Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Mazlum Karakter

En mazlum One Piece karakteri kimdir ?

• Kullanılan toplam oy
    73
Farklı manaları da var dediğin yerde yumuşak yazıyor evet o anlamda Sanji olabilir :(

Sanji zulm görmüş baya zaten. Ama okama adasına düşmek zulm değil yani. Homofobik bir adamın bahtsızlığı :( Oda'nın zulmüne uğrama konusunda ise aynen Sanji ile Big Mom'ı tek geçerim.
Yani çok katılmıyorum buna. Bir insanın homofobik olup olmaması başka bir şey ama onu zorla o adaya göndermek farklı bir şey. Üstelik bunlar ilk başta Sanjiye baya baya eziyet ettiler, kovaladılar vs hatta İvankov bildiğin herifi dövdü. Sonrasında bu iş eğitime dönüştüyse de ilk başlangıcında Sanji zulüm gördü.

Yani çok katılmıyorum buna. Bir insanın homofobik olup olmaması başka bir şey ama onu zorla o adaya göndermek farklı bir şey. Üstelik bunlar ilk başta Sanjiye baya baya eziyet ettiler, kovaladılar vs hatta İvankov bildiğin herifi dövdü. Sonrasında bu iş eğitime dönüştüyse de ilk başlangıcında Sanji zulüm gördü.
Bunlar basit şeyler. Usopp da zorlu bir adaya düştü. Zoro yaralıyken babunlarla dövüşmek zorunda kaldı. Robin hapsedildi, belki işkence de edildi. Luffy'i öldürecekti amazonlular vs.. Ortada zulüm diyebileceğimiz pek bir şey göremiyorum. Kuma zaten yeteneklerini geliştirsinler diye herkesi ona uygun adalara gönderdi. Ee ne demiş üstad? "Zafere gidilen yolda çekilen çile kutsaldır." Üç beş okama Sanji'yi kovaladı, okama yapmaya çalıştı diye zulüm gördü diyemem şahsen. Ivankov'un dövmesine gelince Sanji meydan okudu yenildi. Bunda hiç zulüm yok hele.

Bunlar basit şeyler. Usopp da zorlu bir adaya düştü. Zoro yaralıyken babunlarla dövüşmek zorunda kaldı. Robin hapsedildi, belki işkence de edildi. Luffy'i öldürecekti amazonlular vs.. Ortada zulüm diyebileceğimiz pek bir şey göremiyorum. Kuma zaten yeteneklerini geliştirsinler diye herkesi ona uygun adalara gönderdi. Ee ne demiş üstad? "Zafere gidilen yolda çekilen çile kutsaldır." Üç beş okama Sanji'yi kovaladı, okama yapmaya çalıştı diye zulüm gördü diyemem şahsen. Ivankov'un dövmesine gelince Sanji meydan okudu yenildi. Bunda hiç zulüm yok hele.
Olmasına var da senin dediğin karşılaştırmalı şeyler. Ona göre bu hiçbir şey der gibi. Neyse.

Olmasına var da senin dediğin karşılaştırmalı şeyler. Ona göre bu hiçbir şey der gibi. Neyse.
Ben Sanji'nin küçüklüğünde gördüğü büyük zulümler var diyorum zaten. Buna bakıp da en çok Sanji zulüm görmüştür diyenin fikrine saygı duyarım. Konuda da en çok şu karakter mazlumdur diye bir şey yazmadım henüz. Sadece bir adamın başına gelen her şey zulüm değildir demek istedim.

Ankettekiler arasından Oden ile Sanji. Ace pek mazlum kategorisine girmez, yaşadığı zor hayatın yanında kendi hataları çelişkileri var. Yeteri kadar işlenmiş birisi de değil. Ace'de dramatik bir karakter tabii. Sanji'nin ise sonu muallak. Yani sonu iyi de bitebilir, bakarsın tayfadan sonraki hayatı da çok güzel olur daha yaşı çok genç. Ben bile büyüğüm ondan, ben daha mazlum sayılırım yani. Değişebiilir durumlar.

Oden diyorum.

Oden ve Ace mazlum değil. Biri ülkesini diğeri Tayfasını madara etti. Bunlara Acımak anlamsız Sanji ve Robin çok daha Mağdurlar.

Sayılanların hepsinin derdini, acısını sırtlayan, kendinden çok hep diğerlerinin derdine koşan mazlum oğlu mazlum luffy reis varken... cıks :/ Bu isimlerin esamesi okunmaz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık