Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Eiichiro Oda ve Masashi Kishimoto Röportajı

Bu forumda ne garip karşılaştırmalar yapılıyor :D

Geçen gün Toriko-HunterxHunter tartışması vardı Togashi sonradan torikoyu görünce evreni birden geniişletti lafları dönüyordu. O hadi bi yöne ama abi bu ne yaa :D :D :D
Şimdide kim daha çok esinlenmiş(araklamış) muhabbeti yapılıyor.
İki seri karşılaştırılırken genelde karakter çeşitliliğine bakılır, evren genişliliğine bakılır, güç dengesine bakılır, Karakterleri işleme şekline bakılır , Flashbacklere bakılır, çizimleri karşılaştırılır. Karşılaştırılırda karşılaştırılır yani.

Burdaki Narutoyu savunan arkadaş direk Odanın işi gücü arak diye başlamış. Yani direk bu dediğim kıstasları geçmiş arkadaş. (Objektif bakıldığında da zaten genel bi karşılaştırma yapıldığında 3'e 8 gibi bi farkla One Piece galip çıkar.) Direk çamur atmış. Yakıştıramadım yani arkadaşa. One Piece forumunda Narutoyu savunmak kolay birşey değil. Bunun üzerine birde pek sağlam olmayan (mario) teorilerle gelmesi de olmamış. Keşke sağlam karşılaştırmalarla gelseydin de bizde tartışma okusaydık. Bak bu da varmış deseydik. Yani olmadı tutmadı bu çamur. Ellerinin kirlendiğiyle kaldın.

Geçen gün Toriko-HunterxHunter tartışması vardı Togashi sonradan torikoyu görünce evreni birden geniişletti lafları dönüyordu. O hadi bi yöne ama abi bu ne yaa :D :D :D
İki seri karşılaştırılırken genelde karakter çeşitliliğine bakılır, evren genişliliğine bakılır, güç dengesine bakılır, Karakterleri işleme şekline bakılır , Flashbacklere bakılır, çizimleri karşılaştırılır. Karşılaştırılırda karşılaştırılır yani.

Burdaki Narutoyu savunan arkadaş direk Odanın işi gücü arak diye başlamış. Yani direk bu dediğim kıstasları geçmiş arkadaş. (Objektif bakıldığında da zaten genel bi karşılaştırma yapıldığında 3'e 8 gibi bi farkla One Piece galip çıkar.) Direk çamur atmış. Yakıştıramadım yani arkadaşa. One Piece forumunda Narutoyu savunmak kolay birşey değil. Bunun üzerine birde pek sağlam olmayan (mario) teorilerle gelmesi de olmamış. Keşke sağlam karşılaştırmalarla gelseydin de bizde tartışma okusaydık. Bak bu da varmış deseydik. Yani olmadı tutmadı bu çamur. Ellerinin kirlendiğiyle kaldın.
Söylediklerine kendi de inanmadığı için, onu biz troll kategorisinde değerlendirelim. :D

Üşenmedim tek tek okudum mesajları.

Tensei-sama, sana "sama" dedim ama senden bunu beklemezdim. One Piece'ı eleştirebilirsin ama Naruto'dan iyi demeyecektin :/ Bir karaktere ölümsüzlük verip "Onu nasıl öldüreceğim bilmiyorum, editörüme danışacağım" diyen birinin serisi tabi ki Oda'nın serisinden iyi olamaz :/ One Piece her alanda Naruto'dan iyi olmuştur. Bir kere meyve fikri çok orijinal. Naruto'da öyle mi? Bir jutsu buluyorsun bunu başkası da öğrenebiliyor. Ne anlamı kaldı o işin.

Tabi ki esinlenmeler olabilir, bence bu da çok hoş. Şimdiye kadar hiç "aa Roma'dan esinlenmiş çizmiş ne kötü" dediğim olmadı. Nedense bunu Naruto fanları söylüyor :/ Ama "arakladı" demek bana göre verilen emeğe hakaret. adam bir hikaye yazar aklına bir şey gelir ya da bir şey görür "aa bunu da ekleyeyim" der ve ekler. Bu da araklama değildir. Hikayeyi de ona göre uyarlar. Her serinin defosu vardır buna kimse itiraz etmez. Ama mesele de bunlara rağmen zevk ve tat almak.

Naruto'yu çok fazla izlemedim ama One Piece ve Naruto'yu izleyen kişileri buraya alıp "birbirlerinin defosunu ortaya dökün" desek ikisinden de çok defo çıkar. Bu da bir gerçek. O yüzden "bana göre" "şurası arak, burası çalıntı, orası esinlenme" demek verilen emeğe hakaret. Benim kişisel fikrim budur.

Kishi Oda'ya abi çekiyor la bildiğin neyse :D Eline sağlık. Umarım tamamı da düşer bir yerlere. Gerçi kitapta falan çıkıcak diyor. Bir aralar Naruto'nun romanı çıkacak falan deniyordu o kitap mı bu acaba :S

Adamın amacı zaten ciddi değilki ama millet ciddiye almış işte:(.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık