Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Güçlü 5. Korsan

Sizce kim ?

• Kullanılan toplam oy
    389
Mihawk'la Rayleigh arasında kaldım. Rayleigh yaşlandı diye Mihawk diyorum.
Marco, Doffy, Luffy, Shiryuu bunları denk düşünürken Jack bi tık üstündedir bunların diyorum, ondan da bi tık üstü Beckmann'dir. Onun da üstü işte Mihawk. Rayleigh ve Wevil'i kategoriye koymama taraftarıyım, belli bir takım nedenler yüzünden.

Rayleigh'i ekleniyorsa Nekomamushi ve İnuarashi'de bu ankete eklenmeli.
Rayleigh emekli oldum diyor aynı mantık yani.
Marco , Ben Beckman , Shiryu gibi adamlar ankette ama Jack yok :/ Büyük haksızlık bu.

Neyse en güçlü 5.korsan tabi kide Nekomamushi'dir.

@Tombe

Anaaaaaaaam, bir söyle bin işit. Daha 3. mesajdan beni fanboy ilan eden bir bakış açısıyla ne kadar objektif olabildiğini kendi elinle göstermiş oldun gerçekten bravo :) Niye böyle yaptın ? Senin ya da genel kanının tersine bir fikir söylenince fanboy mu oluyor insanlar ? Cık cık cık. Yakışmadı.

Senin demek istediğine biraz farklı bir yoldan bakmışım ben sadece. O yüzden onu demedim bunu demedim demişsin mesajlarında. Senin dediğin sadece kılıç ustası olarak yonkou ya da başka bir şey olamayacağı. Ben de aynı mantıkla sadece kılıç ustası olmanın da salt kılıçla alakası olmadığını ifade etmişim.

Kral haki konusuna gelince:

http://www.turkcraft.com/One_Piece/597/16

Ray'in dediği, bu gücün kişisel büyümeyle gelişebileceği. Başka türlü gelişemez diyor. Bu cümleyi, kişinin olgunluk anlamında büyüyerek kral hakinin gelişebileceğine yordum ben. Kişinin ruh potansiyeli konusunda dediklerine katılıyorum. Kişi ne kadar çalışırsa çalışsın ruhu ne kadarsa kral hakisi de o kadar. Benim değinmeye çalıştığım nokta, Shanks'ın bu ruh potansiyelini savaş için kullanabilecek düzeyde kontrol etmesi. Bu onun için bir + dır. Mihawk'ın da vardır ama Shanks bunu daha efektif kullanıyordur. Sadece birilerini bayıltmak için değil, havayı ya da elementleri kontrol edip bunu savaşta avantajına olacak şekilde kullanması gibi.

Bunların dışında kalan tartışma güç dengelerini ve kişileri nerede gördüğümüzle alakalı. Bu noktada da bana fanboy dedin işte :(

Mihawk'ı nerede gördüğün seninle alakalı bir şey ama benim açımdan bakıldığında da sen kılıç ustalarını, daha doğrusu bu noktada zirvede olan ismi küçümsüyorsun. Dört tane yonkou var ama bir tane en iyi kılıç ustası var. Benim bu adamı bir yonkou gücünde görmem kadar doğal bir şey olamaz. En doğal hakkım la bu benim!

Genel bir algı var. Mihawk dünyanın en iyisi olmuş ama Shanks yonkou olmuş. O halde Shanks>Mihawk şeklinde. Soruyorum mesela.. DEİKU'nun bir yonkou kadar güçlü olmasına engel olan şey nedir diye.. Cevap yok. Bu tamamen bir dayatma ve yıllar yılı yerleşmiş ve doğru kabul edilmiş algılardan biri çünkü :)

Her neyse. Bu adam Weevıl'dan güçlü ise ki bence öyle o zaman yonkou demektir zaten. Weevıl dediğimiz yarma amiral kolu alan bir adam çünkü. Amiral kolu alan bir adam güç olarak uçmuştur. Kizaru'nun ''Beyazsakal'ın gençliğini andırıyor'' demesi de Weevıl'ın en az bir amiral kadar güçlü olduğunu ve amiral kolu alabileceğini destekliyor. Ee bu durumda Mihawk en güçlü shici ve dünyanın 1 numaralı kılıç ustası olarak yonkou olabilir. Mantık çok basit aslında da işte... Fanboy olmak lazım böyle şeyleri görmek için demek ki :D

Mihawk amiralden fazla etmez kısmına daha fazla girmeyeceğim. Bir yukarıdaki paragrafı düşünmen ve bu zamana kadar kaç amiralin Mihawk kadar altyapısı olduğunu, kaç amiralin herhangi bir alanda ''en'' ünvanının olduğunu düşünmen yeterli olacaktır diye düşünüyorum ama yok öyle bir şey. Fikrinde değişen bir şey olmayacak tabi ki de :)

;)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık