanan senaryo gereği rakibini en çok pin eden değil en ekstrem hareketi yapandır.
2008-2009 Jeff Hardy bu listede saydıklarınızın hepsini dörde böler beşe katlar, eşşek olmasa böyle bir konu tartışmaya bile açılmazdı.
WWE yıllarca bu delinin kapısında yattı, hiç akıllanmayacağını bile bile bir umut deyip şans verdiler, her seferinde sıçıp batırmanın bir yolunu buldu. Güvenilmez bir müptezel olmasına rağmen hala her türlü güreş organizasyonunda sonsuz kredisi var, bugün ben itliği bıraktım dese WWE yine havada kapar, çünkü adam muhteşem, ve herkes bunun farkında. Herhangi bir güreş organizasyonunda şu hareketi yapan, veya yapmaya teşebbüs eden bir deli daha göremeyeceksiniz. Respect

Jeff Hardy'i için de 4-5'e katlar denmez ya şu liste için. :D

Deli görmek istiyorsan Jon Moxley'in maçlarını izle. Namı değer Dean Ambrose. Mick Foley'den sonra yazarım ben bu adamı. He ekstrem şeyleri ve özellikle Jon Moxley'in yaptıklarını hiç sevmem ama Jeff Hardy'den çok daha beterleri var ekstrem konusunda. Jeff Hardy'nin yaptığı ekstremlik yüksekten atlama ve bunu başka yapanlarda var.

Mesela örnek olarak bu. :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık