Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

En Son Hangi Kitabı Okudunuz?

• Konbuyu başlatan Reversi
  • Başlangıç tarihi
Martin Eden.

Bu kitabı iç hatlarıyla övmeye gerek yok. Okuyun edebiyatın yüceliği karşısında diz çökün.
Beklentilerim fazlasıyla büyük bir şekilde başlamıştım ne yazık ki beni pek etkilemedi. -kitapta arada kalmış bir karakter vardı ok yaydan bir kere çıkar derler ya Martin bir şeyler öğrendikçe ulaşmak istediği mertebenin koca bir yalan olduğunu görüp geriye dönmek zorunda kalıyor fakat çok değiştiği, eski Martin olmadığı için de uyum sağlayıp geriye dönemiyor arada kalıyor ve bu kitabın sonunu hazırlıyor. Sadece arada kalma durumunun güzel aktarıldığını düşünüyorum başka bir şey çıkaramadım açıkçası- Bundan dolayı Antitezi sayılan Oblomov'u tercih ederim, tabii herkes aynı şeyi sevecek diye bir şey yok subjektif tercihler sonuçta.

Son düzenleme:
Beklentilerim fazlasıyla büyük bir şekilde başlamıştım ne yazık ki beni pek etkilemedi. -kitapta arada kalmış bir karakter vardı ok yaydan bir kere çıkar derler ya Martin bir şeyler öğrendikçe ulaşmak istediği mertebenin koca bir yalan olduğunu görüp geriye dönmek zorunda kalıyor fakat çok değiştiği, eski Martin olmadığı, için de uyum sağlayıp geriye dönemiyor arada kalıyor ve bu kitabın sonunu hazırlıyor. Sadece arada kalma durumunun güzel aktarıldığını düşünüyorum başka bir şey çıkaramadım açıkçası- Bundan dolayı Antitezi sayılan Oblomov'u tercih ederim, tabii herkes aynı şeyi sevecek diye bir şey yok subjektif tercihler sonuçta.
Ben ikisini de severim.

Ithaki Yayinlarinin çevirisi pek beğenilmemiş, filmini de izleyeceğim. Harika bir kitaptı ama, tekrar okunur.

Montag dönerek geriye baktı.

Sen şehre ne verdin Montag?

Küller.

Diğerleri birbirine ne verdi?

Hiçlik.

Granger durup Montag’la geriye baktı. “Büyükbabam, herkes öldüğü zaman geride bir şey bırakmalı, derdi. Bir çocuk, bir kitap, bir resim, bir ev, yapmış olduğu bir duvar ya da bir çift ayakkabı. Ya da ekili bir bahçe. Ellerinin bir şekilde dokunduğu ve ruhunun öldüğün zaman gidebileceği bir şey, öyle ki insanlar senin diktiğin ağaç ya da çiçeğe baktığı zaman seni orada görebilsinler. Ne yaptığın önemli değil, derdi, yeter ki sen ellerini onun üstünden çektiğin zaman, ona dokunduğun zamanki halini değiştiren bir şey yapmış olasın. Otları sadece biçen bir adamla, gerçek bir bahçıvan arasındaki fark dokunuştadır, derdi. Otları biçen bir adam orada hiç bulunmamış gibidir, fakat bahçıvan ömür boyu oradadır.”

Madame Bovary.

Kitap okuma alışkanlığımı tam oturtamadığımdan hala klasiklerdeyim. Bu romanı da beğendim. Kitap hakkında derin bir analizim yok ama birkaç kelamım var:
Ya sen ne kadar doyumsuz birisin Emma? Başına gelen sonu hak ettin ama kocana çocuğuna da yazık ederek ölüp gittin. O zamanların Fransa'sında boşanmış bir kadına nasıl bakarlar bilmediğim için çok üzerine gitmiyorum. Hakkı yenilmiş olmasın.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık