Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

En Son Hangi Kitabı Okudunuz?

• Konbuyu başlatan Reversi
  • Başlangıç tarihi
Bir işçinin hayatından kesitler, dramatik, duygusal öyküler. Dizisi çekilse harika olur. 🤗

Calvino'nun diğer kitaplarında olduğu gibi gözlem gücünün ağır bastığı bu kitabın başkahramanı hüzünlü bir kişi olan Marcovaldo. Marcovaldo ya da Kentte Mevsimler, her biri bir mevsime adanmış yirmi öyküden oluşuyor. Yani beş kez yinelenen mevsimsel döngü, bir türlü özlemini duyduğu dünyaya kavuşamayan kahramanımızı gelen her yeni mevsimle tekrar tekrar umutlandırıyor.

Eragon ve Saphira ile kah güldük kah ağladık. Sonu keşke farklı bitseydi. Buruk bir son oldu. Ama yapılması gereken buydu ve böyle oldu. Zaten kehanetten beri sonunun böyle biteceğini biliyordum.

İşimdeyim Gücümdeyim okuyorum, külliyatı kaptım vallahi ohhh. Kazıkçı sahaflar minimum 250-300 liraya satıyordu kitabı.

Oğuz Atay, Beyaz Mantolu Adam öyküsünün kısa filmini de çekmiş.

Montaj aşamasında bir yerlerde kaybolmuş sanırım, hiç yayınlanmamış. Öyküler güzeldi.

Oğuz Atay`ın hikayeleri, gündelik hayatı kavrayış derinliği, anlatım zenginliği ve okurunu alıp götürmedeki enerjileri bakımından romanlarından geri kalmıyor. Kitaba adını veren hikayenin "korkuyu beklerken" kendini evine hapseden kahramanı, Atay`ın edebiyat güzergahındaki farklılığın en büyük kanıtlarından. Yazarın bu kitaptaki ilk hikayeyle var ettiği "beyaz mantolu adam" da öyle. Tavanaralarına saklanan eşyadan, gazetelerin dert köşelerine gönderilen mektuplara kadar "Türkiye`nin ruhu"nu hep aynı maharetle kavrıyor Oğuz Atay.

Fareler ve İnsanlar

En son ortaokulda kitap okuma yarışması için okumuştum. Yeniden okuyasım geldi. Kısa ve dolu bir hikaye gerçekten.

YT'de Portal kanalı 15 dkklık bir videosunu yapmış. (Bu adamın videoları da gayet güzeldir bu arada.)

Dilinin yalınlığı ve akıcılığıyla tek oturuşta bitirdim. Zaten kısa bir kitap kesinlikle tavsiye ederim.

Ondan önce Osamu Dazai-İnsanlığımı Yitirirken
Ondan hemen önce Jules Verne-Dr.Ox'un deneyi (Çok sarmadı, belki de tam anlayamadım kitabı)
Ondan da önce Arthur Schopenhauer-Mutlu Olma Sanatı (ki tavsiye ederim kişisel gelişim kitabı gibi bakmayın)

Şimdi de Bertrand Russell'ın mutlu olma sanatını okuyorum. Arthurunki baya mantıklı ama kasvetli geldi. Ruh gibi gezerim o mantığı benimsersem.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık