Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En iyi Mentor

En İyi Mentor/ Usta Kim?

• Kullanılan toplam oy
    181
Garp ''izleyin-öğrenin nasıl yapılır'' :a:
Rayleigh ''Bugün gözlem hakisi çalışacağız,Orda yeme var, bak buda sopa.:mincika:Sen bunu yiyeceksin çekirge''
Mihawk ''Lolonoa az şarap katta içelim,:artiz: dinle Lolonoa Jean Paul'un muzlarını maymunlar çalmış....''
İvankov ''Güçlenmek mi istiyorsun?? Git ve güçlennn !!! yehaaaaww'' :ehe:

@Daredewill buraya aslında Dof ve Law ikilisini eklemek lazımdı ya bak aklıma geldi hahahahaha Dof o kadar şey öğretti sonuçta... :oleyo2:
Buraya Dofy eklemeyen haterdır. Law bu gün komplike biriyse hepsini Dof'a borçlu. Hangi hoca öğrencisinin önüne 50 tane kitap koyup hepsini oku öğren demiş? Law bildiğin zengin ailenin şımarık çocuğu gibi ilgi gördü. Dofy bütün adamlarını Law için seferber etti.

Son düzenleme:
Buraya Dofy eklemeyen haterdır. Law bu gün komplike biriyse hepsini Dof'a borçlu.
+1
Kılıç ustalıği için Diamante
Silahşörlük için Gladius
Dövüş sanatları icin Lao G

Böyle eğitimi kimse kimseye vermez yahu, baba oğluna böyle titremez. Doffy samanın yeri hep ayrı. :)

Ankettekilerden Herkül dedim, aşirı güçlü o adam, üstunde durulsa baya şey çıkar bence. :)

+1
Kılıç ustalıği için Diamante
Silahşörlük için Gladius
Dövüş sanatları icin Lao G

Böyle eğitimi kimse kimseye vermez yahu, baba oğluna böyle titremez. Doffy samanın yeri hep ayrı. :)

Ankettekilerden Herkül dedim, aşirı güçlü o adam, üstunde durulsa baya şey çıkar bence. :)
Savcım üstüne bir de önüne bir dünya kitap koydu, bilgi de büyük güçtür.

Buraya Dofy eklemeyen haterdır. Law bu gün komplike biriyse hepsini Dof'a borçlu. Hangi hoca öğrencisinin önüne 50 tane kitap koyup hepsini oku öğren demiş? Law bildiğin zengin ailenin şımarık çocuğu gibi ilgi gördü. Dofy bütün adamlarını Law için seferber etti.
Ekleriz olmadı da şimdi burası kaos yeri olmasın diye yoksa Doffy samayi bilen bilir. :utaniyorum:

Garpın sevgi yumruğunu yiyenin hayatı değişiyor. Fikirsel anlamda olmasa da fiziksel anlamda eğitimde en iyisi bu adam.

Coby'nin maksimum seviyesini şimdi görüyoruz. 3 yıldaki hali bu. Hakiyi bile neredeyse bir yıl sonra hakisi ortaya çıkınca öğrenmeye başlıyor. Ki eğitim için sınırsız zamanı var. Garp'ın gücüne kıyasla meh yani. Teorik herhangi bir şey kattığını zannetmiyorum. Luffy mesela Katakuri'nin geleceği göreceğini bilmeseydi tam afallayacaktı. Sonra g4'te de eksikliklerini söylediğini düşünüyorum. Hakinin kullanılabilir türevlerini öğrendi Luffy. O da görünen kadarıyla. 2,5 yıla yakın zamandır karşılaşmıyorlar Coby ile kıyas burdan yapılabilir.

WATER 7 - GÜNCEL
- Coby sürekli bir eğitim içerisindeyken Luffy'nin eğitimi 1.5 yıl sürüyor.
- Luffy, Coby'den fazla olarak meyve üzerine de çalışıyor.
- Luffy, teorik olarak hakinin kullanımlarını duymuş. ( Burada Coby'i bilmediğimizden geçelim. )
- Birini bu evrende 0'dan 100'e kasmak kolaydır. 100'den 120'e bir o kadar daha emek ister. Ben Luffy, Coby farkının water 7'dan beri kapanmadığını düşünüyorum.

Coby, Sanji ile benzer özellikler gösterdi. Hızı ve k.hakisi övüldü. Seri sonu da ikisinin yeri aynıdır. Seri sonu Sanji & Coby'nin prime Garp'a yaklaşacaklarını sanmıyorum.

Garp'ın Coby'yi getirdiği seviye etkileyici. Ancak Coby denizci olmak için herşeyi yapacak bir çocuktu, sonra amiral olmak için yine varını yoğunu feda ediyor. Öğrencideki azim de önemli. Luffy'yi eğitme şeklinden yola çıkarsak, sınırları zorlayan biri. Tek bildiği yöntem buysa fena. Böyle mentorluk olmaz. Coby gibi çöpten ne çıkardı deyip de en iyi mentor olarak görmek mantıklı bir iş değil. Mentor olmak sadece güçlendirmek hiç değil.
Rayleigh çok yönlü. Daha efektif işler nakış nakış. Öyle kafasına kafasına sevgi yumruğu vurmak değil mentorluk. Rayleigh ansiklopedi gibi bilgi de verir. Haki nedir mantığı nedir açıklar. Garp döve döve içine refleksi yerleştirir :D Bu sebeple Ray her türlü alır.
Dragon'un ise zamanı boldu, iyi değerlendirmiş ve resmen bir sağ kol ortaya çıkarmış. Bilgi olarak ve hayat görüşü olarak da doldurmuştur. Sonuçta başıboş bir adam değil. Kafasında bir dünya düzeni vardır sanıyorum. Bunları da aktarmıştır Sabo'ya.

Bu sebeple Rayleigh=Dragon>Garp=Mihawk diye gider. Geri kalanlar önemsiz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık