Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Güçlü İmparator

En Güçlü Yonkou Kim?

• Kullanılan toplam oy
    615
Evet WB'ye de ünvanı op halkı verdi.O yüzden onun en güçlülüğü de sorgulanabilir demek oluyor zaten bunu inkar etmedim ki ? Bana göre yaşlı WB zirve değildir orası ayrı.Mesela genç WB ve Roger bence de zirvedir ama bunu verilen ünvandan dolayı demiyorum.Seriden aldığım izlenime göre diyorum.Yani mf WB'nin performansında bir sıkıntı yoktu bence.Amirallerden güçlü olduğunu gösterdi.E nasıl ki yaşlı WB yonkoysa diğerleri de yonko.Yani aynı mevkideyken yonkolar arasında da uçuk bir fark olamaz değil mi ? Üç aşağı beş yukarı aynıdırlar.Ama genç ve yaşlı WB'nin aynı olmadığını Oda hem karakterlere söyletti hem de kendimiz gördük.Zaten mantıken genç ve yaşlı WB arasında da bir güç farkı olduğu çıkarımını yapmamız lazım.Adam akıllı haki kullanamadığını(k.haki),fiziksel gücünün yaşlılıktan dolayı daha da düştüğü çıkarımlarını doğal olarak yapabiliyoruz.O zaman yaşlı WB diğerleriyle aynı mevkideyse genç WB'nin gerçekten en güçlü olduğu çıkarımını doğal olarak yapabiliyorum.Yani dediğim gibi verilen ünvandan dolayı genç WB'ye en güçlü demiyorum.WB'yle ilgili verilere bakarak diyorum.

Al hatta bonus vereyim.Mihawk'ın ünvanı da sorgulanabilir.Mesela deikuluğu hiç iplememiş Mihawk'tan güçlü bir kılıç ustası olamaz mı ? Böyle bir ihtimal yok mu ? İllaki var.Ama Mihawk'ın deikuluğunu kabul ederim.Neden ? Çünkü Oda'nın bu saatten sonra Mihawk'tan daha güçlü bir kılıç ustası çıkarmasının hem anlamı yok hem altyapısı yok.Ama Shanks'ta dediğim gibi zaten serinin başından beri hypelanan ve mangakanın fanı olduğu bir adam. (1)

WB Shanks kadar önemli değil demişsin de ne alaka onu anlamadım.Neyse WB'nin Shanks'tan önce inmesini söylemişsin.Yukarıda dediğim gibi yaşlı WB bence zirve değildi.Bu yüzden kendi kendimi çürütmüş olmuyorum.Zaten bunu da geçtim WB ve diğer yonkoların durumu farklı.WB fitili ateşleyecekti.Hikayesi çok önceden belirlenmiş bir karakterdi zaten. (2)

Bunun açıklamasını yaptım.Yaşlı WB'yi en güçlü olarak görmesem de genç WB'yi öyle görürüm.Bunun da nedenini açıkladım zaten. (1'e dahil)

E gözüktüğü her karede 3 numara bakış atsın demedik zaten abartma sende.Her neyse kafasında şişe kırma ve balığa kol kaptırma olayı aynı zamanda geçen bir şey zaten.Bu sahne karizma kastığı bir sahne oluyor yalnız.İnsanların çoğu balığa kol kaptırdı diye bakmıyorlar olaya.''Luffy için kolunu feda etti kyaa Shanks-sama'' mantığıyla bakıyorlar.Ciddi soruyorum sence o sahnede okuyucuların geneli ''Eziğe bak balığa kol verdi'' mantığıyla mı bakmıştır yoksa ''Luffy için kolunu verdi çok havalı'' mantığıyla mı bakmışlardır ? Karakter anketlerine ve etrafta bu kadar Shanks fanı olduğunu görünce bence çok havalı mantığıyla bakmışlardır.Sence ? (3)

Gorosei demişsin.O sahnede bile bir hype mevcut.Oda adamı çok önemli bir şahsiyet gibi gösteriyor.Denizcilerin mekanına tek girip rahatça en üst rütbeli elemanlarla konuşabiliyor.Ha yonko zaten önemli bir şahsiyet orası ayrı tabii.Ama sanki yonko olmasına rağmen diğerlerinden farklı bir havadaymış hissini veriyor Oda. (4)

Mfyi söylemeye zaten gerek yok.

İlk mesajımda dediğim nedenden dolayı.795. bölümden beri Oda'nın hypeladığı karakter kim ? Kimi sürekli pohpohluyor.Topkekte bile Luffy'e ''İlk Kaido sonra seni indireceğim'' diye işlenme sırasının Kaido'da olduğunu göstermiyor mu Oda ? Tabii ki bütün pohpohlamalar Kaido'ya gidecek.Oda Kaido'yu bu kadar hypelamışken cidden ''Anneler Shanks'tan bile güçlüdür'' tarzı bir laf söyleyip bir anda kafaları karıştırır mı ? Sıra Kaido'dayken onun havasını söndürüp okuyucuların tüm dikkatini Shanks'a çeker mi Oda ? Bence çekmez.O yüzden o laftada bir sıkıntı görmüyorum. (4)

Etmiyor.Bak kendimce hepsinin açıklamasını yaptım.Yani bir açıklaması olamaz gibi bir durumda yok.İllaki benim gibi düşünenler de vardır.

Roger-WB'nin durumu aynı değil ki.Bu mesajınla her şeyi kronolojiye bağlamışsın.Hikaye kısmını da o kadar es geçme,bende geçmiyorum.Seri başladığında Roger çoktan inmiş olucaktı ki belli bir hikaye oluşmuş olsun değil mi ? Yaşlı WB'nin de fitilin ateşlenmesi için bir adım olduğunu ve yine yaşlı WB'yi de en güçlü kabul etmediğimi söylemiştim zaten. (2'ye dahil)

Çok emin konuşmuşsun burda.Nerden biliyorsun Teach'in p-up almayacağını ? Hiç belli olmaz orası.Kaldı ki bana göre alacak ve Teach>Shanks olucak bunu da inkar etmedim.Dikkat edersen şu ana kadar sadece Shanks-Kaido güç kıyası hakkında konuştum.Yoksa Teach'in alacağı p-upla Shanks'ı geçeceğini ve genç WB ayarı bir güce ulaşacağını bende düşünüyorum.Benim dediğim ''Kaido Shanks'tan güçlü değildir'' lafı. (5)

Öyle isteyenler de var.Fanların beklentisi illaki olucak orası ayrı.Ha kendi adıma konuşayım Shanks seride en sevmediğim 2 karakterden biridir.Shanks'ı sevmediğimi söylediğim yorumlarıma denk geldin mi bilmiyorum ama Shanks'ın o güçte çıkmasını istediğimden değil o güçte çıkacağını düşündüğümden söylüyorum.Hatta aksine bende Shanks'ın en güçsüz yonko çıkmasını istiyorum.Yoksa dediğim gibi en sevmediğim 2 karakterden biridir.
Mesajında bazı yerlere numaralar verdim yine. Yoksa çok karışacaktı.

1- Beyazsakal konusunda neredeyse sana katılıyorum zaten. Oraya girmeyeyim. Konuyu uzatmaya gerek yok. Mihawk için şu an daha güçlü bir kılıç ustasının çıkmasının anlamı yok demişsin. Peki Kaidou'nun Shanks'tan güçlü çıkmasının bir anlamı var mı? Karizma olması ve Oda'nın bu karakteri sevmesi yeterli bir sebep mi?

2- Yukarıda @Historia 'ya bunun cevabını verdim. Kaidou da zirve değil. Seri sonunda ilk beşe giremez muhtelemelen. Beyazsakal indiği zaman Oda kendisinin tam gücünü göstermedi. Dayak attığı Akainu'nun da tam gücünü göstermedi. Kaidou da benzer bir şekilde inebilir. Shanks daha güçlü, o yüzden daha sonra inecek durumu doğru değil o yüzden. Beyazsakal'ın hikayesi önceden belirli idi diyorsun da hepsi aynı mantıkta önceden belirli zaten.

3- Yukarıda dediğim gibi havalı olması güçlü olması için yeterli bir sebep değil. Ve evet serinin başında onu okuyan ezige bak demez, çünkü güç dengeleri belli değil. Shanks'in en güçlü kişilerden biri olduğunu falan bilmiyorsun. Şu an Garp bir çocuğu korumak için kolunu balığa kapatırsa ne dersin?

4- Bu laf söylendiği zaman sıra Kaidou da değil Linlin de idi. Neden Kaidou deyip Linlin'i geri planda bırakıyor o zaman. Linlin demesi de hem senin dediğin mantıktan dolayı hem de kadın olmasından dolayı daha mantıklı iken neden Kaidou deyip Linlin'i geride bıraksın? İlgiyi Shanks'a çekmeye çalışsa bile ne olacak ki? Gerçekten Shanks daha güçlü ise insanlar Kaidou'yu begenmeseler bile Shanks'ı daha bir heyecanla bekleyecekler. Sen Kaidou'nun daha güçlü olma ihtimalini görmüyorsun sadece.

5- Teach bu kadar az bir sürede nereden power up alacak? Alsa bile orada Teach sadece bir örnekti. Neden Dragon en güçlü değil, neden Garp değil de Shanks? Sadece karizma olduğu için mi? Birinci maddede dediğim gibi nasıl Mihawk'tan güçlü birini çıkarmak gereksiz ise Kaido'dan güçlü birini çıkarmak da gereksiz.

6- Oda'nın Shanks fanlığı konusuna gelirsem. Olsa olsa Dof seviyesinde olacak adamı yonkou yaparak seriye zarar verdi zaten. (Luffy'nin bütün çevresinin fazla güçlü olması ve balığa kol verme saçmalığı) Aynı şekilde MF'de falan da fanlığını konuşturdu. Dediğin gibi Kaido'dan güçlü çıkarsa Shanks'tan daha çok sevdiği bir şeye de zarar gelecek. Para'ya.

Hacım benim geyik veya ciddi mi olarak kullanıldığı pek ilgimi çekmiyor. Daha çok hangi amaçla veya neyi göstermek için kullanılıyor önemli olan bu.

Oda ünvan verip nasıl açıklık bırakabilir ki :)
Bas baya alın size kaido en güçlüsü inanın buna demeye çalışıyor.

Shanks serinin en büyük yapı taşlarından birisi.
Roger ve wb yüz binlerce korsanı harekete geçirdi. Shanks ise bir korsanı harekete geçirdi ve o korsan hepsine bedel.
Kk olacak kişi yani.

Son sorunu ben cevaplayamam çünkü bilmiyorum. Shanks yonko yani zirvelerden birisi bu nedenlerden birisi olabilir ama diğerlerin neden değil bunun cevabını şu an ancak Oda verebilir.
Shanks Korsanlar kralını muhtelemelen Roger'ın emri ile harekete geçirdi. Beyazsakal da Roger'ın etkisi ile Ace'i Korsanlar Kralı yapmak istiyordu.

Son sorumun cevabını Oda verdi zaten.

.

Mesajında bazı yerlere numaralar verdim yine. Yoksa çok karışacaktı.

1- Beyazsakal konusunda neredeyse sana katılıyorum zaten. Oraya girmeyeyim. Konuyu uzatmaya gerek yok. Mihawk için şu an daha güçlü bir kılıç ustasının çıkmasının anlamı yok demişsin. Peki Kaidou'nun Shanks'tan güçlü çıkmasının bir anlamı var mı? Karizma olması ve Oda'nın bu karakteri sevmesi yeterli bir sebep mi?

2- Yukarıda @Historia 'ya bunun cevabını verdim. Kaidou da zirve değil. Seri sonunda ilk beşe giremez muhtelemelen. Beyazsakal indiği zaman Oda kendisinin tam gücünü göstermedi. Dayak attığı Akainu'nun da tam gücünü göstermedi. Kaidou da benzer bir şekilde inebilir. Shanks daha güçlü, o yüzden daha sonra inecek durumu doğru değil o yüzden. Beyazsakal'ın hikayesi önceden belirli idi diyorsun da hepsi aynı mantıkta önceden belirli zaten.

3- Yukarıda dediğim gibi havalı olması güçlü olması için yeterli bir sebep değil. Ve evet serinin başında onu okuyan ezige bak demez, çünkü güç dengeleri belli değil. Shanks'in en güçlü kişilerden biri olduğunu falan bilmiyorsun. Şu an Garp bir çocuğu korumak için kolunu balığa kapatırsa ne dersin?

4- Bu laf söylendiği zaman sıra Kaidou da değil Linlin de idi. Neden Kaidou deyip Linlin'i geri planda bırakıyor o zaman. Linlin demesi de hem senin dediğin mantıktan dolayı hem de kadın olmasından dolayı daha mantıklı iken neden Kaidou deyip Linlin'i geride bıraksın? İlgiyi Shanks'a çekmeye çalışsa bile ne olacak ki? Gerçekten Shanks daha güçlü ise insanlar Kaidou'yu begenmeseler bile Shanks'ı daha bir heyecanla bekleyecekler. Sen Kaidou'nun daha güçlü olma ihtimalini görmüyorsun sadece.

5- Teach bu kadar az bir sürede nereden power up alacak? Alsa bile orada Teach sadece bir örnekti. Neden Dragon en güçlü değil, neden Garp değil de Shanks? Sadece karizma olduğu için mi? Birinci maddede dediğim gibi nasıl Mihawk'tan güçlü birini çıkarmak gereksiz ise Kaido'dan güçlü birini çıkarmak da gereksiz.

6- Oda'nın Shanks fanlığı konusuna gelirsem. Olsa olsa Dof seviyesinde olacak adamı yonkou yaparak seriye zarar verdi zaten. (Luffy'nin bütün çevresinin fazla güçlü olması ve balığa kol verme saçmalığı) Aynı şekilde MF'de falan da fanlığını konuşturdu. Dediğin gibi Kaido'dan güçlü çıkarsa Shanks'tan daha çok sevdiği bir şeye de zarar gelecek. Para'ya.
Seriyi 5 yılda bitirmeyi planladığı için olabilir mi? Eğer seri 5 yılda bitmesinde hala kararlı olsaydı Dof dediğin adamında güç seviyesinin Luffy'nin alabasta da dövdüğü Croco kadar falan olması gerekiyordu yani Kaido'da öyle aman aman bir şey çıkmayacaktı bu düzlemde Shanks'ı yüceltti de Kaido'ya dokunmadı mı bu adam sanıyorsun. Serinin başında Zoro'nun tekniğine terliyordu Mihawk ve şuan hangi seviyededir diye tartışıyor amiral mi yonkou mu diye.Hani o kol muhabbetinin de arka planında başka şeyler yatıyor da neyse.

Son düzenleme:
Shanks Korsanlar kralını muhtelemelen Roger'ın emri ile harekete geçirdi. Beyazsakal da Roger'ın etkisi ile Ace'i Korsanlar Kralı yapmak istiyordu.

Son sorumun cevabını Oda verdi zaten.

.
Ulan ya ne adamsın :D

Kaido'nun Shanks'tan güçlü çıkmasının bir anlamı var mı demişsin de ters yazdın galiba ? Anlam karışıklığı olmasın da ondan diyorum.Shanks Kaido'dan güçlü çıkacak demedim.Denk çıkarlar dedim.Bunun içinde öyle büyük bir anlam gerekmiyor zaten.Mangalarda genelde bir karakter iyi karakterse ve bu kadar hypelanmışsa ondan kolay kolay güçlü kişiler çıkacağına inanmıyorum diyeyim.Hele dediğim gibi Kaido'nun en az önemli yonkolardan biri olduğunu düşündüğümden zirve olduğuna inanmıyorum diyeyim.

Shanks daha güçlü o yüzden daha sonra inecek demedim.''En güçlünün hemen ineceğine inanmıyorum'' dedim.Bu ikisi benzese de tam aynı anlamda değil.

WB'nin hikayesi kısmında lafı başka türlü anlamışsın.Bak şu an ki 4 yonko bi tarafa WB bi tarafa.Oda'nın şimdiki 4 yonkoyu sonraya bıraktığı belliydi.WB ve Ace ise hikayenin ilerlemesi,ana karakterin gelişimi için gerekli bir adımdı diyorum.Yani WB'nin durumuyla geriye kalan 4 yonkonun durumunu aynı görmüyorum.Amaç farklı.

Mevzu güç meselesi değil.Mevzu Shanks'ı havalı olarak göstermesi,okuyucuyu Shanks'a sevdirme çabası.Yoksa güç dengelerinin o zaman belli olup olmaması dediğim gibi çok önemli değil.O sahnede Oda çoğu okuyucuya Shanks'ı sevdirdi mi ? Sevdirdi.Bu kadar yani.

Sıradan kastım inme sırasıydı.Linlin o arcta inmedi o yüzden sıra onda değildi.

İlgiyi Shanks'a çekmeye çalışsa ne olucaktı ki demişsin.Kaido arcın beklenenden sönük geçmesine neden olurdu.Düşünsene sen Kaido'ya ilk en güçlü diyorsun.Bütün hypelamaları ona yapıyorsun.Sonra analar Shanks'tan bile güçlüdür deyip tüm ilgiyi Shanks'a çeviriyorsun.E önünde Kaido arcı varken okuyucunun aklında Shanks ismi olmuş olucak.Hani şu arclar bitse de Shanks'lara Teach'lere sıra gelse mantığında olucak insanlar.O yüzden Shanks Kaido'ya denkse bile bunu şimdiden mangada veya kendisi bir röportajda söylemezdi bence.

Meyve dediğimiz bir şey var.Mangaka zorlaması dediğimiz bir şeyde var.Teach en güçlü olur çokta abes kaçmaz.

Shanks en güçlü demedim diye çok söyledim ama malesef öyle anlamışsın.:/ Al bak atayım seni alıntıladığım ilk mesajdan bu alıntı:

Mesela benim Shanks'ı Kaido'ya denk bekleme nedenim
Paraya zarar gelmez bence.Shanks fanı sayısı Kaido fanı sayısından daha fazladır.Shanks'ın Kaido'ya denk çıkması durumunda Shanks fanlarının(çoğunluğun) yaşayacağı mutluluğu düşün.Sıkıntı olmaz o yüzden.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık