Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

En Son Hangi Kitabı Okudunuz?

• Konbuyu başlatan Reversi
  • Başlangıç tarihi
Az bir şey kaldı, harika gidiyor.

Saramago, hiciv ile alegoriyi derin bir kavrayış ve keskin bir görüyle harmanladığı, o muazzam dil cambazlığıyla devamlı eşeleyerek zihnimizde karıncalanmadık yer bırakmadığı bu unutulmaz eserinde, hamaset denen düşünce fukaralığının ve onun kovuklarında yuvalanan güç saplantısının ipliğini pazara çıkarıyor. Fars hiç bu kadar trajik anlatılmamıştı.

Ray Bradbury-Fahrenheit 451
Kitapta geçen ''Kitaplar aptal,salak olduğumuzu bize hatırlatmak için var.'' cümlesini alıntılamak istiyorum.
Bir 1984 olmasa da güzel bir hikayeydi.

Az bir şey kaldı, harika gidiyor.

Saramago, hiciv ile alegoriyi derin bir kavrayış ve keskin bir görüyle harmanladığı, o muazzam dil cambazlığıyla devamlı eşeleyerek zihnimizde karıncalanmadık yer bırakmadığı bu unutulmaz eserinde, hamaset denen düşünce fukaralığının ve onun kovuklarında yuvalanan güç saplantısının ipliğini pazara çıkarıyor. Fars hiç bu kadar trajik anlatılmamıştı.
Ahahahahaha. Anlatıma bak ya. Bu kadar kasılmaz. Şu tanıtım nedir yani gerçekten, ulen kırmızı kedi.

Çok uzun zaman olmuş kitap okumayalı. En son Brandon Sanderson - Ryhtym of War okumuştum.
Fantastik veya bilim kurgu sevenler bu kitabın da içinde yer aldığı Kozmer Evrenine kesinlikle giriş yapmalı.

Orang Malaycada insan anlamına geliyor. İsminin oradan geldiğini söyleyenler var. Ya da İngilizce bir deyimden gelmiş diyenler de var.
Muhtemelen ikincisi "Queer as a clockwork orange", olabilecek bütün garipliklerin toplandığı kişi gibi bir anlamı varmış. Kitap içerisinde ise Alex'in evini bastığı yazarın kitaplığında görüyor aynı isimde bir kitabı, sonrasında bir iki defa farkında olmadan kullanıyor. Kitap içerisinde "robotlaştırılmış canlı" gibi bir anlamı var, hapishane papazının deney hakkında "İyi biri olacak ama seçim şansı olmayacak." demesi de bence buna bir atıf.

Şu zamana kadar neden bu kitabı okumamışım acaba, Tom ve Gatsby'nin atışma sahnesindeki atmosfer harikaydı özellikle.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık