Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Güçlü İmparator

En Güçlü Yonkou Kim?

• Kullanılan toplam oy
    615
Bir savaşın sonuçlarına belirleyen faktörler.
1-Saldırı gücü
2-Savunma
3-Dayanıklılık
4-İyileşme hızı
5-Hız
6-Meyve gücü
7-B.haki
8-K.haki
9-H.haki ( daha bir esprisi yok ama)
İyileşme hızı diye bir güç faktörü yok aslında.Anladığım Marco'yu kast etmişsin de o meyve gücüne dahil bir şey zaten.B.haki de saldırı gücünün içinde olan bir şey.Aynı şekilde dayanıklılıkta savunma gücünün içine dahil olan bir şey.Bu arada dorukiyi unutmuşsun.Yani savaşın sonucunu belirleyen faktörler şunlar olmalı:

-B.haki
-K.haki
-H.haki (İllaki esprisi çıkacak)
-Meyve
-Doruki
-Dayanıklılık
-Hız (Çok önemli olmasa da)

İyileşme hızı diye bir güç faktörü yok aslında.Anladığım Marco'yu kast etmişsin de o meyve gücüne dahil bir şey zaten.B.haki de saldırı gücünün içinde olan bir şey.Aynı şekilde dayanıklılıkta savunma gücünün içine dahil olan bir şey.Bu arada dorukiyi unutmuşsun.Yani savaşın sonucunu belirleyen faktörler şunlar olmalı:

-B.haki
-K.haki
-Meyve
-Doruki
-Dayanıklılık
Geçenki Kaido olayını yazamadım. Hazır konusu açılmışken buradan konuşalım. Yanlış hatırlamıyorsam Kaido'nun tam zoan ile yarı zoan halindeki savunma düzeyinde farklılık olup olmadığını sormuştun dii mi? Bir de sana göre savunma düzeyini etkileyen unsurlar neler?

-B.haki
-K.haki
-Meyve
-Doruki
-Dayanıklılık
Güç ve savunmanın şimdi görünürde bir alakası yok, bir ara dinamikleri oluşturan şeylerdi diye yazdım.
Tekkai mesela direk savunma tekniği. Dayanıklılığın içinde ele alınabilir de çok tartışması döndü diye ayrı tuttum. Güç ise b.haki olmadan önce de etkiliydi. Şimdi tekkai kullanıcıları olan Cp9 ekibi kendini yenilmez zannederken saf güçle yenildiler. Bence hala önemli bir etken saf güç. Hiç olmadı eşit b.haki kullanan iki kişinin yumruklaşmasında illa ki farkı koyar. Dediğin gibi yeni dinamiklerle geride kaldı.

Doruki'yi yazmayı unutmuşum. :mad:Hatırlattığın için sağol.

Hız bence sandığından daha önemli. Shutenmaru'nun o saldırı hızı mesela kendinden çok güçsüz olmayan birine karşı başlamada avantaj sağladı. Ben çok önemsiyorum, hele ki; Naruto, Bleach olayı kadar anılmasa da ( lakaplar meselesi falan ) hız farkına daha güçlü olan yenilebilir bence.

İyileşme hızı derken aklıma: et yiyen Luffy, süt içen Luffy ve Brook, sonucu kötü olsa da İva ve tabi ki Dof da geldi. Marco'yu zirve gördüm diye dedim. Ama Dof mesela iyileşme yeteneği sayesinde o kadar dayandı.

Peki sorduğum soruya cevabın nedir?

Shankstır seride sonradan gösterilen daha güçlü oluyor amirallerdede böyleydi ama yakın zamanda Teach en güçlü olucaktır

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık