Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald (2018)

En güçlü 3 büyücü sizce kim ?

• Kullanılan toplam oy
    66
Bir asa kırılarak yok edilebiliyorduysa mürver asayı elde eden biri onu neden Harry gibi kırmamıştır ve tüm bu asa yüzünden büyüyen acılara son vermemiştir? Mürver asanın büyü dünyasının bir eseri bir değeri olduğunu mu düşünmüştür :S Yada asanın kararlarına mı inanmıştır, mürver asa geniş çaplı bir deney midir :S.s.
Harry kırmıyor ki asayı.

Priori İncantatem(Tersine Büyü Etkisi) ölüm lanetiyle alakalı bir şey değil. Asadan çıkan son büyü neyse onu teper asa. Harry orada asalar kenetlendiğinde bunu Voldemort'a teptirmeyi başarmıştır, öbür türlü kendisinin asasından da çıkabilirdi garip garip büyüler.
Asanın gücünün kısıldığını da pek düşünmüyorum, sadece yıkıma göre asanın gücü kısılıyor diyemeyiz. Son kitapta Harry Mürver Asa ile tamir edilemeyecek durumda olan kendi asasını tamir etmeyi başardı. Grindelwald'un Mürver Asa ile Dumbledore'a yenilmesi Dumbledore'un muhteşem bir büyücü olduğuna delil oluşturuyor, bana göre de onu Voldemort'tan aşağı kılıyor.
İkiz asaların kenetlenmesinden asaların bir hafızası olduğunu ordan da dolaylı olarak mürver asanın aldığı canların kullanıcının motivasyonuna göre ona geri teptiğini falan düşünüyorum sadece. Sonuçta mürver asanın özü de ölümle ilişkili bir canlı falan ya bilemedim ya öyle bi bağlantı vardır diye düşündüm.

Asa bilimi enteresan ve sınırları netleşmemis bir bilim dalı. Dumbledore asaların eski sahiplerinin özelliklerini benimsediğini söylemişti. Bu açıdan bakarsak tarihte mürver asaya birçok kara büyücü sahip olmuş asanın dengesiz olması bundan sanırım. Mürver ağacı asa yapımında tercih edilen bi ağaç değil normalde. Sadece sıradışı büyücüler bağ kurabiliyormuş bu yüzden o asaya sahip olanlardan büyük işler bekleniyormuş. Bence asadan ziyade asayı tututan daha mühim :)

Harry kırıyor demiyorum ki zaten :S Ben spesifik olarak asalar kırılırsa güçleri yok olmaz mı diye soruyorum.

edit ay pardon :D harry demişim cidden, Ron'un olayından bahsedecektim, hani kırılınca düzensizleşiyor ya. neden orayı anlatmamışım acaba :S neysem
Herhangi bir asa uzmanı o işi halledebiliyor.

Yalnız böyle bir anket açıyorsan ilk sayfada karakterleri tanıtman gerekli bence.Şimdi tek tek göz atıp hatırlayayım dedim uğraştırıyor o açıdan Credence kim hatırlayamadım mesela.

İlk 3 bariz.4. kim olurdu derseniz 4 seçenek var.

Snape - Tehlikeli büyüler icat eden güçlü de bir büyücü
McGonagall - Müdür yardımcısı ki gayet güçlü.
Moody - Voldemort Harry'i yanına verdiler diye düşünüyorsa bu adam en güçlü seherbaz bile denebilir.
Bellatrix - Sağ yada sol kol kıvamında biriydi güçlüydü baya.Fakat ölümü bende gücü üzerine şüphe uyandırdı o yüzden diğerlerinden daha az şans veriyorum.

Asa bilimi enteresan ve sınırları netleşmemis bir bilim dalı. Dumbledore asaların eski sahiplerinin özelliklerini benimsediğini söylemişti. Bu açıdan bakarsak tarihte mürver asaya birçok kara büyücü sahip olmuş asanın dengesiz olması bundan sanırım. Mürver ağacı asa yapımında tercih edilen bi ağaç değil normalde. Sadece sıradışı büyücüler bağ kurabiliyormuş bu yüzden o asaya sahip olanlardan büyük işler bekleniyormuş. Bence asadan ziyade asayı tututan daha mühim :)
'Asa sahibini seçer' ilkesi senin dediğini biraz çürütür nitelikte. :) Mürver asa'nın son olayı da sahibine ihanet etmemesi. Tüm asalarda sahibinin elinde olmadan tam gücün açığa çıkmaması var. Mürverde ek durum sahibi mantığı. Ama Kuroashi no Sanji daha iyi hatırlıyordur. :sapkali:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık