Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Enies Lobby Dövüşleri Hakkında

Şimdi Sanji'nin şu attığım vs videosuna bakıp hala Sanji=Jyabura diyecek kaç kişi var merak ediyorum :D
Hadi Zoro zorlandı onun sınırını gördük ama Sanji ortada, adam bir gram zorlanmış en fazla ee o zaman Sanji'yi Jyabura ile sınırlamanın ne anlamı var ? Üstelik Sanji bu vs'ye girmeden önce hayatının dayağını yemişti.
Her neyse verilen dorukilerin bir kıymetinin olması için Sanji ve Zoro'nun tüm güçlerini son damlasına kadar kullanmış olmaları gerekir aksi taktirde bu iki karekteri Kaku ve Jyabura ile sınırlandırmak mantık olarak imkansız çünkü zaten yenip geçtikleri şahıslar bunlar.

Bazı arkadaşlar direkt olarak Zoro'nun karşılaşmada tek attığının iddia edildiğini söylemiş, yazıdan işine gelen tarafı kırpıp yorumlamak hoş değil.
Bu dövüşlerdeki ayırt edici noktalarından biri ise Sanji ve Zoro'nun Luffy gibi ölümüne zorlanmamaları. Luffy yeni viteslerini bulduktan sonra Lucci ile kıyasıya ve uzun uzadıya mücadele ederken Sanji yeni tekniğini bulduktan sonra Jyabura'ya iki, Zoro ise yeni tekniğini bulduktan sonra Kaku'ya tek atıyor. Bu önemli noktayı görmeyip hala daha Lucci 4000 dourikiydi, Sanji ve Zoro bu adamın neredeyse yarısı kadar güçlü adamlarla dövüştü demek de yine o büyük hatalardan biri.
Görüldüğü üzere Zoro, bana göre daha çok form olan Asura tekniğinden sonra Kaku'ya tek atıyor net bir şekilde. Zaten yazıda da yeni teknikten sonra atılan tekten bahsediliyor. Luffy yeni tekniğiyle sapına kadar Lucci ile dövüşürken, Zoro tek atıp pert ediyor Kaku'yu.

Bazı arkadaşlar direk olarak Zoro'nun karşılaşmada tek attığını iddia edildiğini söylemiş, yazıdan işine gelen tarafı kırpıp yorumlamak hoş değil.

Görüldüğü üzere Zoro, bana göre daha çok form olan Asura tekniğinden sonra Kaku'ya tek atıyor net bir şekilde. Zaten yazıda da yeni teknikten sonra atılan tekten bahsediliyor. Luffy yeni tekniğiyle sapına kadar Lucci ile dövüşürken, Zoro tek atıp pert ediyor Kaku'yu.
Yeni bulduğu teknikten sonra tek atmaktan neden bahsedilir bunu anlamıyorum. Vs'nin bütününe bakarsın ve bir sonuca varırsın. Vs boyunca Zoro bir çok kere Kaku'ya doğrudan temasta bulunuyor. Ama defansını aşamıyor bile.

@RedTeroR

Evet sınırlayamazsın. Ama gidipte Lucci ile karşılaştırmakta fazla iyimser kalıyor. Zira ne Sanji'nin ne de Zoro'nun durumlarının çokta iyi olduğu söylenemez. Lucci ise ayrı bir seviyede bunu gösterdi. Bu ortada olan bir şey değil yani sana göre?

Yeni bulduğu teknikten sonra tek atmaktan neden bahsedilir bunu anlamıyorum. Vs'nin bütününe bakarsın ve bir sonuca varırsın. Vs boyunca Zoro bir çok kere Kaku'ya doğrudan temasta bulunuyor. Ama defansını aşamıyor bile.

@RedTeroR

Evet sınırlayamazsın. Ama gidipte Lucci ile karşılaştırmakta fazla iyimser kalıyor. Zira ne Sanji'nin ne de Zoro'nun durumlarının çokta iyi olduğu söylenemez. Lucci ise ayrı bir seviyede bunu gösterdi.
Ben kıyaslarım başkası kıyaslamaz bunun bir üst bandı yok, karekterden beklentine göre değişir ama mantık olarak Jyabura ve Kaku ile sınırlandıramazsın bu karekterleri çünkü biraz önce söylediğim gibi zaten yenip yollarına bakmışlar.
İşin özü mantık işine o kadar girmeye hevesliysek düz mantıkla Sanji ve Zoro'yu Kaku ile Jyabura'nın seviyesine çekenler, mantığı yok sayarken, Sanji ve Zoro'yu Lucci seviyesine çekenler beklentilerinde fazla iyimserler denebilir.
Zoro'yu Lucci seviyesine çekiyorsam ve illa laf yiyeceksem bari beni mantığa kafa tutanlar topa tutmasın :bilmem:

Ben kıyaslarım başkası kıyaslamaz bunun bir üst bandı yok, karekterden beklentine göre değişir ama mantık olarak Jyabura ve Kaku ile sınırlandıramazsın bu karekterleri çünkü biraz önce söylediğim gibi zaten yenip yollarına bakmışlar.
İşin özü mantık işine o kadar girmeye hevesliysek düz mantıkla Sanji ve Zoro'yu Kaku ile Jyabura'nın seviyesine çekenler, mantığı yok sayarken, Sanji ve Zoro'yu Lucci seviyesine çekenler beklentilerinde fazla iyimserler denebilir.
Zoro'yu Lucci seviyesine çekiyorsam ve illa laf yiyeceksem bari beni mantığa kafa tutanlar topa tutmasın :bilmem:
Sadece şuna cevap ver hacı sen. Zoro ya da Sanji yenebilir miydi Lucci'yi?

Arkadaşlar..

Galiba kimse konuyu tamamen okumadı ve ana temayı anladığını zannederek bütün tepkisini pöykürmeye falan başladı. Yorumlarınızı okudum ve çıkardığım sonuç bu. Konuyu okuyan kişi sayısı bir elin parmağını geçmezken yorum yapanların sayısına parmak yetiremiyorum gibi bir izlenim hakim. Öncelikle bir sakin olun. Derin bir nefes alıp bir cuğara falan yakın, sonra da sindire sindire okuyun bir yazıyı.

En çok şaşırdığım isim @ch3rl0b11n. @Shakky sağolsun ben yazarken yorumu geldi.. Ülen ben Zoro Kaku'ya tek attı mı demişim, yoksa yeni teknik bulduktan sonra mı tek attı demişim ? Ayıp yani. Sadece kendim için demiyorum, şöyle bir konuyu hazırlaması 3 saat, okuması 10-15 dakika. Bir zahmet okuyun, okumuyorsanız da yorum yapmayın rica edicem :artiz:

Yazımda bir kere olsun Kaku=Lucci'yi savunmadım. Ama savunmuşum gibi yorum atanlar var. Bunlar hep okumamaktan..

Ben bilmiyormuşum gibi düz hesap dourikileri yazanlar ve bu dourikilere göre vs. değerlendirenler falan var. Bunlar da hep okumamaktan..

Kimisi Kaku'nun cüssesine takmış. Aynı mangaka Luffy'yi 6 metrelik Wb'nin beline getiriyor kardeşim bana ne nasıl çizdiğinden ? :)

Enteresan enteresan yorumlar. Üzücü.

Arkadaşlar..

Galiba kimse konuyu tamamen okumadı ve ana temayı anladığını zannederek bütün tepkisini pöykürmeye falan başladı. Yorumlarınızı okudum ve çıkardığım sonuç bu. Konuyu okuyan kişi sayısı bir elin parmağını geçmezken yorum yapanların sayısına parmak yetiremiyorum gibi bir izlenim hakim. Öncelikle bir sakin olun. Derin bir nefes alıp bir cuğara falan yakın, sonra da sindire sindire okuyun bir yazıyı.

En çok şaşırdığım isim @ch3rl0b11n. @Shakky sağolsun ben yazarken yorumu geldi.. Ülen ben Zoro Kaku'ya tek attı mı demişim, yoksa yeni teknik bulduktan sonra mı tek attı demişim ? Ayıp yani. Sadece kendim için demiyorum, şöyle bir konuyu hazırlaması 3 saat, okuması 10-15 dakika. Bir zahmet okuyun, okumuyorsanız da yorum yapmayın rica edicem :artiz:

Yazımda bir kere olsun Kaku=Lucci'yi savunmadım. Ama savunmuşum gibi yorum atanlar var. Bunlar hep okumamaktan..

Ben bilmiyormuşum gibi düz hesap dourikileri yazanlar ve bu dourikilere göre vs. değerlendirenler falan var. Bunlar da hep okumamaktan..

Kimisi Kaku'nun cüssesine takmış. Aynı mangaka Luffy'yi 6 metrelik Wb'nin beline getiriyor kardeşim bana ne nasıl çizdiğinden ? :)

Enteresan enteresan yorumlar. Üzücü.
Zürafayı övmüşsün ya hani aslan yaklaşamaz vs sebebine hiç bakmamışsın ama. Bende onu diyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık